1

Teema: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

Külastan sageli The Little Big Cat lehekülge
ja leidsin sealt täna artikli "The Tail speaks louder than words"
Teen sellest artiklis siia kiire otsetõlke. Vabandan ette keelevigade pärast.

***

Kes meist ei sooviks oma kassiga paremini suhelda ning saada täpsemalt aru, mida meie kass parasjagu mõtleb või tahab. Kui aus olla, siis ei peagi sa selleks olema kogenud loomapsühholoog ! Sa pead lihtsalt olema tähelepanelik. Oma kassi mõistmiseks on oluline jälgida visuaalseid märke, mida Su kass edastab. Kõrvad, karvad, vurrud ja üleüldine kehakeel on see, mille kaudu saad aimu oma kassi sisemaailmast. Sel kuulräägime levinumatest sabaasenditest ja sellest, mida need ütlevad Sinu kassi meeleolu kohta.

* Püstine saba, otsast veidi kõverdatud.: Selline küsimärgi kujuline sabaasend väljendab neutraalsust, rahulolu, ja uudishimu. Selline sabaasend näitab, et kass on rahulik ja tunneb ennast antud ümbruskonnas mugavalt ning turvaliselt. Antud sabahoiakut kohtab enamasti vaid kodukassidel. Tänaval elavadtel kassidel kohtab seda asendi haruharva, kui üldse.

* Püstine tikksirge saba: Tuntud ka kui “Tere asend”. Nii ütleb kass inimestele ja ka teistele kassidele TERE. Sageli järgneb “Tere asendile” vastu inimest või teist kassi hõõrumine mis tähendab enese “tutvustamist”.  See sabaasend on pärit kassi “titeajast” – kui kassiema tuleb poegade juurde, tõstavad nad oma saba tikksirgeks, et ema neid peseks. Kuna enamasti järgneb sellele ka toitmine, kohtab “Tere asendit” koos hõõrumisega sageli siis, kui annad kassile süüa.

* Püstine värisev saba: See on territooriumi märgistamise asend. Enamasti hoiab kass siis oma jalgu kangelt ja sirgelt. See asend näitab, et Sinu kass tunneb ennast väga ebaturvaliselt.

* Püsti aetud karvaga kõverdatud saba: See sabaasend näitab ähvardamist. Sinu kass on segaduses. Ta ei ole kindel, kas rünnata või ennast kaitsta. Kas ta on ründaja või rünnatav.  Ole ettevaatlik, kui sellisele kassile lähened sest balanss ründaja ja rünnatava vahel võib muutuda kiiresti.

* Istudes või lamades ümber enda keeratud saba:  Ehk siis “klassikaline kaminakass”.  Selle asendiga tuleb esimesena meelde tüüpiline talvise meeleoluga joonistus kassist, kes kamina ees mõnusalt peesitab. See kass on enese ning ümbritsevaga äärmiselt rahul ja ei kavatse niipea oma sooja koha pealt kusagile liikuda. Samas – kui kassi on just ehmatatud, tähendab sama poos enesekaitset ning pinget ja “sulgumist”

* Seistes saba jalgevahel: Täpselt nagu koeraglgi, tähendab see asend väga hirmunud kassi.  Kui kass on tema jaoks võõras keskkonnas või situatsioonis, void näha, et kass on saba nii jalgevahele tõmmanud, et sabaotsa paistab lõua juurest. See on alateadlik asend oma kõige tundlikuma ning haavatavama piirkonna – kõhu kaitsmiseks.

* Kui kass viibutab või vehib sabaga või sabaotsaga.:  Sinu kass on segaduses või ärritunud. Temas toimub mingi sisemine konflikt. Kui silitad oma kassi ja näed, et tema sabaots hakkab tõmblema tähendab see näiteks seda, et Sinu kassile meeldib, et teda silitad ja ta naudib seda, aga teisalt tunneb ta, et silitamist on saanud liiga palju ning ta on kahe-vahel – kas nautida edasi või ära minna.

Vasta: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

minu kassi puhul see viimane on nii, et kas lasta veel silitada või küüned sisse lüüa big_smile

Vasta: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

Eelviimast pole oma kassi puhul kunagi täheldanud.
"Tere" asend on meil aga nii igapäevane, alati koju tulles on Marius nõnda uksel vastas, peale tudu tuleb jälle endast märku andma ("...näe emme, ma olen nüüd jälle üleval, tahan mängida, süüa ja palju tähelepanu!")...

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

Väga monus lehekylg!
See turris karvadega sabaasend voi pikakarvalistel kassidel väga naljakas olla!:)

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

Kas saaks lingi ka sellele lehele? Tundub väga huvitav.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

aga meil on enamjaolt sorakil saba pätul. mis see kyll võiks tähendada? :? ja liisul on see kysimärgi saba koguaeg smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

http://www.littlebigcat.com/

Vasta: Kassi saba räägib rohkem kui sõnad

Aitäh, Tommy! smile

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down