Teema: Teine kass kodus - probleem!

Võtsime hiljaaegu teise kassi. Esimene juba 2.5 aastane ja viimasel ajal tundis ennast üksikuna. Uus kiisu on  umbes 4-5 kuune. Ja nüüd on jama majas - suur kass uriseb, sisiseb ja turtsub. Käitub ühesõnaga täiesti ebaviisakalt. Ma saan aru, et ta kaitseb oma territooriumit "sissetungija" eest ja et harjumine võtab aega - aga kaua võib? Täna on juba pea nädal möödas uue elaniku tulekust ja kumbki ei saa isegi rahulikult süüa - kogu aeg jälgitakse ühe silmaga "vaenlast". Mis siis kui nad ei hakkagi läbi saama? Kui kaua kassidel "tutvumine" aega võtab tavaliselt?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Teine kass kodus - probleem!

meil harjumine võttis päeva v paar. aga kui söögist juttu tuleb ja midagi head peale krõbimate pakutakse kala v maksa nt. siis vanem kass ka jookseb kalaga voodi alla v kappi taha v lissalt mööda tuba ringi ja uriseb. aga muidu on kõik ok. nad juba paar kuud koos v nii. wink

Thumbs up Thumbs down

kanamadis, kas kassid on hakanud läbi saama?

meil tekkis sama probleem. nimelt tõime eile koju teise kassi. algul kartsime, et Ruudi hakkab uut terroriseerima, aga nüüd on hoopis vastupidi :S Ruudi näitab pigem huvi üles, tahab nuusutada ja tutvust teha jmt. Uus poiss (kastreeritud) on aga pidevalt valvel ja tige. Nii kui Ruudi silmapiirile ilmub, ajab karva turri ja hakkab tigedalt jaurama. Korra jõudis asi ka juba nii kaugele minna, et uus kass Ruudile nähvaka andis, ja Ruudil kõrva katki lõi sad

Kui kaua selline asi kesta võib ja kas üldse ongi lootust, et nad teineteisega lepivad? Oskab ehk keegi nõu anda?

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Oi kui kahju, vaene Ruudi! Eks see uus kass tunneb ennast ebakindlana, sellepärast ta niiviisi käitub, aga ikkagi... Loodetavasti läheb see siiski mööda.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Mul on ka kodus 2  kassi kes ei saa teine teisega ültse läbi ja niivisi hoiame väiksemat Tipat saunaeesruumis ja õues. Tipa on lõigatud aga Vanem Kassi Stimpy ei ole ja kui kohe kokku saavad lähevad kaklema. Varem oli jube kui kodus ei olnud siis koju tulles oli karvu terve maja täis sad Kahju küll aga meie omad ei saa mitte kunagi sõpradeks . Loodan et teie omad ikka varsi hakkavad saama. smile

Triibu sa jääd alati meie südamesse! Olida nii armas et iga õhtu tulid sa minu voodisse ja tahtsid pai! Igakord kui avas keegi külmkapi olid sa kohe kohal kuna sa lootsid et saad kah midagi ja loomulikult sa said ka midagi head endale kõhtu! KUi avati toidu pakk ja sa olid üleval korrusel tulid sa nii kiiresti alla et ikka olla esimene. JA see oli nii armas. Me ei unusta sind iial . Aga nii vaikne on maja ilma sinuta ja kui õhtul voodisse lähen on kõik kuidagi tühi keegi ei nurru su kõrval Kuna sa olid kassidest see kes oli mu voodis ja Stimpy oli ka aga sina olid põhiliselt ! Armastan ja Igatsen !  Varsti sa sünnid meie ellu kindlasti uuesti nagu suri Jinxsi ja tuli asemele Stimpy täpselt samasugune valge ja jutukas. Sina ka tuled sama moodi tagasi meie juurde! Jään Sind ootama! :syda:

Thumbs up Thumbs down

oehhh, asi ei taha kuidagi paremaks minna. nüüd on olukord juba nii kaugel, et Ruudi veedab enamuse ajast voodi all ja sealt nina välja pista ei julge. ööseks panime uue kassi ühte tuppa kinni, et ruudil natukenegi hingamisruumi oleks. kui nii edasi läheb, siis tuleb vist uus kiisu tagasi anda :S:cry:

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

t2pslet minu probleem. oli ka et vanem kass 2,5 vana ja uus mingi  6kuud umbes. Ja vana kass oli v2ga vihane alguses. mingi oma kuuaega elasid enamv2hem et eri tubades. aga l6puks harjuvad ikkagi  2ra. suhteliselt tyytu on niimodi kyll jah aga tuleb v2lja kannatada. siimaani nad just parimad s6brad pole. noor tahab m2ngida ja hyppab vanale selga aga vaha vihastab ja annab peksa. aga ma loodan et see asi veel paraneb. kui noor kass vanemaks j22b siis vast l2heb see kaklus teema ära lõpuks. aga igaljuhul soovin külma närvi ja kannatust. Kassid on nagu inimesedki, ühed iseloomud sobivad paremini kokku ja ühed mitte nii väga, aga lõpuks lepivad koos eksisteerimisega. oluline on see et alguses veidikest aega näidata uuele kassile et vana on boss... söök ennem vanale jne.. aga seda mingi paar päeva alguses. hiljem ei tohi kumbagi eelistada. ja tuleb vaadata et uue kassiga rohkem ei tegeleks. vaid mõlemaga võrdselt. vana kass peab aru saama, et ta ei jää millestki ilma.

aga ära anna alla. see läheb paremaks. aga lihtslat ise pead vastu pidama. mul ka siiamaani kaklevad vahel täiega, aga see peaks ka ära kaduma.  mul ka uus kass teeb vanale terrorit.. aga tegelt ei tohi ise eiriti vahele segada, et kõigeparem on nii et kui väike terroriseerib seni kuni vanal t2iega l6puks yle viskab ja uus kass saab  hullult peksa. siis nagu on asjad suht 2ra klaaritud ka. siis nagu  on asi selge et kes boss on.

Meff ütles ses mõttes õigesti, et tegelikult ei peaks väga sekkuma kasside omavahelistesse asjadesse. Nad peavad oma hierarhia ikka omavahel selgeks tegema ja kui see kord paigas on, siis ei tohiks edaspidi enam  suuri tülisid tulla. Uus kass on esialgu ebakindel ja ründab, sest ta on võõral territooriumil ja ei oska seisukohta võtta. Parim kaitse on ju rünnak. Mul tegi pisike Traps ehmatusest ja hirmust püksi, kui haige jalaga Mustu paariks päevaks minu juurde hoiule sattus. Ise ajas ennast suureks nagu pudelihari ja sisises ja kähises nagu jube, aga piss tuli ikka:D Järgmiseks päevaks juba leppisid ja said kõrvuti söödudki. Kui riskid, siis võid proovida neid kõrvuti toita, üldiselt, kui ikka süüa mõlemale jätkub, siis söögi ajal ei kakelda, aga saavad üksteise lõhnadega harjuda. Ja muideks, tavaliselt ikka lõikamata loom on hierarhias kõrgemal, nii et küllap Ruudi paneb uustulnuka lõpuks  paika ka. Arvesta umbes nädalaga, enne kui kasside vahel mingid soojemad tunded tekivad. Ja kui neist ka päris südamesõpru ei saa, siis nad õpivad üksteist taluma ja saavad hakkama küll. Edu!

Thumbs up Thumbs down

Ega me väga sekkunud olegi. Ööseks eraldsin nad lihtsalt ära, et ise magada ja Ruudi veidi närvirahu saaks.
Muret aga valmistab see, et olukord ei parane üldse, vaid läheb muudkui hullemaks. Ruudi on juba täiesti paanikas ja ehmub iga väiksema krõpatuse peale (ükskõik, kas krõpsatuse põhjustajaks uus kass või mitte) Pealegi on Ruudi uuest poisist omajagu väiksem.
Kõrvuti toitmine ei tule aga kõne allagi, sest ainult Ruudi eemalt nägemisest läheb teine puhevile ja muutub agressiivseks. asi ei ole mitte lihtsalt ähvardamises, vaid ta üritab sõna otseses mõttes rünnata. Ruudi ei tee aga katsetki talle vastu astuda, vaid tõmbab saba jalge vahele ja põgeneb voodi alla. sad

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Äkki peaksidki neid nädalakese eraldi hoidma, et teisel ebakindlust vähendada, siis peaks ka agressiivsus taanduma? Ruudiga tegele võimalikult palju, võib-olla saad temast nüüd suure hirmu ajel ka sülelooma, kui ta tunneb, et sinu lähedal ja süles on turvalisem kui diivani all. Äkki saate nii jagada, et sina tegeled ühe kassiga rohkem ja elukaaslane jälle teisega, et mõlemad samal ajal saaksid paitatud-mängitatud, siis pole aega ja vajadust omavahel tähelepanu pärast rivaalitseda? Mul pole küll selliseid probleeme olnud, et lausa löömaks läheks (s.t. karvatutte pole küll lennanud), aga urisemine ja turritamine ja kähistamine on normaalsed nähtused. Üldjuhul lähevad kassid päris ametlikult kaklema ikka väga äärmuslikul juhul. Enamasti piirdub asi üksteise ohutust kaugusest jõllitamise ja õiendamisega. Ruudit igatahes peaks väga julgustama ja talle näitama, et ta pole positsiooni kaotanud. Muidu võib veel nii juhtuda, et isegi kui tõesti peate teisest kassist loobuma, on Ruudi nii šokis ja solvunud, et ei taha teiega enam üldse suhelda.

Thumbs up Thumbs down

Me püüame Ruudile võimalikult palju tähelepanu näidata küll jah. Ja ta on hakanud rohkem meie ligi hoidma ka smile
Nii et: always look on the bright side of life big_smile

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Mina võtsin ka enda 5-aastasele emasele kassile pisikese kassipoisi. Vana kass urises ka alguses päris pikalt, aga kusagil kuu aega hiljem olid nad nii sõbralikud- mängisid ja pesid üksteist, magasid isegi koos ühes kohas. Nüüd kui ma pisikese kassiga ära kolisin, käime vahest vanal kassil külas ja ka nüüd ei ole enam mingit urinat ega voodi alla peitu pugemist, vaid kohe hakkavad kassid omavahel mängima nagu vanad sõbrad. Nii et arva, et kui üks kass on kaua aega üksi inimeste keskel olnud, siis talle ongi alguses võõras, kui tuleb uus kass majja, aga peagi läheb see võõrastamine mööda.

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

ei võõrasta mitte vana, vaid uus kass ja võõrastamine on selle kohta natuke vähe öeldud

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down