1

Teema: Hiiremürk

Kui ohtlik on kassile mürgitatud hiire söömine? Ma tõesti tahaksin siin vaid asjatundjate kommentaare, kui keegi peaks seda teadma, mitte kuulda seda, mida keegi, kel endal kogemused-teadmised puuduvad, arvab. Ärge võtke isiklikult keegi, aga kui päriselt ei tea, siis pole mõtet öelda, et kindlasti on väga mürgine.

Meil on lugu selles, et elame vanas puumajas ja nagu ikka sellistes kohtades, on hiiri ka siin. Nädala keskel puutusime kokku elusa isendiga, kes ringi sibas, selle toimetasime õue, aga täna, kui olime kolm päeva kodunt ära, leidsime koju jõudes ja koristama asudes tumba alt surnud ja mürgile iseloomulikult pisut kuivanud hiire. See ei saa olla mingi laibakuivamine vms, sest tõesti vahetult enne koduntlahkumist sai need tumbad teise kohta tõstetud ja tuba oli täiesti puhas.

Ise me loomulikult kassiomanikena ei pane oma korterisse hiiremürki, aga kuna tegemist on tõesti tohutu puumajaga, ei saa ma käia iga korteri ukse taga mangumas, et kannatage palun hiired välja ja ärge mürgitage neid, muidu meie kassid saavad mürgituse. Ja isegi, kui seda teeksin - tunnen siin elavat kontingenti ja veerandit neist kohe kindlasti ei huvitaks mu palve.

Tegemist peaks teoreetiliselt olema ka ajutise probleemiga, kuna esialgu on remont pooleli ja osad põrandapraod ning natuke esikupõrandast on lahtine, sealt on hiirtel hea tuppa tulla. Hiljem, kui kõik valmis, puhas ja korras, peaks ülevaade hea olema, kui kuhugi juhtub hiireauk tekkima. Aga kuidas seni oma kasse kaitsta? Ja kui hull see toime kokkuvõttes on?
Usun, et halvasti mõjub päris kindlasti, aga kas kohe surmavalt? Sest, jällegi, maakassid on kindlasti läbi aegade mürgitatud hiiri söönud, mul vanaemagi pani keldrisse hiiremürki ja samas kass pööningul püüdis hiiri - ei usu, et mõni mürgitatu kunagi ta lõugade vahele ei sattunud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hiiremürk

Uurisin kohe mujale foorumitesse, kas sellest juttu ja sain sellise vastuse samale küsimusele, mille oled esitanud:

Üldiselt kassid mürgi tõttu surnud rotte ei söö. Suurem oht on rotimürk ise, aga kui kassid sellele ligi ei pääse, siis ei tasu väga muretseda.

Janne Orro, loomaarst

Panin sulle u2u- ka mõned lingid, kuhu võiksid silma peale visata smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Oi, suur-suur aitäh, Greenu smile
Oleksin ise ka loomaarstilt küsinud, aga aeg, mil mure tekkis, nõnda hiline, et pole väga helistada kusagile tongue
Ja nii palju, kui see meie teha on, tagame raudselt selle, et nad ise mürgile ligi ei pääseks.

Thumbs up Thumbs down

minu kass püüdis mürgitatud hiire, oksendas veidi, kuid kahjuks andis ta seda ka oma pojale, kes selle tõttu suri:cry::cry::cry::cry::väga kurb.nii et siiski ohtlik

Thumbs up Thumbs down

usun, et poeg võib sellest küll surra, kuna ta on täiskasvanud kassist ikka tublisti väiksem. asja juures mängib see ka ju rolli, palju ta mürki sisse sööb. täiskasvanud kass, kes otse mürki endale sisse ei aja, vaid mürgitatud hiirt sööb, vast ikka ei sure selle tagajärjel, nagu ühest teisest foorumist lugeda võisin.

Thumbs up Thumbs down

oleneb mürgist...

Nt meil käib tööjuures kahjuritõrje firma tõrjet tegemas ja nende väitel nende mürgid ei tee lemmikloomadele midagi. Need on hoopis teistsugused  kui poes müüdavad mürgid ja spets torbiku sees, et kiisu/koer ei pääsegi mürgile ligi.

meie kiisul kriimud silmad...

No mul ei olnudki mure selles, et kass võiks mürki süüa otse, aga ma ei saa pead anda, et meil majas keegi hiiri ei mürgitas, kuigi paljudel on kassid juba nagunii.
Ma olin mures sellepärast, mis saab, kui kass mürgitatud hiirt sööb.
Aga nüüd on remont enam-vähem valmis ja pea kõik võimalikud sissekäigud kinni ning hiiermure pole VIST enam eriti aktuaalne.

Thumbs up Thumbs down

ehee looda sa....

meie kiisul kriimud silmad...

mida, et pole aktuaalne või? no kui enne leidsime toast kaks elusat ja ühe surnud hiire ühe nädala jooksul, siis pärast seda pole (nüüdseks siis vist kolm nädalat?) ühtki hiirt näha olnud. enne olid meil ikka põrandatalad väljas osades kohtades korteris ning hiirte pääs põranda alt tuppa ülimalt labane. nüüd on igal pool uus põrand maas ja kõik praod liistudega kinni löödud või makrofleksiga kinni lastud.

ja ma ikka loodan jah, et nad enam ei tule, või kui närivadki kusagilt läbi, on seda nüüd kohe selgelt näha, mitte nii, et pool põrandat lahti ja teha pole midagi.

Thumbs up Thumbs down

Ise olen lapsepõlves näinud, kuidas mürki söönud kiisu päästeti piimaga - just nimelt, tavalise piimaga. Piima toimet mürgitusele ei oska seletada,kuna pole loomatohter, kuid see pole  ka "vanarahvatarkus" sest nii tegi minu veterinaarist ema. (Ka mõned kutsikad päästeti piima jootmisega, kuna tol ajal topiti mõtlematult mürki iga poole, kust koduloomad selle kätte said.)

Vasja, kus sa oled?

Thumbs up Thumbs down