1

Teema: terror

Probleem siis selline, et uus kass kes oli ennem kodutu kass.. kiusab vana kassi, kes meil ennem elas. Hüppab koguaeg selga.. ta oleks nagu kade, aga ma ei eelista ühte ega midagi. ma ei saa aru mida teha nende kahega. vana kass on täiesti närvis pidevalt selle pärast, ei julge ringigi enam liikuda ja ei taha pai ega midagi enam. uus kass lihtslat elab ta seljas,  see ei oel selline sõbralik ka enam:( nagu mingi kuri vaim oleks kassi sisse läinud. äkki keegi oskab nõu anda. ja karistada pole ka m6tet teda, sest ta ei saa lihtslat aru, või sisi saab aga tal on täiesti suva, pigem kutsub see esile just rohkem  seda jama.

Vasta: terror

Hm, see on küll vana kassi suhtes ebaaus, aga võid mõnda aega proovida pöörata eranditult tähelepanu just uuele kassile. Tee talle pai ja ole temaga hell. Äkki õpib ära, et teil see nii käibki ja oskab ka paremini käituda?

Thumbs up Thumbs down

Minul on endal  mitu kassi ja on olnud ka sarnaseid probleeme. Minu arvamus on selline, et alati olgu vanem kass kõiges esireas..näiteks toidu andmisel  jne.  Siis saab uus kiisu aru, et vanemat olijat tuleb austada, loomakestel on hierarhia väga oluline..nagu ka inimestel. Katsu mõlemat kiisut võimalikult võrdselt kohelda. Veel on kassidele, üldse loomadele tähtis reziim. Kõik päevased toimingud peaksid olema iga päev ühel ajal ja kindlas järjekorras, siis ei teki kassikestel mingit  hingelist segadust ja ka vajadust üksteise üle domineerida.  Tuleb ka kasuks, et kassidel on oma eraldi koht kodus (magamiseks) ja söögikauss ja wc. Ja eks ka see on oluline, et kui uus kiisu on veel nooruke siis tuleb temaga ka mängida, et ta lihtsalt igavusest vanemat kassi terroriseerima ei läheks.
Loodan siiralt, et sellest kõigest Sinule ka pisut abi on.

Thumbs up Thumbs down

hmm.. jama on nagu selels, et alguses loomaarst soovitas uut kassi eelistada.. sest too oli väga solvunud. siis nagu hakaksin neid mõne päeva jooksul võrdselt kohtlema. liivakast oli ka eraldi alguses aga siis nad tegib mõlemad üksteise kasti ja ei näinud enam vajadust kahte kasti hoida. süüa saavad kindlatel aegadel. ja mängin uue kassiga küll.. ta suht noor ja tahab mängida. kui kodust ära olen on tuba mänguasju täis, et väga igav nagu ei tohiks olla ja talle omale meeldivad ka need mänguasjad. vana kass enamus ajast magab.. noh ennem ta küll mängis sest ta nüüd tegelt nii vana ka ei ole et ta mängida ei tahaks, aga enam ei mängi kuna on  uuest kassist kurnatud :S oma arust nagu igast asju proovinud, mõistus täitsa otsas. aga eks ma siis proovi taga veel rohekm mängida, lihtslat terve aja kui kodus olen ei suuda kassiga mängida ka aga tundub et muud valikut eriit pole. tavaliselt toimub see selga hüppamine nii, et vana kass läheb uuest mööda ja siis  ta hüppab lihtslat selga.. üldse ei lase enam liikuda teisel

Võibolla siis kui noor kass vanale selga hüppab võtaksid sina näiteks vana kassi sülle ja hellitaksid teda, või annaksid midagi maitsvat...ja ei teeks nooremast eriti välja...siis see oleks nagu karistus uuele kiisule...ehk ta siis saab aru, et igakord kui tema hakkab vana kassi terroriseerima siis tegelikult see tal ei õnnestu, kuna siis on vanem kass kohe favoriidi seisuses...

Thumbs up Thumbs down

kusjuures se ei tööta :S nii kui ma vana kassi pärast maha panen hüppab uus noor kass selga.. ta nagu oleks kade või mdiagi sellist.. aga ma ei saa aru miks.. sest ma kohtlen neid võrdselt :S

Kui kaua sul noorem peres on olnud?
Ma arvan ka, et vanemat kassi peab austama rohkem.
See vaeseke on ju ka segaduses, et kas teda polegi enam vaja?
Küll noorem uued mängureeglid ära opib.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

umm.. juba mingi 3 kuud vist ..
ma ei usu et sellest erilist kasu on kui ma hakkan yhte  eelistama v6i nii.. see teeb asja hullemaks. nii kui ma vana kassiga tegelen on kohe n2ha et uus passib juba, et millal saaks vanale kallale minna :S

hmmm .

Thumbs up Thumbs down

appi, ma ei tea mida nende kahega teha enam.  söömisega on ka probleeme. uus kass sööb oma toidu ära ja siis  läheb uriseb vana kassi toidu juures ja sööb selle ka ära. vana kass lihtslat vahib lolli näoga :S

Aga sa proovi kassi karistada,ma lugesin et kui kass teeb pahandust siis tuleb talle lahtise käega vastu lagipead lyya,mitte kõvasti muidugi,aga see toimib päris hästi,olen isegi paar korda pidanud ata tegema ja kiisu sai aru.
Et igakord kui ta teeb vanale haiget siis anna laksu,siis seostub nagu valuga ja ebameeldivusega see.Muud ma ei oska ölda praegu

Thumbs up Thumbs down

Ehk oleks parem siis juba veepritsiga proovida ja näiteks minul on viis kassi ja kaks neist ei saa ja ei tahagi koos teistega süüa, seega (tundub naljakas) aga minu siiami kass ja tema tütar söövad kapi otsas. Ja teised ( need kes on täitmatu isuga) jõuavad kapi otsa söögirünnakule alles siis kui pepsi-isuga siiam on juba lõpetanud. Aga jah proovi veepritsi, ehk see aitab või siis pane teine kuskile kinni niikauaks, et kõik ikka söönuks saaksid. Edu sulle

Thumbs up Thumbs down

Jah, motle nagu oleksid sul koer ja kass...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Alexa, täpselt! ta on nagu mingi näljane koer  kes kiusab kasse!! karistada ei saa eriti  seda uut kassi.. olen karistanud.. peale karistamist lihtslat konkreetselt lähebki ja hüppab vanale kassile selga :S karistamine teeb asja hullemaks. ta täielikult ignoreerib seda. nii kohutav! mu vana kass ei ole üldse enam sellnine nagu ta oli, nii halb tunne on, süümepiinad vana kassi ees, et näe võtsin uue kassi ja ta täiesti võibki tunda, et teda pole enam vaja. kuigi püüan nagu teda lohutada, aga ta ise ei taha üldse mu juures olla ja pai ka mitte, kuna on kurnatud selelst uuest kassist. täpselt nagu koer on see uus.

Äkki aitaks see, kui uus kass päevaks väikesesse ruumi kinni panna, või eraldi tubadesse?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg