1

Teema: kiisu ja tuli

seoses talve ja jõuludega on mul kodus probleem, küünla põletamine osutub veidi võimatuks. oman noort uudishimulikku kiisupreilit, kes muidu on tulega harjunud ( ahju sisemust läheb uudistama vaid enne tule alla panemist ja leegi juurde üldiselt ei kipu) aga küüla leek tundub küll ülimalt põnev tema jaoks. algul ta katsus seda nuusutada ja sai veidi kuuma tunda ilmset ja seejärel tahtis leeki käpaga togida.
mul endal jääb mõistus lühikeseks hetkel. võin küünla küll anti-kassi spreiga üle lasta või sidrunit kuidagi lisada aga leegiga ei saa ma siiski midagi ette võtta. kas oleks ehk mingisugune võimalus kassi küünlaleegiga harjutada ilma et ta kasukas põlema läheks? :roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kiisu ja tuli

Teil on ainult üks võimalus - Kassi ja põlevat küünalt omapead mitte jätta. Isegi kui ta ainult nuusutab , võib ju vurrud ära kõrvetada. Ja kui ta ei tee küünlast väljagi , võib ta ikkagi liikudes näit. sabaga üle leegi lasta. Mänguhoos üle laua joostes küünla maha ajada jne.

Thumbs up Thumbs down

Meil on muideks sama probleem.
Ei saa näiteks esikusse/vannituppa/kööki või mujale  küünalt põlema jätta, kui ise seal juures ei ole.
Nuusutades põletab jah väga edukalt näiteks kulmud ära (meil nii juhtus juba)- läksid otsast natuke krussi.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

kulmud ja vurrud on siiski õnneks veel alles jäänud. ilmselt siiski ei olda mingisugust imenippi välja mõeldud (niu-niu) ja tuleb olla pidevas valves ja loota, et kiisi õpib oma vigadest, mida puutuda ja mida mitte
naiivne oli küll loota aga küsida ikka tasus :wink:

Thumbs up Thumbs down

Meil Sissy korra üritas nuusutada, aga sai kohe aru, et väga lähedale ei maksa minna ja rohkem pole ta küünalde ligi tikkunud. Veneetsiaküünlaga pole ka ümber lükkamise probleemi. Pigem on meil "sihtmärgiks" kaunistused küünalde ümber - need on palju põnevamad :wink:
Aga eriti palju sel aastal küll küünlaid põletanud ei ole ja ilmselt päris üksi ei julgeks Sissyt küünlaga jätta ka.

Baila: Ju siis ei ole kass kõrvetada saanud, kui ikka küünla juurde läheb. Peaks ikak ju nii olema, et kui kass saab haiget või mingisuguse ebameeldiva kogemuse, siis ta sinna enam ei lähe või seda tegevust enam ei tee. Kui Meil Sir väike oli, mängis ta samuti küünlaga. Kõrvetas ni oma kulmud kui vurrud ära. Mitte muidugi hullusti aga krussi küll. Siis proovis nagu leeki käpaga küüa aga mingil hetkel tuli mõistus pähe ja  enam ta küünla juurde üldse ei lähe. Samamoodi läks ka minu õekassiga. Ega siin mingeid nippe plegi. Mida rohkem keelata, seda rohkem hakkab see kassile huvi pakkuma ja seda rohkem ta ehk seda küünalt passib ja käpaga leeki taga ajab. Mingil hetkel peaks ju huvi kaduma või siis ta ikka haiget saama ja jätab rahule. Ma ei oska muud öelda. Kannatust ja üleliia paanitseda ple vaja. Ega sis kass nii loll ei ole, et end põlema paneks. Ta ikka tunned kui kuum on ja liiga ligidale ju ei lähe :wink: Ise tuleks aga niipalju ikka jälgida, et ta seda ümber ei aja ja teil niisama lauda või kodu põlema ei pane. Muu pärast ma ei muretseks.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Fiodor ka ühe korra käis tulega mängimas. Rohkem ta ei lähe.

Thumbs up Thumbs down

meil põlesid madalad küünlad aknalaual ja kui Bibi sinna kondama läks ja selja pööras küünlale-läksid küljekarvad tagant põlema. Kusjuures ta ei saanud ise midagi aru- nuh pärslane nagu ta on- koheva kasukaga. Kärsa haisu peale tormasin kohale. Õnnelik õnnetus. Enam ei riski küünlaid põlema panna.

meie kiisul kriimud silmad...

vot ma kardaks ka kõige rohkem seda, et kass end ümberpöörates põlema paneb, nagu Bibi. kasvõi saba võib ju tuld võtta. Muhv on meil õnneks  tubli kass ja küünlaid näppima pole siiani läinud. Omapead neid kindlasti siiski ei jätaks, sest küünalt ei tohi ka ilma kassita järelevalveta jätta;)

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

meil Johanna eelmisel aastal tegi jõulunäidendit aknalaual põleva tõrviksabaga big_smile jooksis üle küünlaleegi ja saba võttis tuld. ausalt öelda oli see pööraselt naljakas, kuigi ma esimese hooga muidugi ehmatasin kohutavalt.

ninapidi küünlasse pole nad kunagi roninud, mõnikord istuvad küünlast soliidses kauguses ja jälgivad seda, aga kuuma kardavad ja lähedale ei roni. aga seda nad kontrollida ei oska ikka paraku, et mida nad selga keerates teevad, sellepärast igale pooel küünlaid panna ei saa. ja ma ei usu, et nad kunagi ka õpivad sellele tähelepanu pöörama, et kus nende saba küünla suhtes asub.
paratamatus, ma ütleks.

Thumbs up Thumbs down

Chassius kardab tuld, aga ikka ei julge teda põleva küünlaga tuppa jätta üksi. Mul hoopis selline mure, et kas armastab malmkamina peal istumas käia, et on soe talv, siis kaminat ei küta. Ühe korra kõrvetas käpa ära (mitte hullusti õnneks), siis pidas paar päeva vahet ja jälle kamina otsas tagasi.

Thumbs up Thumbs down

See oleks pidanud kohe algusest peale olema talle keelatud koht. Nüüd , kui ta harjunud on , hüppab ka tulisele kaminale , ohtu aimamata.

Thumbs up Thumbs down