Teema: Tiinusest ja sünnitusest

mina küsiks siis, et KUI VANALT kass võib tiineks jääda?
Meie kass on täitsa paksukeseks läinud ja tema vanus on juba umbes 6 kuud...

Kas on võimalik, et ta on tiine?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tiinusest ja sünnitusest

vist nagu on võimalik küll...

Thumbs up Thumbs down

Kui kass tiineks jääb siis peaks tal ka jooksuaeg juba olnud olema. Olete midagi märganud? Vahest võib olla ka tegu ülesöötmisega, noored kassid ju suure isuga.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

No ülesöödetud võib ta olla küll, aga ta on ju õue kass, niiet jokseb väljas pidevalt. Aga vot võibolla oligi sel ajal jooksuaeg, kui ta kolmeks päevaks ära kadus..(koertekojas arutletud jutt, tead küll Rachel..;)) Et siis ta ju päevad läbi kräunus, et õue saada. Aga ma mõtlen vanusest... et kas on võimalik, et 6- kuusel kassil tulevad pojad? Kõht on tal ka täitsa kõva selline...

Et no jah... Lihtsalt tahaks teada.. et äkki peaks tõesti vähem toitu anda?

Thumbs up Thumbs down

Katsu ribisid. Kui tunda on lihtsalt sõrmedega üle libistades on normaalne.

Thumbs up Thumbs down

Kui ta juba kräunus ja välja tahtis, siis ma arvan, et ta võis küll tiineks jääda. Jamasti siis, sest alla aasta üldjuhul ei soovitata.

Dogs have owners, cats have staff.

Algselt postitas: *AnnikAngel*
Kõht on tal ka täitsa kõva selline...

Kass võib paksukesena tunduda ka siis, kui tal ussid on. Olen tähele pannud et sellisel kassil, on kõht küll paistes, kuid muidu on väljanägemiselt pigem kiitsakas. Näiteks võin tuua ühe hoiukodu kiisu, kes oli nii usse täis, et nende välja ravimiseks kulus nädalaid. Kõht oli tal punnis, samas ise oli nii kõhna, et selgroolülid olid nähtavalt väljas.
Tiine kassi kõht on minu meelest rohkem ühtlasemalt ümar.
Aga foorumi kaudu on kõike seda väga raske kindlaks teha. Ikka loomaarsti juurde soovitan pöörduda. smile

Kui tegemist on õuekiisuga, siis kas olete perega ka selle peale mõelnud, kuidas edaspidi kassi tiinust vältida?

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Appi, mu kassil on ka nagu kõht punnis, aga siiani olen arvanud, et söömisest äkki. Muidu küll pea ja keha nagu väikesed. Ussirohtu on ta muidu küll saanud.

Algselt postitas: Rachel
Katsu ribisid. Kui tunda on lihtsalt sõrmedega üle libistades on normaalne.

jah , ribisid on tunda küll...
aga ussirohtu on ta saandu ainult ühe korra:(
niiet ei tea-ei tea... jah...

me mõtlesime muidu peres , et peaks operatsiooni tegema, aga arst ütles et nii vara ei tohiks teha... niiet...

Thumbs up Thumbs down

Millised on põhilised tunnused, mille järgi saab aru?
Noh, meil on nii, et kui kass ON ikkagi tiine, siis ta on seda kuu aega ukbes(30 päeva)
Tal on suht suur kõht ja nibud. Ja ükspäev hakkas endale toolil asetsevast tekist pesa tegema! ja oli seal ka pool ööd.
:para:

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisul saab NELJAPÄEVAL täis 60-tiinuse päeva. Kas ta saab sünnitada ka varem/hiljem???
Tjah...

Thumbs up Thumbs down

Nii, et siis esimene kord oli ikkagi valehäire.....

Eee... Ei tea jah

Thumbs up Thumbs down

No kuule! :para: Nüüd peaks juba välisel vaatlusel näha olema kas kass on tiine või mitte. Kõht peaks olema üsna vastu maad ja ikka silmaga nähtav punu, mitte mingi väike kumerus. Tisside ümbert karv maas ja kassi käitumises on ka nii mõndagi muutunud. Kass üritab omale vaikselt kohta otsida ja igale poole pugeda.
Nüüd küsin siis uuesti - oled sa kindel et su kass ikka tiine on? Kas lasite loomaarstil üle vaadata ja kas ta kinnitas seda?

Thumbs up Thumbs down

No.. Kohta ta endale otsib. Ronib igale poole teki alla ja igalepoole karpi, kõht on juba suur küll, nii suur et isegi on raske tal ennast pesta..!
:cat:
Aga arsti juures a ei saa käia, sest meil ei ole hetkel transporti siin!!

Thumbs up Thumbs down

Kõht on nii suur et kass ei jõua ennast pestagi ja sul tekib küsimusi kas ta on tiine või mitte!

Thumbs up Thumbs down

Jummel, no tehke talle turvalisse kohta pesakast. Või tahate tõesti poegi teki alla?

*AnnikAngel* aga siis pole ju kahtlustki! Meisterdage koos perega kassile korralik pesakoht ja jääge ootele. Pole siin midagi muud enam teha. Ja veel et kass, nagu inimenegi ei sünnita poegi täpselt päeva pealt et nii kui tähtaeg kukub, hakkab kohe poegima. See 60-63 päeva on rohkem nagu umbkaudselt.
See, et teil tranporti pole on kahjuks natuke nadi. :pa: Sünnitus ei pruugi alati kergelt minna (kuigi tavatriibikutel on tavaliselt kergem sünnitus kui tõukassidel) ja mõnikord lihtsalt läheb arsti abi vaja et kassipoegi või kassi päästa. Sellega võiks arvestada ja aegsasti loomakiirabi telefoni numbri välja otsida, et juhul kui.. Juhul kui läheb vaja et siis on kohe käepärast võtta. Tartus on vist Maaülikooli veterinaarkliinik 24h minu teada. Vott.. Kas olete muidu juba uurinud kassi tiinuse ja poegade eest hoolitsemise kohta? See peaks kõige rohkem ikkagi su vanemate asi olema, sest nemad on täiskasvanud ja kass on kõige rohkem nende vastutada.. :roll: Kui hätta jääd siis ära karda foorumist abi küsida. Siin on nii mõnigi, kes teab tiinusest ja kassipoegadest rääkida ja kindlasti on nad nõus oma teadmisi sinuga jagama. Aga et nii enam ei juhtuks tuleks kass peale neid poegi lasta steriliseerida. Ja ära teda õue seni lase, eks.

Thumbs up Thumbs down

Njah. Steriliseerida arvasime küll et peaks jah, aga seda natuke hiljem, (niikaua õue ei lase) kui vaktsineeritud saab.

Muidu tal on pehme pesakast olemas küll, kus on tekike peal. Tegelikult üks võimalus on veel, et ta ei läinud kohe sellest tiineks, mis meie nägime.... Nojah, igastahes peab ootama nüüd. Ja veel see ka, et mul isa on kunagi juba kassi sünnitamist näinud, niiet me peaks ikkagi teadma ju, mis teha, kuidas hoolitseda.
Aga muidu kassid ju teevad suurema osa ise ära...?  sest  kuidas tänavakassid siis sünnitavad...
kui kellegil on midagi tähtsat selle kohta öelge, siis teatage! igasugune info on oodatud!:pai:

Thumbs up Thumbs down

Sünnituse nägemisest üksi ei pruugi veel piisata. Soovitavalt võiks ikkagi juurde uurida, kasvõi loomaarstilt. Minu meelest on kummaline et inimesed niivõrd kardavad loomaarsti tülitada - selleks ta ju ongi et aidata. smile
Enamasti oskab kass ise oma poegadega toime tulla ja peale poegade sündimist lakub nad ise puhtaks ning närib need lootekestad ära aga kui tegemist on niivõrd noore kassiga või kassiga kel palju poegi, võib raskeks minna. Mul oli hoiukodus üks umbkaudselt sama noor kass (nii 8-10. kuune), kellel oli 6 poega ja ta lihtsalt ei saanud nendega hakkama. See kass ise oli veel nii laps et ei osanud oma lastega midagi muud teha kui ainult võõra olendi (minu) eest kaitsta. Nad said mul eraldi sooja piimaasendajat ja masseerisin neid saba alt et hädad välja tuleks aga polnd minu pingutustest ka abi. Päris emalt nad hoolt eriti ei saanud ja nii nad hääbusid ja mina muudkui pillisin ja käisin igapäev labidaga aias ringi ja nuuksusin.. :cry: Seepärast seda räägingi et kunagi ei saa selle peale kindlaks jääda et kass ise hakkama saab. Enamasti ta saab aga alati jääb see väike \'aga\'. Kahjuks see nii on.. Ka tänavakassidel esineb nurisünnitusi aga kes neid loeb? sad
Tore et teil pesakast juba valmis on. Kas kass selle vastu juba huvi ka üles näidanud on? Pesa peaks teoreetiliselt asuma üsna soojas kohas, kus on pigem hämar valgus ja muidugi peab see olema sellises paigas kus oleks vaikne. Selline koopamoodi, katusega pesa oleks kõige parem, sest nii tunneb kass end turvalisemalt. Igasugune liigne tähelepanu ja inimeste edasi-tagasi siiberdamine teeb kassi närviliseks ja kui emakass on närviline siis on pahasti. Siis võib ta kassipoegadele paremat kohta otsima hakata ja ööhämaruses nende ümberpaigutamist \'sobivamasse kohta\' alustada. Igastahes praegu oleks idee poolet õige aeg oma kassile pesa tutvustada..
Homme või millalgi üritan veel sünnitusest midagi lisada aga tungivalt soovitan selliseid asju oma isikliku loomaarsti arutada..

Thumbs up Thumbs down

Selle loomaarsti asjaga on ka üks väike aga. Nimelt mul ema ei oska väga hästi eesti keelt (isa üldse ei oska) ja ta ei tea neid nimetusi ja tavaliselt mõhkugi loomaarsti jutust aru ei saa... Ja kui venekeeles hakab rääkima, siis jälle loomaarst ei saa poolest aru. Vot sellega on jah üks igavene jama.

Aga pesakast on meil tõesti soojas  kohas (ahju juures) ukse taga nurgas, kus teda ei segata. Ning üks rätik on seal nii peal, et kass saab sisse, ja tal on seal all varju ka.  Üldiselt ta on seal sees juba maganud ka. Niiet pesaga ei peaks probleeme tulema. Ja üldiselt ma arvan ega mul ema kassi ukse taha ei tõstaks sellepärast, et kui ta näiteks kuhugi voodisse sünnitab. Muidu kodus on alati isa, ja nii pole karta, et kass ise siin piinlema peab. No kõige parem loomulikult kui mina sel ajal kodus oleksin, sest siis kass ei karda ( meil on kassiga VÄÄGA head suhted;))

Thumbs up Thumbs down

Nojah eks see keelebarjäär teeb natuke keerulisemaks suhtlemist aga äkki leiate Tartus mõne vene rahvusest loomaarsti või kellegi kes seda keelt hästi valdab? Teine võimalus et sa ise lähed tõlgiks kaasa. wink
See selleks. Igastahes see on väga hea et kass juba pesaga harjunud on. Isegi kui ta algul kuhugi mujale poegib, saab ta koos poegadega kasti ringi tõsta. Tavaliselt kui tegemist on inimesi usaldava kassiga, tuleb kass ise inimese juurde nagu kaeblema ja teada andma et hakkab vist sünnitama või nii. Isegi kui ta pigem omaette on saab sellest aru - kass on nagu ärev ja otsib kohta, võib põrandat kraapida jne. Kui tegemist sellise kassiga kes pigem inimese juurde abi otsima tuleb, siis võiks ta pesakasti kutsuda ja tema kõrval istuda. Rääkida leebe häälega ja olla talle toeks. Samas mõni kass ei taha üldse sünnituse ajal inimesi ligidale. See oleneb kassist. Põhimõtteliselt võiks kaugemalt jälgida et kuidas sünnitus kulgeb. Tavaliselt ei ole vaja inimesel sekkuda. Kui kassi tupest tuleb kollakat vedelikku, on esimest kassipoega oodata juba 30 minuti jooksul. Kassipojad sünnivad umbes 15-30 minutiliste vahedega. Tavaliselt kestab sünnitus u. 2-6 tundi aga see sõltub ka kassist. Probleemid võivad tulla siis kui kassipoeg sünnib jalad ees või kui ta on nii suur et jääb kanalisse kinni.

Arst tuleks kutsuda siis kui:
- kui kass on juba tund aega pingutanud aga ühtki poega pole sündinud
- 10 minutit pingelist sünnitusprotsessi kui poega on näha, kuid välja ei tule
- 10 minutit pidevat verejooksu (mitu teelusikatäit verd) poegimise ajal või peale poegimist
- Äkiline apaatia ja nõrkus, kehatemperatuur üle 40\'C või alla 36\'C
- Sünnitustöö lakkab ja on näha et kass on rahutu, ärev, nõrk või kurnatud. Kassipojad sünnivad umbes 15-minutiste kuni 2-tunniste vahedega. Kui kahe kassipoja vahel on üle 3 tunni aega, on muretsemiseks põhjust. Kui kassiema on rahulik ja puhkab ning kassipojad paistavad terved ja imevad korralikult piima, pole muretsemiseks ja abinõude kastutusele võtmiseks põhjust. smile

Inf pärit osaliselt raamatust "Cat owner\'s home veterinary handbook" ja internetist ning osaliselt minu mälestustest. Siiski mina pole mingi veterinaariatark ja mingit vastutust sellise info eest ei võta. :puna: Loomaarst on ikkagi see, kelle poole küsimustega pöörduda.

Thumbs up Thumbs down

Kus kandis te siis asute?
Maa kohas?

Kaks kassi on alati parem kui üks.

Thumbs up Thumbs down

Ei, ikka Tartus. ( ja mu kasutaja all on see kirjas kaa...)

Brazen, aitähh info eest! Eks ma ikka otsin arsti numbri juba igaksjuhuks üles ja nii...

Muidu nüüd tahaks veel küsida, et mul kass tahab kogu-aeg külma kätte (akna juurde või verandale) et võibolla küll asi selles et tal oli talvekasukas seljas(praegu ajab karvu) ja nüüd ju soojem? Või on see seotud ka tiinusega? Ja noh, kas see talle /pojakestele halvasti ei mõju?

*kass on praegu ka ema toas akna juures....:?*

Thumbs up Thumbs down

Ei usu et see talle halvasti mõjub. Kui tal külm hakkab, eks ta siis tuleb ja otsib jälle mõne soojema paiga. Õue ei tasuks ainult lasta, kui ta sul iga hetk poegima võib hakata..

Thumbs up Thumbs down