1

Teema: Kogu liiva vahetus?

Küsimus siis selline, et kui on paakuv  liiv ja ma usinalt need junnid ja pissiklombid välja korjan siis kas ja kui tihti tuleb vahetada kogu liiv välja?
Ja kas liiv tuleb vahetada vaid sellepärast,et seda alumist kasti saks pesta? Et võiks selle liiva pärast aluskasti pesu tagasi kasti panna?
Kui küsimus väga rumal siis vabandust:vr:... aga tundub,et see liiv on nagu täitsa puhasju   ei haise ega midagi....

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kogu liiva vahetus?

Liiv tuleb vahetada siis välja, kui tunned, et selleks õige aeg on- ehk lõhn ei ole enam puhas:).
Min akasutasin alguses ka paakuvat kassiliva, siis vahetasin kogu liiva umbes 3-4 nädala tagant välja.
Põhimõtteliselt võid küll liiva kasti tagasi panna, pärast kasti pesu (nagu ütled, et ei haise ja puhas), miks mitte.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Mina vahetan kassi liivakastis kõik liiva välja kord nädalas, vahest tihedamini aga mitte harvem. Olenemata sellest, kas kasutan paakuvat liiva või ei. Junnid ikka korjan ka kohe välja, kui kass on hädal käind. Aga eks see ole nii, kuidas ise tunned ja kuidas sulle kass dikteerib smile. Meie oma näiteks tuleb annab mulle kohe märku kui liiv must ja tal sinna minna ei külba. Istub wc ukse taga ja kräunub big_smile ja siis saan kohe aru, et olen unustand liiva vahetada :puna: aga tavaliselt ma seda ikka ei unusta teha smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Jah, see on kyll oige: kuidas kass dikteerib. Minu liivakast on rodul, seega mingist haisemisest juttu olla ei saa, seda enam, et ilmad enam nii soojad ju pole. Mina puhastan kasti iga hommik, kaussi pesen kord nädalas, aga panen ka vana puhta liiva tagasi.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Mina kasutan puidugraanuleid. Junnid ja klombid korjan igal õhtul välja. Kui vaja, lisan puhast "liiva" juurde. Kogu liiva vahetan välja 3-4 nädala tagant, siis pesen kasti ka puhtaks.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

Mina vahetan ka saepurugraanuleid umbes iga 3-4 nädala tagant wink

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Hm, mul ka saepurugraanulid, kuid kasti puhastan ikkagi kord nädalas üleni, vahepeal korjan junnid ära ainult. Kas ma priiskan siis? Vahel on 1,5 nädalat ka vahele jäänud ja polegi nagu jube haisev või must, aga olen nagu alati arvanud, et kord nädalas peab vahetama.

Dogs have owners, cats have staff.

Ei priiska midagi wink
See ikka igaühe enda otsustada. Aga kui ma iga nädal vahetaksin, siis jätkuks mul seda 5kg kotti vaid nädalaks big_smile
Chry, kas Sa kasutad praegu neid ehituspoes müüdavaid graanuleid?

Kas sa kallad 5 kg korraga kasti? Mul jätkub tegelikult paariks nädalaks umbes sellest kotist.

Ma pole ikka veel jõudnud seda osta. Poes oli küll olemas, aga siis polnud autot ja 16 kg kotti ära ei tassi. Aga see plaan on veel endiselt jõus.

Dogs have owners, cats have staff.

Mina kasutan ka nüüd saepurugraanuleid. Üritan ikka kord päevas junnid välja korjata, aga mõnikord juhtub ka, et jääb päev vahele.  Kogu kasti sisu vahetan ära 3-4 nädala tagant. Mingit haisu probleemi küll ei ole. 10 kg kotist jagub pea kaheks kuuks. Tahan ka kindlasti need ehituspoe puidugraanulid ära proovida.

Alguses kasutasin ka paakuvat liiva ja siis vahetasin küll kogu kasti sisu kord nädalas ära ja seegi tundus vahel liiga pikk vahe.

Ma nyyd olen võibolla päris loll:dooh:
,aga mida see paakuv tähendab? Mul on täiesti tavaline liiv nagu liivakstideski on.Kas see on see või on see see kassiliiv?
:puna:

Thumbs up Thumbs down

Paakuv liiv on selline kassidele mõeldud liiv, mis niiskusega kokku "kleepub" - või kuidas seda öeldagi. No kui kiisu pissib, siis tekib sellest liiva klomp ja saad selle puhta liiva sees kühvlikesega välja võtta ilma et kogu liiva peaks vahetama. Tavaline liiv see kindlasti ei ole. See on rohkem nagu savi tükikeste moodi.

Aaa.Ok.Thx

Thumbs up Thumbs down

No päris 5kg ei kalla, aga umbes 3kg kindlasti. Liivakast on ikkagi päris suur smile

meie vahetame ka u kord nädalas liiva.ja korraga kuskil 2,5 kg wink puhastame kasti muidugi mitu korda päevas,,siis kiisul ka parem potil käia:D

Neli kõigearmsamat käpakest ja nurrumootor!

Thumbs up Thumbs down

Mina kasutan kvartspärleid. Puhastan kaste (sest neid mul kaks) hommikul ja õhtul. Kogu kupatuse vahetan välja korra kuus, nagu ka paki peal on soovitatud.

Thumbs up Thumbs down