Vasta: Tiinusest ja sünnitusest

Täna, kell seitse õhtul sai Alice emmeks:ingel:
Nüüd magab juba oma nelja pisikese pojaga.... Kõik läks hästi (thui-thui-thui), emmekene isegi ei karjunud, oli täitsa kuss. Pärast aga kuulsime niuksuvat häält:D
Alguses ta hakkas endale kohta otsima, ja siis me tõstsime ta "sünnitusmajja" pärast ta läks korra vetsu, siis panime tagasi, ja sealt see pisike tuli... Alicel hakkas juba piim ka vist tulema... Nüüd on näha et kõik kiisud peaksid tulema valgete sokkidega. Üks või kaks on triibulist ja siis veel kaks musta ka vist. Üks ( kes jääb alati piimajoomises kõige alla) on täitsa emme moodi: tal on samasugune valge nutsak nina juures, ja käpad on ka valged. No ainult värv on teine... Igastahes ma loodan, et kõik läheb hästi!

Thumbs up Thumbs down

Pildid ka siis, kui kedagi huvitab:

Kaks hallikat:
http://img49.imageshack.us/img49/4356/kassipojadveebruar22230084ax.jpg
Must ja hallikas:
http://img50.imageshack.us/img50/3493/kassipojadveebruar22230093qb.jpg
Terve pere "sünnitusmajas":
http://img62.imageshack.us/img62/7459/kassipojadveebruar22230117ci.jpg
Must, ehk kõige emmem:
http://img78.imageshack.us/img78/9641/kassipojadveebruar22230129tq.jpg
Hallid:
http://img83.imageshack.us/img83/4295/kassipojadveebruar22230133ap.jpg
Hallid emmes kinni:
http://img107.imageshack.us/img107/7338/kassipojadveebruar22230146mp.jpg
Hall joomas:
http://img156.imageshack.us/img156/493/kassipojadveebruar22230189fr.jpg

Üritan teha iga päev pilte, niiet varsti tuleb juurde.

Thumbs up Thumbs down

Hea et sünnitus hästi läks. :py: Aga pildistada ma küll ei soovita, eriti välguga pildistamine võib väga häirida. Üldse ei tohi kassiema ega poegi esimesed nädalad eriti segada ega häirida. Raamatust lugesin et koguni terve esimese elukuu jooksul tuleks kassilapsi võimalikult vähe tõsta, katsuda või väntsutada, sest sel ajal õpivad nad ema ja õdede-vendade käest põhilisi eluks vajalikke asju ning inimese vahelesegamine võib tekitada kassipoegadel kasvades selliseid käitumishäireid nagu agressiivsus, argus, toitumishäireid ja muud. Nii et tasuks seda asja ikka tõsiselt võtta..

Veel võiksid teada seda et..
Kassipoegade silmad on praegu veel kinni.. Umbes nädala vanuselt hakkavad need vaikselt avanema ja kahe nädalaselt peaksid kõigil nubludel silmad kenasti peas olema. Alguses on kõigil sinised silmad, nii 1-3 kuuselt muutuvad need õiget värvi.
2.5 nädalaselt hakkavad pojud vaikselt ringi roomama. Kuni selle ajani on nad ema külje all ning tegelevad söömise ja tudumisega.

Inimesega võiks hakata harjutama neid 5-6 nädalaselt, sest selleks ajaks on kassipoeg just piisavalt kraps ning sõltub emast natuke vähem. 1.5 kuuselt antakse tavaliselt esimest korda ussirohtu. Enne uude kodusse minemist peaksid kassipojad olema kindlasti vähemalt 2 kuused ning saanud vajalikud ussikuurid. Kodu soovitan neile ikka varem otsima hakata, sest  see ei ole nii lihtne kui esialgu sulle võibolla tundub.

Ole tubli!

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Okei, ma enam neid siis ei pildista. Aga vahepeal tuleb neid ikkagi tõsta, sest nad hakkavad käpakestega (kaks tükki eriti) kaklema, aga neil on juba suht teravad küüned, niiet  neid peab eraldama.  Ja piilumas käime tegelikult suht tihti, sest ma kardan et kui "emme" jääb magama, siis ta keerab ennast, ja võib nende peale minna ja kui Alice ei kuule näugumist, siis nad võivad ju ära lämbuda! ( <loomaarsti nõuanne)

Thumbs up Thumbs down

kassidest tean esialgu natuke vähe, aga inimeste kohta võin öelda, et kõik naised ju ei sünnita, aga mitte kõik ei saa kasvajaid ja näiteks emakakasvajaid on sünnitanud naistel samamoodi palju kui mittesünnitanutel, võimalik et isegi sagedamini:) Seega ei saa ju ka kassi paaritada ainuüksi seepärast et ÄKKI muidu kunagi saab kasvaja, samahästi võib teda mingi muu haigus tabada, olenemata sellest kas tal järglasi on:) Pojad peaks olema ikka siis kui on neid ka kuhugi panna, mitte igaks juhuks:)

Thumbs up Thumbs down

Tegin veel pilte, huvilistele vaatamiseks ( kassipoja soovijatele)

Kassipojad koos: http://img490.imageshack.us/img490/4990/kassipojadveebruar0264fs.jpg

Siin on näha lähemalt nende värve:http://img490.imageshack.us/img490/1624/kassipojadveebruar0282qh.jpg

Hall kassipoeg:http://img490.imageshack.us/img490/2220/kassipojadveebruar0304ov.jpg

Triibuline:http://img392.imageshack.us/img392/4351/kassipojadveebruar0318qu.jpg

Triibuline +must:http://img392.imageshack.us/img392/5769/kassipojadveebruar0322cr.jpg

Thumbs up Thumbs down

Väikesed kassipojad on ikka nii armsad big_smile . Ootan ise ka juba aega millal minu kass emmeks saab wink.
Kirjuta ikka edasi kuidas kassipoegadel läheb. Kuidas kassiema ennast tunneb? On ta selline rahulik või ei?
Ahjaa tahtsin veel seda ka küsida, et need loomakliinikud töötavad ju umbes kella 19.00-ni, aga kui kass hakkab hilja õhtul sünnitama, siis kust ma selle arsti välja võlun?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Praegu läheb kassipoegadel suht hästi, aga on juhtunud üks suur sündmus.
Täna hommikul, u. kell 6, arvas Alice õige aja kolimiseks, sest talle enam ei sobinud see pesa mis me talle tegime. Hommikul tundsin et Alice on minu jalgade juures, teki all. Siis kuulsin et keegi pisem ka sealt piiksus:D Nojah... Eks mina pidin nüüd oma voodist ära kolima, sest nüüd elab seal terve perega Alice.

Kas arvate, et see on normaalne? No "sünnitusmajas" jäi talle tegelikut juba ruumi väheks küll... Niiet ma ei teagi...

Praeguse seisuga on juba kolmel kodu olemas ( üks jääb meile, üks vanaemale, üks sõbrannale) aga üks on veel küsimärgi all st. see pole nüüd kindel, kas üks inimene võtab ikkagi kassi...

Thumbs up Thumbs down

Selle peale oskan öelda ainult et vedas et sa viuksumine peale üles ärkasid. Mina olen pigem selline sügava unega inimene ja oleks võibolla pojukesed ära lömastanud. sad Kui ma väike olin siis poegiski kass  voodisse sel ajal kui magasin. Tookord läks siiski õnneks, sest vanemad avastasid \'üllatuse\' õigel ajal. 
Arvan et peaksid selle vahva pere ikkagi oma õigesse kohta tagasi kolima, sest sul vaja ju kuskil ikka magada ka. Ja kass peaks aru saama et igale poole tal oma poegadega asja pole. tongue
Kui pesa talle ja poegadele väikseks on jäänud siis tasub see lihtsalt suurema vastu välja vahetada.. Võibolla on teil mõni pappkarp kuskil üle vms. See kõlbab ka.
Tore et neile juba kodu otsimisega tegelenud oled. Aga siiski. Kassipojad ju alles pooleteist nädalased ja vaevalt et huvilisi veel kinniste silmadega titukesed huvitavad. Vast oleks parem neid siiski mitte liigselt häirida ja pildistada edasi siis kui neil juba silmad peas ja ringi vudivad.

Thumbs up Thumbs down

Aga kust kohast Sa võtad, et neil ei ole silmad peas :nana:  ? Piltidel jah  ei ole, aga nüüd juba on!
Ja selle pesa asjaga... Et no tegelikult me just eile vahetasimegi talle pesa suurema vastu, aga talle vist ei meeldinud see. Ning kui ma ühe poja tagasi tõstsin pessa, siis ta tõi selle ikkagi sinna tagasi. No ja tegelikult magada ma saan elutoas ( meil on seal suur diivan).

Thumbs up Thumbs down

Ma ei kujuta ettegi, et minu kass hakkaks oma poegi minu või kellegi teise voodisse tassima yikes. Päris jube ikka. Päris kiiresti ikka kiisukestel need silmad peas big_smile
Ahjaa tahtsin veel seda ka küsida, et need loomakliinikud töötavad ju umbes kella 19.00-ni, aga kui kass hakkab hilja õhtul sünnitama, siis kust ma selle arsti välja võlun?
(Vabandust et küsimust kordan)

Mõned loomaapteegid vms on 24h lahti... Et sealt võib abi küsida

Thumbs up Thumbs down

On ju veel ka loomade kiirabi, mis peaks töötama 24h -
5023191.
Ja siis on ju veel olemas kiirkontakti meiliaadress: kliinik@interfarm.ee

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Suur tänu vastuse eest! Sellest loomade kiirabist kuulen küll esimest korda. Kas neid saab koju ka kutsuda? Ja huvitav palju see kohale kutsumine maksma läheks :?
Meiliaadress kulub muidugi ka ära.

Nojah see interfarm on vist Västriku kliinik, kui ma ei eksi. Kui mu kutsikas eelmine aasta trepist õnnetult alla kukkus, helistasime samuti sinna - nad ei tulnud kohale. Ei jäänud väga hea mulje aga me helistasime ka suht hilja öösel. Õnneks saime ühelt teiselt loomaarstilt abi ja kutsikaga midagi hullu ei olnud. Aga kui midagi muud üle ei jää, siis muidugi tuleb kutsuda. Toometi kliinikus ka 24h hädaabi aga sinna tuleb vist ise kohale sõita.
Kõige parem ja mugavam on omada veterinaarist tuttavaid. :nana:

Thumbs up Thumbs down

Ma leidsin veel ühe nõuandetelefoni:
24H EMT 91996 (15EEK/MIN.)

Sinna on jube helistada (91996), sest pärast vaatad arvet, ja oi!oi!oi! 30 krooni üks kõne:kolekuri:

Thumbs up Thumbs down

brazen, muidu see, mis kassiraamatus ja igal pool kirjas on, ei ole alati nii raudkindel.
kassipojad on inimestele ja väikestele lastele enamasti aegade algusest peale armsad tundunud ja väntsutatud on neid alati juba päris pisikesest peale, aga ei ole veel kuulnud, et see kassile kuidagi halvasti oleks mõjunud.
ma olen ise jube paanitseja ja muretseja, sellepärast tean, et tegelikult võib vahel natu rahulikumalt ka võtta smile

aga näriline, mis sellest oleks, kui kass sulle oma poegadega voodisse tuleks? ma teeksin tõenäoliselt samamoodi, loovutaksin oma voodi neile ja magaksin ise selle paar kuud elutoas näiteks, sest ma tahaks küll, et kassiemme oma lastega saaks täpselt seda, mida nad soovivad ja kui selleks on minu voodi - miks ka mitte tongue

Thumbs up Thumbs down

Nii vahva on lugeda noore kassipere muljeid, imearmas on kindlasti kui nad natu kasvavad ja ringi päterdama hakkavad.:syda:
Mina magaksin kah kuskil mujal, korral kui kass mulle poegadega voodisse koliks;), aga seda vist ei juhtu(sest mul ju isane kass:P).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Algselt postitas: anna
brazen, muidu see, mis kassiraamatus ja igal pool kirjas on, ei ole alati nii raudkindel.
kassipojad on inimestele ja väikestele lastele enamasti aegade algusest peale armsad tundunud ja väntsutatud on neid alati juba päris pisikesest peale, aga ei ole veel kuulnud, et see kassile kuidagi halvasti oleks mõjunud.
ma olen ise jube paanitseja ja muretseja, sellepärast tean, et tegelikult võib vahel natu rahulikumalt ka võtta smile

Mille kohta see nüüd käis? Kas arvad et mul on kogu eeltoodud info ainult kuivalt raamatust ümber kirjutatud või? Eksid. Mu peres on alati kasse peetud ja Kerril endal on üks pesakond poegi olnud (mitte et ma selle üle uhke oleks arvestades et Tallinnas arvatakse olevat ligi 20 000 kodutut kassi) nii et mul peaks nagu natuke ikka olema millest antud teemas rääkida. :roll: Pealegi on mul olnud hoiukodus emakass poegadega, kellega oli palju muret. Ma uurisin ikka väga palju mida nende heaks teha, tellisin netist kirjandust ja konsulteerisin arstidega. Minu teada on see teema tehtud selleks et samamoodi teadmisi koguda - minu point ei olnud siin hoobelda vaid tõesti aidata. Vähemalt mina oleks küll tahtnud kõike poegade eest hoolitsemise ja tiinuse kohta teada kui Kerril pojad olid aga näedsa, astusin kellelegi hoopis varba peale.

Väntsutamise teemal. Mulle tegid vanemad väga konkreetselt selgeks et alla kuuseid kassipoegi käppima ei lähe ja see on normaalne - nii see peakski olema! Räägime siin pisikestest kassibeebidest mitte 1.5 kuustest energiapommidest. Kas oled kuulnud et esimesed 3 elukuud on beebi elus kõige olulisemad ja sel ajal on ta väliskeskkonnast ja ümbritsevast äärmiselt mõjutatav? Paljude hilisema elu probleemide allikaks arvatakse olevat vahejuhtumid mis aset leidnud beebieas. Need kes on kuulnud Vabastava Hingamise (rebirthing) eneseteraapia viisist, mõistavad seda ehk paremini. Vat kassipoegadel on samamoodi - kõik, ka väiksed asjad, mis esimese 4-5 nädala jooksul aset leiavad, mõjutavad nende kasside tulevast iseloomu ja käitumist, kõige rohkem sõltuvad sellest nende hirmud. See ei ole ainult minu arvamus, ka teadlased on seda tõestanud.. Anna, kui mõtlesid viite all minu hoiatusi teemaalgatajale pildistamise vallas, siis vähemalt minu jaoks on need õigustatud.

Ma vaatan et sulle tunduvad paljud asjad mis ma räägin hirmutamisena.. Kas ma peaksin siis kõik mõtted endale hoidma et teistele meele järgi olla? Ega see ei võta ju lapse rõõmu kassipoegade pärast vähemaks või mis. See postitus ongi mõeldud rohkem teistele kui teemaalgatajale - kellelegi keda elusolendi psühholoogia rohkem huvitab. Vaatan et Annikangel saab oma kassipoegadega väga kenasti hakkama ja selle üle on mul ainult hea meel. smile

Üldiselt olen aru saanud et uudsed seisukohad ja mõtted ei istu rahvale kohe mitte, olgugi et need on kasside endi heaolu nimel. Mina ei oleks niivõrd kinni aegunud mõtlemistes. Aegade algusest on kasse hoopis teistmoodi kasvatatud kui praegu, kuid kes uuris nende surma põhjuseid või haigusi, et öelda et nad elasid head elu? Mina küll ei julgeks väita et väntsutamine kassipoegadele halvasti pole mõjunud. Olen konkreetselt kuulnud mitmest juhtumist kus laps on kassipoja surnuks pigistanud.

PS. Olen ka kassiarmastaja aga ei koliks kassi pärast mujale magama. Ei meeldi looma tuhvlialune olla. tongue Inimesed on niigi kasside omanduses - jäägu mulle vähemalt mu voodi!

Huh. Tuli nüüd alles romaan. :dooh:

Thumbs up Thumbs down

Nojah, kui muidugi liiga väike laps liiga väikesi kassipoegi pidevalt väntsutab, siis see on küll halb. Aga kui kassipojad on umbes 3 nädalased, siis võib juba küll pesasse piiluda ja neid õrnalt puutuda big_smile
Mis voodi asja puutub, siis kui kass hiljem oma poegadega sinna kolib polegi see nii jube. Vastik on hoopis see kui kass voodis sünnitaks yikes . Kõik need lootekotid, nabanöörid ja muu lima... selliseid asju ma endale voodisee küll ei taha :roll: . Tavaliselt sööb emakass need kõik jäänused muidugi ära, aga midagi jääb ikka. Pealegi äkki minu kass näiteks ei söö big_smile
Ahjaa kassipoegadel tuleb ju esimestel nädalatel ka väljaheiteid, aga kuhu need siis kaovad?

Väljaheited kõrvaldab ema keelega ära(minuteada:puna: ) alguses.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Tjah... Väljaheiteid pole ma veel näinud, küll olen aga näinud ja kuulnud ( kassudele see ei meeldi) kuidas ta need sealt kõrvaldab. Väntsutamisega on nii, et kui ma vahepeal neid vaatan (kas kõik korras jne..) siis Alice katab nad vahepeal käega kinni, et umbes nagu: "Minu vara! Ei puutu, ei vaata!" No ja siis peame meie sealt kõrvalduma.

Brazen, mina ei tunne ennast sugugu kassi tuhvlialusena, me oleme kassiga pea-aegu võrdsed ( ainult ta tohib mõndades kohtades vähem käia...) ma ei taha olla väga palju kassist kõrgemal, sest ma olen alati kassidega olnud hell, aga kui ma oleksin rohkem pealikuna, siis ma ei saaks temaga nii suur  sõber olle, ja ma kardan et minu kassi puhul tuleks nii et " Mina ei ole enam sinu sõber!" vms... Me oleme kassiga umbes nagu parimad sõbrannad... Aga kes kallistavad ja musutavad ka.

(ehk saite midagi aru...)

Thumbs up Thumbs down

Müsteerium hädadega jah. tongue Nagu Rachelle juba ütles lakub emakass ise pojukeste sabaalused puhtaks. Aga vaikselt õpivad pisikesed ka ise hädatama ja ega nad alguses ju kasti kasutada ei oska. Seda ja muid elutarkusi hakkab emme neile tasapisi õpetama. 
Annikangel, mäletan et minu kass tegi samamoodi kui liiga kauaks poegi imetlema jäime - kättis pojad kärmelt kinni ja põrnitses pahura näoga. Nostalgia. tongue
Egas ma mõelnudki otseselt tuhvlialuseks olemist. Mulle lihtsalt endale tundub aegajalt et ma seda olen, sest mu kass arvab et ta on maailma naba. :puna:

Thumbs up Thumbs down

Ma ei tea miks, aga mul on lihtsalt selline tunne, et minu kiisu ei hakka küll poegade hädasi ära lakkuma big_smile.
Aga sünnitusest jäävad ikkagi ju plekid või ei?