Vasta: arutlus tõupaberiteta kasside üle

Seda küll, aga kui vastavat hinnet näitusel ei saa, siis ei tohi ju kassi paaritada :murelik: .
Peikal on jah paberid wink

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

küll te saate, ära pabista- mul hea rääkida;) Kissal on ju suurepärased eeldused selleks olemas, ei midagi kahtlustäratavat:support:

meie kiisul kriimud silmad...

Heh, tänan toetamast :wink:
Eks näis, kuidas meil läheb.

Algselt postitas: Greenu
Kas siis paber teeb kassist kassi??

Kui paber teeks kassist kassi, ei oleks mul vist küll ühtegi kassi kodus. :nana:

Aga kas tead et tegelikult see "paber" ei hammusta sugugi nii palju nagu arvatakse. Tõukassi puhul on tõutunnistus lihtsalt dokument, mis tõestab selle looma tõulisust. See ei tähenda et sa pead kassiga näitusel käima või aretusega tegelema.
Minu meelest oleks kohe väga imelik kui tõupaberitega kassid oleks ainult neil, kes aretavad - kelle jaoks nad siis aretavad - iseenda jaoks või? tongue

Kui sa ostad tõukassi teades et sa mitte kunagi näitustele ei lähe, siis see dokument seisab sul enamus ajast lihtsalt lauasahtlis, sul võibolla tõesti ei lähe seda kunagi enam vaja, kuid vajadusel saad sa selle välja võtta ning veenduda et sul on tõesti just sellest tõust kass kodus ja uurida, kes olid tema esivanemad ning kasvataja. Pluss on tal veel lisavõimalus, et kui tal tekib tulevikus tõuga tegelemise vastu suurem huvi, saab ta alati need paberid lauasahtlist üles otsida ja end näitusele kirja panna või hakata huvi pärast sugupuud uurima. Midaiganes, selle võrra on tal vähemalt eelis - kunagi ei tea mis keerdkäike elu teeb, seepärast on mul ka väga raske uskuda kui inimene ütleb et ma ei taha kunagi näitustel käima hakata. No aga võibolla tuleb kuskilt pisik sisse - siis pole ju enam midagi teha. :roll:

Tõutunnistusega tõukassidel kontrollitakse ka rohkem milliseid isendeid kokku pannakse, uuritakse põhjalikult sugupuud ja milliseid järglasi on konkreetse kassi esivanemad andnud. Mõeldakse, tehakse valikuid ja teinekord ka riskitakse -  et saada paremaid tulemusi ja kõike selleks et inimesed, kes tõukassi tahavad võtta oleksid oma lemmikuga rahul ja õnnelikud. Teadagi võetakse tõukass tavaliselt põhjusel, et nende puhul on välimus ning temperament (mingil määral ehk ka iseloom?) juba ette aimata. Mis saaks siis kassivõtjatele veel parem olla kui see, et ta saab omale võimalikult tõulise kassi, just sellise kellest ta tõukirjelduses loeb?

Miks siis inimesed ikka ja jälle kuulutustes mainivad (ei mõtle seda kuulutust, lihtsalt üldistan) et soovin seda ja seda kassi sõbraks, kuna näitustel käima ei hakka, soovime ilma paberiteta. Raske uskuda et asi on ainult ühes rahasummas.

Siinkohal küsin et mida tahavad need inimesed, kes toodavad paberiteta tõukasse? Kas nad tahavad et kassivõtjad jääksid rahule, kas nad tahavad raha, kas nad tahavad lihtsalt oma kassile poegi ja toovad ettekäändeks mingi muu põhjuse? Need kõik on minu oletused, sest ausalt öeldes ei ole ma seni veel pihta saanud, mis on nende eesmärk...

Ja veel et kui inimest ennast ei huvita et ta tõukass ikka tõukass on, siis milleks üldse tõukass? big_smile
Tavalisi imearmsaid ja lihtsalt võrratuid kasse on nii palju, kes omale head kodu sooviksid - ainult vali välja! Mina igastahes olen oma kolme nn tavatriibikuga ülimalt rahul ja armastan neid tohutult, samas ei välista ka et kunagi saavad kodus leiduma ka ühe tõukassi käpajäljed. smile

Lubasin endale ka vahelduseks ühe Off-topicu. :tv: Teen endale noomituse.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

No just!
Saan aru, et paberit vajalik just selleks, et näitustel käia ja aretusega tegeleda. Kuna aga antud juhul ei ole see esma-eesmärk, siis milleks seda paberit taga ajada ja võiks võtta hoopis tavalise kiisu. Samas see on ju nõme kui inimesele ikka nii väga meeldib pärslane ja ei ole võimalik osta paberiga kassi ja ei näe selleks ka põhjust, siis võiks olla tal ju võimalus saada endale pärsiakass, kes paberiteta. Milleks võtta ära inimesel seda võimalust? Eks see ole lõputu teema ja eks kassipidajatel ja kassivõtjatel ole ikka omad arvamused. Ja pealegi salamüük kui seesugune ei kao maailmast nagunii kuhugile!

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

To Greenu:

Nagu ma olen aru saanud, pärslane on rahulik omaettetoimetaja. Paljud inimesed soovivadki just sellepärast seda tõugu kassi omale koju, lisaks muidugi ilus pikk karv. Paber annab garantii, et see kass on ikka pärslase iseloomuga pärslane, mitte näiteks siiami või mõne muu tõu iseloomuga pärslane.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

hmm siin on vist õige koht oma kogemusest rääkida paberiteta tõukassi kohapealt. nii endal on  üks selline pärslane ja eelmine pärslane oli ka sama.  nuh mõlemal juhul oli tegemist äkilise tundepuhanguga turul!   kahju aga mis teha kui näed üht pisikest kiisukest sokisisse mässituna külmal sügispäeval. no tupsu tõi koju ema ja minul polnd sellega mingit asja, aga müüjaks oli olnud vene vanamutike ja tahtis ka vist 1000.- . Kuid üks asi on kindel palju süüa ta selles kodus ei saanud, arvatavasti neid justnimelt toodeti!!!! sest ta sõi kõike mis aint kätte sai ja ahmis toitu kiiresti kiiresti. ÄÄrmiselt julm minu arust.
Enam ta nii õnneks ei söö ja on eluga igati rahul.

üldse ei saa ma aru miks paberiteta kasside eest nii palju raha tahetakse. segane maailm.

-Of all God\'s creatures there is only one that cannot be made the slave of the lash. That one is the cat. If man could be crossed with a cat it would improve man, but it would deteriorate the cat.-

-Per ogni gatto che ride c\'è almeno un topo che prega.-

Thumbs up Thumbs down

Mina ka ei saa aru miks paberiteta kasside eest nii palju küsitakse. Siis peaks tavalise triibiku eest ka raha küsima! Korraliku kasvataja käest ostes on kassipojad terved ja söödetud wink

Minu sõnavõtt ei ole esitatud millerdajate kaitseks. Väljendan oma üdini kurbi mõtteid tõekasside osas. Paber ei karanteeri mitte midagi tervise suhtes. Võib rääkida sellest kaunist muinasjuttu. Sedasi kassile otsa vaadates võib ju ka paberi anda, et on pärslane jah kuna tal nösunina..
Tõukasside viga on see, et neil praktliselt puudub stressitaluvus ja elujanu ellujäämiseks. Nad õitsevad ja õlmistevad seni, kuni neid poputatakse. Kahjuks on kõige raskemad hoiukodu kasvandikud just tõukassid (tõupaberitega), kes sattunud varjukasse või muidu kodust välja viasatud. Olen kirjutanud siin juba varem pärslasest Sessyst ja tema üleelamistest. Nüüd siis exotic Misha, kelle kohta teema koduotsivate kiisude hulgas liiga vara lukku pandi.
Misha uinutati täna igavesele unele kliinikus ja meie kõigi kurbus selle looma pärast on piiritu.
:lein:
Ta langes kodukaotusest kohutavalt sügavasse stressi. Suutsin teda lohutada ja juba hakkas ta sööma ja pisut ka suhtlema. Tuli  siis ka rõõmsalt saba püsti vastu. Läks uude koju, kus väga hooliv perenaine. Vaatamata sellele langes Misha uuesti masendusse ja keeldus söömast. Oli 10 päeva kliinikus ravil, tehti kaks kallist röntgenit ja 2000 kr maksev op. Arve Kassiabile peaaegu pankrotti viiv, kuid Mishat see ei aitanud. Selgus, et Mishal on tõukassidele omane nakkuslik viirus, mille saab oma emalt kaasa ja mille kandja ta on. Selline viirus muutub aktiivseks erandlikel juhtudel - nagu sügav stress. Haiguse nimi pole mul meeles, kuid see kujutab seda, et seedeaparaat ütleb üles, ei tööta ja seda ravida pole võimalik. TÕUKASSIDE HAIGUS. Sellisest ohust pole rääkinud ükski kasvataja üheski foorumis ega ka ühelegi kassipoja omandajale. Uuringuid selle viiruse kohta ei tehta. Inimene aretab ja aretab ka viirusi sellega. Liiga üheliigilised ilmselt ja see teeb nad nõrgaks. Looduslik valik puudub. Vähemalt koerte puhul peaaegu sunniviilised paaritused spetsilaisti osavõtul jne ma ei tea kas see on kasside puhul ka nii.
Masendavad mõtted seoses Misha kaotusega.

Thumbs up Thumbs down

See on lihtsalt tohutult kurb kui palju pärslasi viimasel ajal varjupaigast ja kassiabist läbi käinud on. Kuidas saab inimene üldse jätta oma kassi nii abitusse seisundisse, teades et ta on sinust läbinisti sõltuv ja ei saa ilma peremeheta hakkama. Tõukassid ju eriti õrnakesed. See mis Mishaga juhtus võtab lihtsalt sõnatuks. :cry: :lein: Kuidas nii ikka saab? sad

Tõsi ta muidu on - tõutunnistus ei ole garantii, kuid pärilike haiguste puhul saab esitada kasvatajale pretensiooni. Kui kompensatsiooni ja tuge ei saa siis vähemalt saab kasvatajat mõjutada oma haiget kassi mitte edaspidi paaritama. Olen ammu imestanud et miks paljud eesti kassikasvatajad oma kasvandikele vastavaid terviseuuringuid ei tee või kui teevad siis miks nende tulemusi veebilehtedel ei avaldata? Kas see on tõesti asi mida salastada? Teine asi mida tihtipeale hulluks võib otsida on tõukasside sugupuud. Enamikel välismaa lehtedel kõik kenasti kirjas..

Muidu see jutt sunniviisilistest paaritustest koerte puhul... vat võin sinisilmne olla aga minu meelest ei ole asjad teps mitte nii mustvalged. Ses suhtes et tee mis tahad aga sa ei saa panna ju kaht looma vägisi paarituma, abistatakse muidu küll..

Mind hakkab üha rohkem huvitama mis viirusest jutt. Kas see haigus ei või äkki FIP olla? Sellest on siin natuke räägitud. Mulle räägiti et seda esineb nii tõukasside kui ka kodukasside seas vääga palju, lihtsalt paljud on ainult viiruse kandjateks. Ma ei usu et need viirused aretamise käigus tulnud on. Pigem vist sellest et kasvatajad ei ole haigusekandjad aretusest välja praakinud vms.

Tean et su murekoorem on raske ja selle postitusega soovisid kassivõtjaid mõtlema panna, kuid keeruline on arutleda ja hoiduda millegi eest mille nime ei tea. Ronja, äkki saaksid selle haiguse nime kuidagi kliinikust välja uurida. Muidu võib tekkida üleüldine paanika et kõik tõukassid ongi haiged, kuigi tegelikult ju ei ole. Sellest oleks vähemalt ühele siin palju kasu. :ingel:

Thumbs up Thumbs down

See võis olla küll FIP, kuid Õismäe kliiniku sõnul on see omane just tõukassidele. See oli arsti väide. Mina kuulsin sellest haigusest küll esmakordselt.
Katsun üle küsida. Siiski on hoiukodu suurimad murelapsed tõukassid. Ka mul endal on juba paaniline hirm nende ees, et ei suuda neid shokist ega stressist välja aidata, kuna nei8s ikka puudub see elutahe, mis on tavakiisus.
Mis puutub tõukoerade paaritusse, siis tean küll lugusid, kus koeradel puudus täiesti soov omavahel paarituda, kuid ometi see arsti abiga toimetati. Üksikasju ma ei tea, sest juures ei olnud. Tegemist oli pekingi paleekoertega. Kui seesama koer nägi tänaval krantsi - oli ta kohe valmis selleks. Järelikult ka tõukoerast emane tunneb, et looduslik valik käsib teda paarituda kellegi teisega kui omasugune.

Thumbs up Thumbs down

Postitasin siia sest ei tahtnud teise inimese tutvustust solkida.

Viidates sellele teemale: http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=1414

Mulle jääb arusaamatuks miks kassipoegadel dokumente pole kui mõlemal vanemal on paberid olemas. Dokumentide vormistamine ei ole ju kallis - see ei tohiks kassi hinda mõjutada? Peab mingi muu põhjus olema miks inimene on paprid tegemata jätnud.
Teine asi mis mind hämmastas oli see et viie nädalaselt! juba uude kodusse. :murelik: Tõukassipoegi loovutatakse tegelikult ju alates 3ndast elukuust alles. Selleks ajaks on neile tehtud vajalikud protseduurid ja tervisekontroll. Inimene võis tore olla küll aga inimest hindad ikka rohkem tegude kui jutu järgi... :murelik: Pealegi juba teine teadaolev pesakond paberiteta. Tundub väga millerduse moodi olevat.

Kukkus jälle tänitamisena välja aga kurvaks teeb see asi lihtsalt.

Thumbs up Thumbs down

brazen, sul on õigus, on jah millerdaja. see on Muhvi isa perenaine. ta on tõesti niisama tore naine, aga ta leidis mustmiljon põhjust, miks mitte paberitega kasse müüa. paber üksi ei ole tõesti kallis, kuid pool kassipoja hinnast tuleb maksta klubile.
konkreetse pesakonna puhul (millele viitad) said pojad alguse sedasi, et kiisuemme pääses puurist välja jooksuajal. ta oli alles ühed pojad sellelt Liskult ära müünud. Midagi enam teha ei saanud. Poegadest Lisku väga ei hoolinud ja juba mõnepäevaselt hakkasid pojad saama piimaasendajat. varsti lakkusid nad seda taldrikult ise. perenaine toitis neid pisikesi päeval ja öösel. ses suhtes hinnake sedagi, et ta hoolitses pisikeste eest hästi.
ja peale selle ei tahtvat üksi ostja paberitega kassi, kuna see on liiga kallis.
ka minu muhv on samadel põhjustel paberiteta, puhtalt raha pärast. ja ärge öelge, et paberitega vanemate pojad ei ole seda tõugu ja osta parem kodutriibik (või veel parem , saa tasuta). see teema hakkab juba vaikselt mind häirima. inimesi on erinevaid ja kui ostja ei plaani hakata poegi müüma ja kiisule operatsiooni teeb, siis on ju kõik hästi.
Asi on maitses! nagu ütleb a´le coq:D

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

tahaks loota ainult, et kes ostavad paberita kiisupoja on lihtsalt sama kohusetundlikud ja tõesti ei hakka paaritama ja poegi müüma jne jne, lõpuks polegi niimoodi kiisudel tõule iseloomulikke jooni...tõuaretus nullitakse ära:(

meie kiisul kriimud silmad...

selles suhtes on sul täiesti õigus, miramis.

Muhvi

Sellest ma kuulen küll esimest korda, et pool kassipoja hinnast tuleb maksta klubile mad
Äkki targemad seletaksid?
Miramisel õigus, peaasi et uus omanik paaritama ei hakkaks.
Kas kiisuemmet hoitakse puuris?

Hea tälelepanek, Näriline (väga julm küll, kui kassiemme puuris peab elama:().

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

vot seda ma ei tea, kui palju teda seal puuris hoiti, tegu kindlasti suure puuriga ja see kasvataja elab korteris. Ju oli vaja kodust ära käia ja seniks pani kinni, et poegi ei tuleks. Kuigi ma ju ka ei tea, kui palju see jutt üldse tõele vastab.
Samas oli hiljuti juttu temaga sellest, et ta ühte kiisutüdrukut ei taha ühele inimesele müüa, kuna teab, et see hakkab kindlasti poegi vorpima ja nii, et mingit vahet ei jäta ka. Seega järeldan, et ta ikka tõesti tahtlikult kasse ei piina tiheda poegimisega. ja kui teil endil oleks 2 isast ja üks emane, siis ilmselt peaksite ka midagi emase jooksuajal välja mõtlema.

Muhvi

Jah, ega tõesti peaks midagi välja mõtlema kui oleks steriliseerimata emane ja isane kodus, aga ma pakun, et puuri toppimine on ikka millerdajate stiil.
Huvitav, mida ta siis ise teeb, vorbib kasse ja müüb paberiteta, kuna need pojad ilmselt ei saaks pabereid, kuna ema on kindlasti lubatust tihedamini paaritatud.

VIC- Very Important Cats

Võibolla tal pole kasvandust isegi avatud, siis ei saa poegadele pabereid. Ja seda juttu ma küll ei usu, et pool kassipoja hinnast peab klubile maksma. Siis oleks klubi praegu palju rikkam wink. Arvan, et ka kasvatajaid oleks sellel juhul vähem, sest kui vaadata näituse hindasid ja muud sellega kaasnevat, ei oleks just eriti tore müüa kassipoega näiteks 2000.- eest ja anda sellest 1000.- klubile. Siis ei saaks ühe pesakonnaga isegi näitustele kulutatud raha tagasi wink . Kuigi jah, aretusega ei tohiks tegeleda raha eesmärgil.
Pealegi pole ma seda kusagilt Felixi reeglitest välja lugenud, kuid igaksjuhuks küsin kasvatajalt üle. Niiet see on arvatavasti järjekordne vale, miks kassipoegadel paberid puuduvad. Tõsi küll, kasvanduse avamine pole just eriti odav 1500.- ja klubi liikmemaksu tuleb ka iga aasta maskta 250.- . Kuid see 1500 on ju ühekordne kulu. Miks peaks üks kasvataja oma tiitlitega häid aretuskasse paaritama paberiteta kassipoegade eesmärgil? See pole siis ju mingi aretus :roll:

Millerdajad ei tegelegi aretusega tavaliselt, neil suva, peaasi, et raha saaks.

VIC- Very Important Cats

näriline, just see neid milerdajaid tekitabki, see rahateema. võib-olla nad ei maksa päris poolt, ma ju ei tea, eksole, aga hinda tõstavad ussikuurid, vaktsineerimine, kaua ise toitmine, näitustel osalemine jne jne.
ärge ainult arvake, et ma õigustan neid. ma lihtsalt üritan mõista kõiki inimesi. no mitte päris kõiki. see, kui lastakse 4 pesakonda aastas ühel emakassil poegida, ei ole normaalne.

Muhvi

Appi, mis hull jutt! Klubile tuleb maksta ainult kasvanduse avamistasu (1200 krooni) ning kassippoegade paberid maksavad 200 krooni, see on siis ühe tõutunnistuse hind.

Thumbs up Thumbs down

No vot seda oligi arvata. Tänud Krissale, kes asjasse selgust tõi! Ok, paberiteta kassipoja hinda kuuluvad tõesti need näitustel käigud (¹ampoonid, puudrid ja igast muud vahendid on päris kallid asjad ja kui veel salongi minna, siis on see ettevõtmine ikka päris kulukas), paberid, ussikuurid, kvaliteetne söök, kasvanduse avamistasu. Aga mis kuulub paberiteta kassipoja hinda? Just see ajabki marru. Nad  kulutavad raha vaid kitekatile, aga hinnad on peaaegu samad nagu paberitega kassipoegadel. Kust võtavad nad selle õiguse müüa kassipoegi selliste hindadega? Hiljuti müüdi colorpoint pärslasi 2000 eeguga ja paberid loomulikult puudusid.

PS! Ärge lugege, kui ei viitsi big_smile
See paberiteema on jah selline kahtlane. eks ma olin ka ennast enne kassipoja võtmist siinses foorumis igasuguste teemadega kurssi viinud ja vaatasin ainult paberitega kassi. Muidugi polnud nad teps mitte odavad.
Ja tõepoolest, oleme siin nüüd Kunksmoori ja Muhviga ühte katlasse sattunud. Nimelt ostsin ma oma Jassu sellesama naisterahva käest, keda siin milleriks nimetatakse. Ma ei tahaks sõna "miller" tema puhul eriti sõimusõnana kasutada. Käisin ta juures ja nägin kõiki tema kasse ja kassipoegi. Elab korteris. 2 isast kassi ja 1 emane. Emane ei ela puuris big_smile Tegelikult oli teema olnud selline, et kassid olid eraldi tubadesse kinni pandud selleks ajaks kui pere linnast ära oli. Aga emane pääses lahti ja loomulikult ei võtnud kaua aega, et sai juhtuda see, mis juhtus.
Tegelikult ma ei tahaks üldse inimese tagaselja niimoodi asju lahti harutada.
Ütleda võiksin aga seda, et kui oma silmaga neid kasse nägin, siis ma vaatasin, et seal on tegelikult tohutult hinge ja raha pandud nende kasside peale. Kassidel on eraldi tualetid ja magamise kohad jne jne. Loomulikult ta on sunnitud neid eraldi hoidma, sest isased lähevad kaklema ja märgistavad ning jooksuajal ei saa niikuinii neid kõiki koos hoida. 
Ma ei ole pahane või häiritud sellest, et mu kassipojal pabereid pole, vähemalt tean, et tema vanemad on hinnatud ja omavaid häid tunnuseid. Ja loomulikult ütlen ma, et mul tõukass big_smile Aga paaritama ma ei hakka ju niikuinii.
Kirjutangi vbl sellepärast, et mõni paberite pakkuja võib tegelikult olla veel hullem miller ja konveier ning näeb oma kassis vaid rahamasinat. Ja pärast seda kui kassipoeg on uksest välja viidud, unustab kõik. Vbl on isegi pahane, kui hiljme tülitama minnakse mõne küsimuse v probleemiga.

Thumbs up Thumbs down