1

Teema: mitu kassi võtta?

kuna ma plikast peale olen kasse armastanud, aga mitte kõigile pereliikmetele ei meeldinud loomad, ei saanud ma endale kassi võtta, siis otsustasin, et nüüd, iseseisva elu alguses, peab see juhtuma. päris meie oma kiisu, mitte sõbra või tuttava või sugulase oma, keda paar korda kuus näed. aga siis hakkasin mõtlema, et ei tahagi võib-olla ühte. kui üks juba on, siis miks mitte kaks. ja kui juba kaks on, siis kellele see kolmaski liiga teeb. rohkem vist ei võtaks, kuna hakkan järgmisest aastast kahetoalises korteris elama ja neile ei jääks seal piisavalt omaette olemise võimalusi.
aga kuigi plaan tundub endale väga hea olevat, on mul siiski päris mitu küsimust, millele ise vastust ei oska leida. näiteks sellised asjad:
1)kui on plaanis need kolm kassi, siis kas võib teha nii, et võtan nüüd lähiajal ühe ja järgmisel sügisel järgmise ja siis veel umbes aasta pärast kolmanda juurde või peaks nad kõik korraga võtma?
2)kas oleks parem, kui nad oleksid kõik ühest soost või võib mõni ka vastassoost olla juhul, kui ma neile kõigile operatsioonid teha laseksin?
3)ühe kassi tahaksin ma võtta varjupaigast ja tema võiks juba täiskasvanud kiisu olla, neile, ma arvan, on kõige raskem kodu leida, sest enamik inimesi tahab kiisut vast ikka pojana. ma ise näiteks võtan esimese kassi ikka pojast peale. aga kui see täiskasvanud kass võtta hiljem perre, kus juba on kassid, siis kui suur on tõenäosus, et ta ei harju teistega ära?

ma oleksin üliväga tänulik, kui keegi viitsib neile küsimustele vastata smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mitu kassi võtta?

On juba ammu teada, et 2 kassi on lihtsam pidada kui ühte. Kolme kassi puhul tuleb enne oma võimalused natuke läbi mõelda. Kassi pidamine on küll lihtne, kuid siiski tuleb arvestada mõningate rahaliste väljaminekutega. Põhilised asjad mille peale raha kulub ongi söök ja kassiliiv. Korruta see mis sul oma eelmise kassi jaoks läks kolmega ja mõtle kas see number on sulle meeltmööda. Kolmekesi on neil muidu koos huvitavam - neil on omad jahimängud jm, kuid võib juhtuda et mõni domineerivam kass hakkab tähelepanu pärast võistlema ning siis ei tohiks teised 1 või kass tahaplaanile jääda. Niisiis tuleb arvestada et sel juhul kulub neile ka rohkem tähelepanu. Muidu arvan et mitut kassi on jupp maad kergem pidada kui ühte ja nõudlikut. smile
Edasi küsimuste juurde:
1) Arvan et nii ja naa. Võid nad kõik korraga võtta - näiteks ühest pesakonnast, sest siis on nad juba sünnist saati sõbrad ja neil juba välja kujunenud omad mängud ja rituaalid. Kui erinevatest pesakondadest võtta, võivad nad küll headeks sõpradeks saada aga võivad ka mitte.
Samas kui sa tahad võtta varjukast täiskasvanud kassi, siis oleks vist parem kui võtad kiisud eraldi. Nii saavad nad rahulikult uute oludega harjuda. Kui võtta kolm kiisut erinevatest keskkondadest ja panna nad kokku uude kodusse, võivad nad sellest hoopis stressi minna.
2) Kui neile niikuinii opi lased teha pole eriti vahet.
3) Täiskasvanud kassi uues kodus harjumine sõltub mitmetest asjaoludest. Tavaliselt harjuvad nad küll ilusti ja üsna kiiresti, eriti kui kasutada selleks mõningaid nippe. Mõni nädal, vahel isegi kuud, tuleb selleks kindlasti aega varuda. Ei saa nii et võtad kassi ja kui siis nädalapärast ikka veel probleeme on, et siis on kõik läbi. Mõne kassiga tulebki lihtsalt kannatlikum olla. See oleneb täiesti kassist. Kindlasti tuleb siis valida selline kass, kes teiste nurrukatega sobib. Sest varjukas on ka kiisusid, kes on põhimõtteliselt teiste loomade vastu vaenulikud, inimestega aga nagu kullatükid. Neid kasse antaksegi tavaliselt tingimusel et nad jäävad ainsateks lemmikloomadeks.

Loodan et said natuke abi.. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

ohoo, kusjuures ega ma ei jõudnudki mõelda nende väljaminekute peale esialgu ju, hehee. aga ma arvan, et see vast ei oleks väga tappev, kassiliiva kohapealt, et nad võivad ju kõik kolmekesi siiski ühes kastis käia? või võib sellega ka probleeme tekkida?
mis me siin vahepeal jõudsime nende võtmise kohalt arutada - et me elame praegu koos kahe korterikaaslasega, aga järgmisel aastal kolime neist eraldi. kuna korterikaaslased on ka suured kassisõbrad, siis tekib väike probleem, et kiisu(d) harjub/harjuvad nende ka väga ära ja lisaks järgmise aasta keskkonnavahetusele kaotavad järsku ka kaks harjunud perekonnaliiget. et kui oleks üks väike kass, siis temaga saaks ikka nii hakkama, et ta ei hakkaks korterinaabreid väga "omadeks" pidama, aga kolme kiisupojaga oleks see ilmselt veidike raskem.

Thumbs up Thumbs down

aa, seda tahtsin ka veel öelda, et kas sa üldiselt arvad, et kaks oleks parem kui kolm? ma just mõtlesin, et kaks äkki hakkavad tähelepanu pärast väga võistlema. kui sa pigem kahte soovitaksid, siis äkki teeksin nii, et võtan praegu ühe kiisupoja ja aasta pärast tartusse kolides ühe täiskasvanud kiisu varjupaigast.

Thumbs up Thumbs down

Kolm kassi vist hästi ühte kasti ei mahu, kaks küll. Muidu osad kassid on sellised pirtsud et ei taha üldse \'oma kasti\' kellegagi jagada ja võivad endale seetõttu hoopis parema paiga valida. Aga see selleks. Hirmutan teid veel ära siin selle jutuga. tongue Kassiliiva läheb olenemata kastide arvust ikkagi sama palju. Hädasid tuleb ju päevas 3x rohkem ja siis tuleb ka tihedamini puhastada. wink
Arvan et võibolla on sel juhul tõesti parem kassid eraldi võtta. Aga seda kui palju, seda peaksid sa ikka ise välja mõtlema. Kuidas sul võimalused on? Peale toidu ja liiva, kulub raha veel arstikulude peale. No need igaaastased vaktsineerimised ja ussikuurid ja opid ka. Ma võtaks ilmselt kaks kassi  ja siis mõtleks edasi et kas ja kuidas. Sul vist kiiret ju pole ka. smile

Thumbs up Thumbs down

ega ei ole jah kiiret, ma vist kõigepealt võtan ikka ühe ja vaatan siis edasi. no teise võtan juurde kindlasti, aga kuidas selle kolmandaga saab, seda siis mõtlen veel.
aga vot selle esimese kassiga on kiire küll. sest ilma temata ei lähe see nukker tunne üldse ära, mis tekib siis, kui mõni eelmise kiisu asi või see tühi koht toas, kus varem tema pesa oli, ette jääb.
üks uus karvakera on meile lihtsalt väga-väga oodatud

Thumbs up Thumbs down

Lugesin, et vastassoost kassid saavad üksteisega paremini läbi.

Minu jaoks kõlab kolm kassi kodus küll hirmutavalt. Kui nad veel parajad möllajad ka on, siis ei jää kodust midagi järgi. Mul kass üksindagi suutis tapeedi ära lõhkuda ja mööblit veidi katki kratsida ja isegi ühe kassi liivakast hakkab ikka üsna ruttu haisema.

2 kassi võibolla tõesti mõistlik, eriti, kui võtad sellise iseloomuga kassid, kes ei taha üksi olla ja kui ise oled kodust eemal viibija (nt pikad tööpäevad jms).

Dogs have owners, cats have staff.

arutasime siin eile asja ja hakkasime mõtlema, et kui võtaksime ühel ajal vastassoost kassid, no korraga kaks kassipoega, ühe isase ja teise emase, siis kui vanalt neil nagu see teatud huvi vastassoo vastu tekib? et pärast on kiisupojad tulemas enne, kui me selle peale mõeldagi jõuame tongue

Thumbs up Thumbs down

nii, nüüd on meil tekkinud lausa täiesti reaalne variant saada ühest pesakonnast korraga kaks kiisut, kes pole veel isegi sündinud mitte, aga peaksid seda lähema nädala-kahe jooksul tegema.
aga koos selle variandiga tekkis ju kohe loomulikult veel üks probleem. et kui me võtame kiisud koos, siis on neil omavahel lõbus küll, kuid kas neist ei kasvagi siis pigem omaettehoidvaid ja omavahel suhtlevaid kiisusid, kes inimestest suuremat ei hooli?

Thumbs up Thumbs down

Vot siis tekiks jah probleeme, ilmselt hakkasid üsna vara paarituma, alla aasta vast ikka, kuigi nii vara ei soovitata.
Ma ei usu, et kaks kassi inimesest ei hooliks siis...muidugi ei tea...teinekord on ka üks ainus kass selline, kes ei hooli, oleneb vist ikka kasvatusest.

Oot, aga kui võtta kaks emast? Või ma nagu ei olegi nüüd aru saanud, kas kaks ühest soost on halb variant? Vend, kellel oli kaks isast, seda kooslust ei soovita. Et pidid kaklema ja värki. Samas isasel ja emasel on paaritumismure. Aga kuidas siis emase ja emasega oleks?

Thumbs up Thumbs down

Seda ei saa tegelikult nii üheselt võtta. 2 ühest soost looma võivad sama hästi läbi saada kui erinevast soost kassi. Mingit kindlat kassivõtmiseretsepti veel leiutatud ei ole. Siiski ühe materjali järgi mis ma praegu leidsin, soovitati just võtta 2 isast kassipoega, eriti kui nad on titest saati koos kasvanud.. Neil pidavat tekkima tugevam side kui näiteks kahel emasel. Noorte isaste mängud on hästi aktiivsed ja hoogsad ning nii saavad nad üksteisega mürades kogu energia mängule suunata ja siis ei jää pättusteks enam aega. See on üks suur pluss. Emased pidid jällegi rohkem isepäised ja eraldi isiksused olema.
Aga need ikkagi ainult jutud ja tõe pähe seda nüüd päris võtta ei maksaks. Arvan et tee otsus oma sisetunde järgi ja peale välimuse võta kindlasti arvesse ka kassipoegade käitumist. Üks soovitus selle kohta.. et ühte perre ei tasuks võtta kahte domineeriva iseloomuga kassi, sellest võib palju jama tulla.

Thumbs up Thumbs down

Kahe erinevast soost kassi puhul on jah see probleem, et mingil hetkel saavad nad suureks ja tekivad teised huvid. tongue Selleks puhuks tasuks kindlasti hakata juba kuskil 5-6.kuuselt kiisudel silma peal hoidma. Mõnedel kassidel on esimene jooksukas päris vara, mõnedel jälle paar kuud hiljem, aga jah sellist häda, kisamist, karjumist ja mööbliesemete ning inimeste vastu \'imbumist\' nagu emase kassi jooksuka ajal, ei saa lihtsalt kahe silma vahele jätta. Sel puhul lihtsalt eraldad kassid ja kannatad selle nädala-paar ära. Seejärel võiks ju lasta opi teha. Paaritada ei soovita juba teadatuntud 1000 põhjusel, mida olen juba väsinud kirjutamast. Enne anda kasvõi tablette või süste..

Thumbs up Thumbs down

oot-oot nii lihtne see ka ei ole, et eraldad kassid ja kõik korras. kasside hormonaalne talitlus hakkab tööle tükk aega ennem, kui ta hakkab ilmutama väliseid, jooksuajale omaseid märke. isased kassid tunnevad läheneva jooksuaja juba paar nädalat ennem selle algust ära ja kui isane käepärast ei pruugi emane üldse üliaktiivne olla. asi tehakse vaikselt ära ja 64 päeva pärast on kassibeebid olemas.

mina soovitaksin algajale siiski esimesteks kassideks ühest soost kasse. vahet ei ole, kas siis emaseid või isaseid. emased üldjuhul tülitsema ei hakka, eriti veel kui nad on ühest pesakonnast. isased üheskoos on muidugi teatud vanuse saabudes temperamentsemad smile , aga selles osas saab aidata veterinaar.

Kass, kes kõnnib omapead.

See eraldamine oli vist jah natuke liiga lihtsustatud versioon sellest kurikavalast plaanist. hmm Ma poleks arvanudki et see neil nii kergelt käib. yikes
Võibolla oleks tõesti parem võtta kaks ühesoolist kiisut või siis alguses üks ning kui too opitegemise vanusesse jõuab, siis võtta teine.
?

Thumbs up Thumbs down

No ma käisin siis nüüd nädalavahetusel tädi juures ja kontrollisin oma tulevaste kiisude ema. Ta on täiesti kohutava iseloomuga kass tongue Pole üldse selline sülekiisu, uriseb ja vehib käpaga, aga tiinus on ta vist sellevõrra hellemaks muutnud, et pai tahab küll jubedalt, isegi sellest ta varem ei hoolinud. Hoiame siin pöialt, et uue pesakonna kiisud tuleksid sama isikupärased nii iseloomult kui välimuselt nagu oli eelmine pesakond, kassikesed peaksid saabuma kas sel või järgmisel nädalal, no nii täpselt, kui maal elava õuekassi tiinuse alguse kohta keegi üldse midagi öelda oskab. Tunne on küll, nagu valmistuks siin lapsesaamiseks, no mitte kuidagi ei jõua ära oodata ja nimevariante on ka jubepalju, aga need õiged nimed selguvad nagunii alles siis, kui kiisud juba olemas on.
Vähemasti oleme ära otsustanud, et ise tahaks kahte emast, aga kui selgub, et pesakonnas saavad erilisteks sõpradeks isane ja isane või vastassoost kassid, siis võtame hoopis need kaks.

Thumbs up Thumbs down

Mina arvan et .. ära üle 2 kassi võta .. muidudi .. oleneb ka see et  millal sa  nad võttad .. .. mul endal on 1 kass:)

Mustad kassid on nii nunnud big_smile!

Sa võta 2 kassi,ja võta vastassoost sest kui on 2 isast,lähevad nad lihtsalt kaklema:(

Jänkud ja kiisud. ^^

Annal on juba kassid kodus.

Ma üksi oma kuningriigis, aga naaberkorterkuningriigis veel üks seltsiline.Eks tega peab aeg-ajalt õpetama, kui too oma musta värvi nina mu piiritsoonist läbi pistab.Aga teine suurem ja oli kunagi isane.Võtan peagi igaks juhuks positsiooni voodi all ja ootan kui oht möödas.Koos ohuga kaovad ka vanad kuivanud palakesed mu taldrikult.:wink:

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: dagi isased kassid tunnevad läheneva jooksuaja juba paar nädalat ennem selle algust ära ja kui isane käepärast ei pruugi emane üldse üliaktiivne olla. asi tehakse vaikselt ära ja 64 päeva pärast on kassibeebid olemas.

Oo kui tõsi smile Inimene ei saa siin tõepoolest jaole.

Mina tahaks ka Brunole teise kassi seltsiks votta sügisest kui ma toole lähen. Ta ei ole harjunud üksi olema. Ei teagi kohe kas votta pisike kassipoeg voi sama vana kass.

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Kassipoeg
Sa võta 2 kassi,ja võta vastassoost sest kui on 2 isast,lähevad nad lihtsalt kaklema:(

noh, mu vennal on kolm isast ja saavad kõik omavahel suurepäraselt läbi. aga eks see ole suht õnnemängi ikkagi.
ja kui jätta ära variant, et võtta kaks isast, siis ainus, mis järele jääb, pole ju vastassoost kassid. sest minul
endal on jah nüüd juba peaaegu pool aastat kaks pätiplikat (ehk siis kaks emast, mis ongi see kolmas variant)  kodus ja väga rahul olen, et ühte ei võtnud ainult.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: anna
noh, mu vennal on kolm isast ja saavad kõik omavahel suurepäraselt läbi.

Kui vanad ja kas on vennad või kuidas? Kastreeritud?

oijahh.. väide et kaks isast kokku ei sobi on nii ja naa.. kaklemisega pole meil nagu probleeme.. rohkem on see müramine aga.. probleem võib tekkida kahe isasega selle koha pealt et kui nad ei suuda omavahel paika panna kumb kass on peremees siis hakkab üksteise maha tegemine ja kiusamine väga kummalistel viisidel.. ja tõestamine peremehele et just tema on parem... tõsi see on! ja iga uus asi korteris on vaja üle "lõhnastada" koguaeg käib mingi võistlus neil..kordamööda asjade omaks märgistamine ja pissimine.. ja opp ei pruugi siin ikka päästa..nii väitis loomaarst!
ja kui maja ümber kuskil luusib mõni emane siis isased tunnevad selle emase lõhna väga hästi ära ja hakkavad jälle märgistama.. ning sellest mis aastaaeg vms on, ei olene see üldse.. sest nii kui isane tunneb emase lõhna siis tal ongi nn. jooksuaeg, ja meil hakkab siis juhtuma kummalisi asju... nad peavad teist kassi emaseks ja hakkavad ......paarituma.. teine ei saa muidugi miskit aru ja on hädas miks teine niiviisi kiusab ja kräunub ja turjast kinni hoiab...
nii et kui keegi ikka plaanib võtta korraga kahte iast kassi siis mõelgu korralikult järgi.. kas ta ühegagi hästi hakkama saab!

Thumbs up Thumbs down