1

Teema: Palun abi hoiukodu leidmisel

Nüüd siis on üks maja juures elanud kassidest saanud pojad...õues...rõdu all, kivi põrandal...keegi hea inimene oli viinud talle ühe riide alla ja kausiga piima ka. Ei tea, kas tal jäi ellu vaid kaks poega või sündiski neid kaks...aga igatahes kaks pisikest tegelast tuduvad praegu minu köögi nurgas pappkastis koos emmega. Tükk tegu oli, et emmet poegadele järgi meelitada. Minu üllatuseks lasi kiisu end mul isegi sülle võtta, pai teha ja nurrus ka lausa, kuigi varem ei lasknud näpugagi puudutada. Ilmeselt oli ta sünnitusest väsinud ja stressis, õues peab ju igal hetkel pisipõnne kõigi eest kaitsma.  Ilmselt on ta aga kogu aeg õues elanud, sest paanika tuli siis, kui trepikotta jõudsime. Aga pärast mõningast seiklemist treppidest üles ja alla ning hirmust koridori täis pissimist jõudis kiisu ikkagi tuppa.
Mure on aga selles, et ma ei saa neid enda juurde jätta. Esiteks on meil remont pooleli ja kõik kohad kila-kola täis, ruumi vähe ja kiisupoegadele ohtlik, kui nad ise ringi jooksma hakkavad. Teiseks oleme me palju kodust ära, aegajalt mitu päeva järjest.
Seega palun teateid võimalikest hoiukodudest.
Ahjaa, kiisuema on poolpika karvaga, halli värvi, natuke kurgu ees valget ka. Praegu on ta üsna kasimata välimusega, aga see on ehk ka tänavaelu ja õues poegimisega arusaadav. Aga kui kiisu kosub ja puhtaks saab, on ta väga ilus kiisu. Tundub noor, väikese näoga, imeilusate silmadega. Pojad on hallid, üks heledam, kes  tuleb triipudega, näol natuke valget. Teine veidi tumedam hall, kes on üleni hall ja praegu vähemalt tundub, et tema triibuliseks ei lähe. Pisipõnnid on arvatavalt 4-5 päevased.
Minu kontaktaadress: roos.elina@gmail.com
tel: 53 449 467

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun abi hoiukodu leidmisel

Kui mujalt abi ei leia, siis katsume aidata. Kas saad ise ära tuua? Kui kaua saaksid enda juures hoida? Kirjutan meilile.

Thumbs up Thumbs down

Kas seesama hall kassike, kes alumises teemas pildil?

Thumbs up Thumbs down

Jah, seesama hall. Kuna mul ei ole siin praegu  transpordi puuri, siis läheb kiisu toomine keeruliseks. süles ma teda autosse ei saa, ega välja, tuppa saaminegi oli paras triangel, kuigi ta oli siis alles üsna nõrk. Transpordi mõttes isegi võibolla saaks tuua. Ma ei tunne ka siin kedagi, kellelt laenata saaks (olen siin, Keilas, elanud alles väga vähe aega).

Thumbs up Thumbs down

Katsume aidata.

Thumbs up Thumbs down

Aitäh smile

Thumbs up Thumbs down

kiisuema poegadega pesas

Thumbs up Thumbs down

Kuidas kiisudel läheb?

Thumbs up Thumbs down

Kiisudel tundub kenasti minevat. Pisikesed kasvavad lausa iga tunniga. Algul mahtus kaks tükki ühe peo peale, nüüd kohan kahe käega ühte big_smile Ema ise on ikka selline vaikne, eelistab pesas olemist. Väljas käib sealt siis, kui inimesi lähedal pole. Aga kõrva tagant sügamine meelitab nurru välja wink

Muuseas läksid pisikestel täna silmad lahti smile Triibulisel veidi rohkem, tumedamal vähem, aga homseks on temal ka päris lahti. Triibulise lemmik poos on selja peal, käpad laiali, kõht taeva poole mamma kõhu all. Või siis magab kuidagi mamma otsas väljasirutatud käpakestega...igatahes paras tegelinski on big_smile  Parajad punnkõhud on mõlemad...aga neid on ju ka ainult kaks ja mis neil muud teha, kui süüa ja magada.

Kiisuemal on kahjuks kõht pisut lahti läinud, ei teagi millest. Äkki 20 % koor on liiga rammus? poes ei olnud 10 % kui käisin sad Isu on tal muidu hea, sööb kõike, mida pakkuda.

Ise lähen homme neljaks päevaks ära, kolm päeva peab mees olema "kassi-karjas" ja ühe päeva peavad nad üksi hakkama saama. Ma loodan, et midagi ei juhtu, sest pisikesed veel pesast välja ei saa.

Thumbs up Thumbs down

nii armsad on smile ja ära muretse, üks üksioldud päev ei tee neile midagi, me kasvatasime suvel maal kassipesakonda, kes vahel terve nädala omapäi koos emaga meil kuuris elasid. tegime neile kindla pesa sinna nii, et ema mahtus sisse, pojad ise välja ei saanud ja muud loomad ligi ei pääsenud. aga sul, sain aru, üldse korteris nad? et siis ei peaks üldse hullu olema.

ja kõht läheb minu meelest igal poeginud kassil veidiks ajaks lahti, vähemasti nendel küll, keda lähedalt näinud olen tongue

Thumbs up Thumbs down

Eks kindlasti kodune rammusam toit ka kõhule mõjub. 20% hapukoor on liiga rammus kindlasti. Anna parem siis 10%-list kohvikoort või hoopis maitsetamata jogurtit. Seni kuni kõht lahti ei soovita piimatooteid anda. Parem siis ainult krõbuskad ja kanaliha, kui seda võimalik keeta koib näiteks. Kanaliha mõjub alati lahtisele kõhule hästi. Ka seda puljongit võib lakkuda anda. Nii kaunis kiisupere smile Olge tublid siis. Enne nädalat nad väga veel ronima ei hakka. Kolmenädalased tahaks küll juba ringi ukerdada, siis arenevad paremini.

Thumbs up Thumbs down

jõudsin koju tagasi ja ...sajuudas, kus poisid on vahepeal kasvanud big_smile pean neil varsti suurema pesa tegema, et nad ära mahuks ilusti. Kassiema kõht on jälle korras, ilmselt see sellest koorest oli jah.  Ja ta on nüüd erksama olekuga kui enne, ilmselt on välja puhanud ja kosunud ja tugevamaks saanud.

Siin pildil on siis väike triibik Artur

Thumbs up Thumbs down

ja siin on väike hall mutionu Kusti.

panin neile küll nimed, aga ega ma ei tea, kas nad ikka on poisid smile

Thumbs up Thumbs down

Annan sulle spikri soo määramiseks. Vaata ja võrdle
http://www.tamus.net/tyttopoika.html

Anna siis tulemused teada smile

Väga lahedad tegelased igatahes.

Thumbs up Thumbs down

tänan lingi eest!
Praeguste uurimistulemuste kohaselt  ütleks küll, et tegu on poisslastega.
Nii et Kustist ei saa vist ikka Iti\'t big_smile

Kusjuures mamma on seoses tugevamaks ja erksamaks saamisega läinud ka agressiivsemaks või aramaks..või siis ilmselt arguse tõttu agressiivsemaks. Pesa on tema kindlus ja kui piisavalt rahulikult ja ettevaatlikult ei lähene sellele, siis saad käpaga big_smile Samas, kui hästi tasakesi pai teen ja aeglaselt liigutan, siis nurrub ja naudib sügamist, ajab kõhu ülespidi, et sealt ka sügaks (...nagu minu ärahellitatud kodukassidki teevad). Üritan käia üsna tihedalt seal temaga jutustamas ja paitamas, ehk ikka rahuneb. Selline omamoodi tegelane.
Põnnidest niipalju, et Kustil (sellel hallil) on silmad tibake mädased sad puhastasin neid kummeli teega, siis tulid lahti, aga kui ärkab, on jälle silmad kinni sad Arturil pole häda midagi, tema juba üritab emmega mängida, aerutab kõht ülespidi ja patsutab emme nägu big_smile Niuke eriline nunnu.

Thumbs up Thumbs down

Silmateema
Näe siin on natuke silmapõletikujuttu.

Thumbs up Thumbs down

Meie kassipere suurenes täna kahe kasulapse võrra. Kiisuema võttis õnneks kohe uustulnukad omaks. Pisikesed olid ju näljased ja tegid hädakisa ja selle peale läks emakiisu kohe ärevaks, hakkas mu käest pisikest oma juurde sikutama. Panin nad siis ükshaaval pessa ja mamma lakkus nad üle ja lubas sööma.
Kuigi nad peaks olema oma põnnidega sama vanad, on nad väiksemad ja kõhnemad, aga tundub, et tugevad ja erksad, trügivad suurematega võidu mamma kõhu all smile teised on ju muidugi kahekesi siin õginud ja kasvanud emapiima peal, täitsa pontsikud. Aga kõik saavad ilusti läbi ja mida rohkem, seda soojem ja pehmem on.
Vana pesa hakkas juba enne väikseks jääma, nüüd oli päris kindlasti uut vaja. Õnneks oli sobiv karp olemas ja pesakond sai üle kolitud.
Pildil äärmine poeg, must valge kaelusega on üks kasulaps

Thumbs up Thumbs down

keskel, näga siia poole, on teine kasulaps

Thumbs up Thumbs down

Artur oma lemmikpoosis - punnkõht ülespidi

Thumbs up Thumbs down

Artur on igavene tegija vend, üritab juba emmega mängida. Enamasti seisneb see selles, et artur on selili, siputab käppadega ja üritab emmet patsutada :d

Thumbs up Thumbs down

Tervitused teile kõigile seal. Nii tulid, et päästiste kaks õnnetut leidlast ära. Meie kiisuemmede pojad on juba suured ja nad ei võta enam nii pisikesi omaks. Nii vahva. Anna siis teada, kui abi vaja. Minu Maadam koos oma viimase kasulapse Pupsikuga läheb ära, siis saaks aidata, kui hätta seal jääte. Kaua hoida veel saab kiisusid?

Thumbs up Thumbs down

Unustasin lisada, et kui kaunid need pojad ja kogu pere on. Emme ise ka ju imekaunis. Pikad paid kõigile.
Kas kasulapsed on poisid? tüdrukud? Sul ju määramine käpas smile

Thumbs up Thumbs down

isver kui armas! nii see, et veel kassipoegi olite nõus päästma kui see, et kassiema omaks võttis. super lihtsalt!:clap:

ja ilusad on nad kõik tõesti, kohe väga.

Thumbs up Thumbs down

Oleks enam selliseid inmesi, kuivord fantastiline koht oleks Planeet Maa! Nii tublid olete, et kiisudega tegelete, joudu ja jaksu ka edaspidiseks!!!:hei:

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Tänud kaasaelajatele smile :hei: Ja tänud muidugi neile, kes märkasid kassipoegi, kellele ema enam ligi ei pääsenud ja nad kasuemani toimetasid.

Praegu on kõik ilusti, tudivad neljakesi rivis emme juures. Uurisin uustulnukaid ka ja mulle tundus, et nad on tüdrukud. 100% kindel muidugi ei ole.

Toidu muretsen praegu ise ja liiva ka. Aga hoida saan neid veel vaid natukene aega. 18. detsember siis peaks olema see viimane päev, kui peaks nad ümber kolima, sest 19 hommikul lähme me kodust ära mitmeks päevaks. Ja põnnid on juba nii asjalikud, et triblavad ennast üle kasti ääre ja tahavad minna maailma uudistama. Meil ei ole aga ringi vudivate kassilaste jaoks tingimusi ega aega sad
Nende ära viimine saab muidugi olema kurb, praegu on nad nagu kodukino või pigem siis nukuteater...siputavad ja piiksuvad ja teevad lahedaid nägusid (haigutades ja susisedes ja suu lahti magades), paterdavad oma kohmakatel jalgadel üle üheteise jne

Thumbs up Thumbs down