Teema: vanalinna kurvad kiisud

Kas keegi oskab aidata. Vanalinnas Laboratooriumi tänava juurest (linnateatri suveõue läheduses) läheb kangialune parki ja seal asub üks vana kuur. Kuuris pesitseb oma 10 kassi. Seal on ka üks siiami kass ja hall ( täitsa terve välimusega) kiisuke. Ülejäänud on kas musta värvi või kirjud. Palun kirjutage kes saaks neid kiisusid aidata. Poisikesed käivad neid seal kiusamas ja tapmas. Osadel kassipoegadel on silmad ära torgitud. Olen ise nõus tulema abistama, et kasse kinni püüda, samuti toetaksin kiisusid rahaliselt nii paljuga kui võimalik. Palun päästame need kiisu ära.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: vanalinna kurvad kiisud

ma oleks ka nõus tööjõuna aitama. aga hmm.. suht raske on kassidele vist kodu leida. aga täna on kodutute kasside abistamiseks üritus. lugege üritusete alt. tulge kindlsti. see pileti hind on seda väärt. ja ei mingeid vabandusi et keegi ei saa tulla. tulge ikka, kui te tõesti kassi armastajad olete. ma arvan et iga nägu on oluline. õudne jah mõelda, et neid kasse seal kuuris retsitakse. loodan et keegi kes nende hoiukodude ja asjadega tegeleb leiab lahendusi. ma arvan et kasutaja nimega kiisumemm on võibolla võimeline aitama. kui tal see katku kriis läbi muidugi on saanud. muidugi on olemas ka selline koht nagu www.kassiabi.ee , ehk  nemad oskavad nõu anda. ja mis veel: kõik kellel on maal vanaemad ja vanisad.. viige neile kasse. missiis et neil juba on neid big_smile aga viige juurde, kui juba kohale tassid küll nad siis ka vastu võtavad. rahaliselt vast saate ise kõik neid aidata jne.. aga just see et korteritesse linna ei mahu neid kasse nii palju. ja eks maal ole kassil huvitavam ka. nii loodan et see probleem nende kiisudega lahenduse leiab. ja need piinajad tuleks ära piinata.. samamoodi. ja ma tena jah et kõlan õelalt võibolla aga mis siis, nemad on õelamad. aga tegelt eks kõik elus tuleb ringiga tagasi.

Mina olen samuti nõus püüdma ja rahaliselt toetama, kuid oma koju kahjuks ei saa neid võtta.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

jah vat ongi see jama et omale lihtslat ei saa võtta. ma just hiljuti võtsin ühe tänava kiisu juurde.. pluss siis pidevlat on migni risk haigustega.

Haigused ka jah, aga mul on kass lihtsalt nii kuningas, et ma ei suuda talle seda teha, et teise kassi koju tooks.

VIC- Very Important Cats

aru saadav. mul sama jama on tegelt. vanem kass siiamaani on solvnunud :S aga annan aega neile.

Minul on endal ka mitu kiisut.  Tegelikult meeldib kassidele kui neil on ka kassist seltsiline. Mõistagi oleks hea kohe alguses vähemalt kaks kiisut võtta. Siis ei ole ka tulevikus niipalju solvumisi kui mõni uus pereliige juurde tuleb.
Tänapäeva kiire elutempoga inimestel polegi niipalju aega, et kodus kassidega mängida. Seega veel üks pluss omada mitut kassi...mitmekesi neil juba igav ei hakka.

Thumbs up Thumbs down

Nojah, ma muidugi tänan usalduse eest, aga, kullakesed, ka mina pean ju kogu oma kassikarja kõigest 2-toalises korteris:) Loomulikult tähendabki see seda, et elan nagu loomaaias. Ja erinevalt Kassiabi inimestest ei saa minna õhtul pärast kasside poputamist puhtasse kodusse telekat vaatama. Kogu vaba aeg kulubki kasimisele, et oma elamist enam-vähem inimväärsena hoida. Ma ei virise. Ise olen nad üles korjanud, kuigi, tõsi küll, lootsin ka Kassiabi suuremale abile. Aga juurde ma praegu endale küll kedagi võtta ei saa. Esiteks ei mahu, ja teiseks, kuna katkubakter võib keskkonnas üsna pikalt pesitseda, ei saa ma enam lihtsalt tänavalt toodud vaktsineerimata looma oma majapidamisse võtta, see võib talle surmaga lõppeda. Peale selle, kujutage pilti, milliste summadega ma arveldan kassitoidu ja liiva ja arstilkäikude puhul? Vihjeks, et summa on natuke rohkem kui 5000 krooni kuus... Tahaksin teile siinjuures ka seda öelda, et alati SAAB aidata. Aga ainult kassi kinnipüüdmine pole tema aitamine. Kisakõri juhtum on üks kurb, aga hea näide. Kui Näriline ja Rachelle ta kinni püüdsid, lootes head teha, oleksid nad pidanud ka talle kodu leidma. See on heategu. Muidugi võtsin ma ta enda juurde, sest mina ju õhutasin neid. Aga ma ei osanud ette näha, et tublide tüdrukute ind saab mõne päeva pärast otsa. Minu viga. Kui Näriline oleks Kisakõri enda juurde hoiule jätnud, poleks temaga ehk nii läinud.... Seega, reegel teemaalgatajale: kui alustad, tuleb tegu ka lõpule viia. Ei saa loota, et keegi teine tuleb ja teeb, siis kui raskeks või keeruliseks läheb. See ongi meie inimeste häda, et me ootame, et keegi tuleks ja teeks ja aitaks ja otsustaks. Riik, varjupaik, Kassiabi, kiisumemm.... Ainus viis olukordi muuta on oma käed külge panna. Paljas õhkamine ja näpuga näitamine ei vii edasi. Minu kassid tahaksid ka ilmselt olla omas kodus perenaised, aga elavad juba juunist saadik mu ema juures ühes toas omapead. Mina käisin neid seni nädalavahetuseti vaatamas ja nende kaisus magamas. Nüüd ei saa mõnda aega minna, et mitte ema ja õe kassidele katku viia. Ma ei tea, millal või kuidas see olukord laheneb. Aga ma tean, et ma olen autorataste alt päästnud ja sellest lõputust poegimiste ringist välja aidanud oma õue emakassid ja kassipojad ja aidanud elule ka mõned Kassiabi toodud kiisupojad. Mina ei ole kassijumal ja osad neist kahjuks surid ka minu oskamatuse ja ettevalmistamatuse pärast. Aga ma hoian ikkagi oma silmad ja südame lahti nendele õnnetukestele, kes ikka ja jälle kellegi õuele eksivad (loe: tuuakse). Te saate kõik ise ka aidata. Ärge lootke teiste peale, see võib tunduda ebamugav ja keeruline ja mis kõik veel, aga kui võtate ette kellegi päästmise, siis ärge unustage Väikest Printsi ja tema rebast. Te vastutate selle eest, kelle olete taltsutanud.

Thumbs up Thumbs down

nojah, ma arvan et me nagu mõtlesime et EHK saad aidata aga kui ei saa siis ei saa ju, midag pole teha, ega selle pärast ei pea keema minema, ega keegi nüüd jõuga neid su juurde tooma ei hakka ehehhe big_smile elan ka 2 toalises koos kahe kassiga. yks oli ennem kodutu. juurde v6tta ei saa.. pole t6esti rahaliselt v6imalik. mul pole selle kuu üüri rahagi kui aus olla...  poes käin ka nii, et ennem kassi lett ja siis ostan omale ka syya kui raha yle jääb. ma ka ei virise.. mina saan hakkama ilma ka.. aga kassid h2sti ei saa:(  kõige parem aitamine on kodude leidmine. ma mõtlen et maale äkki saab kellegile viia. mul kahjuks pole kellegile viia. vanaisal on kass juba.. tal sigines mingi aeg neid nii palju ja tappis osad maha :S k6ik pole nii head noh.. ei julge sinna viia enam ühtegi looma. vanaemale ehk saaks, aga ei tea kas ta tahaks enam, sest tal oli kass aga naaber lõi maha. emal koer.. ja ta ka vaene. isal on juba kass, õel kalad pluss ta mehel on allergia. jah, arvake ära miks kõigil mingi loom on. mul on komme loomi võtta ilma teistega arutamata, sest ma tean et ega nad välja ju ikka ei viska neid hehehe. pole küll ilus nii teha aga töötab.

Tere Kiisumemm

Olen sinuga täiesti nõus. Elan ka ise parajas loomaaias.
Neid vanalinna kiisusid tean ma juba kaks aastat, kuna siis ma elasin ise vanalinnas ja nii ma nad leidsingi. Käisin neid alati toitmas ja paar kassipoega olen saanud ka ära anda. Ükskord murdsin ma sinna kuuri isegi sisse ja panin sinna paar enda meisterdatud kassimaja, ja oi oi kui palju seal  surnud kiisukesi oli.
Nüüd ma aga enam ei ela seal ja seega on minu käigud kassikeste juurde harvemaks muutunud.
Olen valmis neid niipaljuga aitama kui ma seda suudan. kuid üle oma vaju ei suuda ka mina hüpata...

Thumbs up Thumbs down

pluss isa sponsoreerib niigi mu uue kassi kastreerimist sest mul omal raha pole :S

Meff, ega ma arvagi, et keegi neid kasse mulle vägisi toob. Ja ega ma üldiselt ei läinud keema kah. Lihtsalt juhtisin tähelepanu:) Selge see, et kõigil ei ole võimalik elada minu malli järgi ja ausalt öeldes, ega ma ise ka pole just unistanud sellisest elust:D Aga ma tahan seda öelda, et kui aitamisega alustada, tuleks see ka lõpule viia. Tädirossi, ma arvan, et peaksid TUNGIVALT pöörduma Kassiabi poole. Nad küll vingerdavad ehk vastu, aga tegelikult on ju Kassiabi sel eesmärgil loodudki, et aidata neid loomi, kes tõesti hädas on. Ja annetustena saadud vahendite kasutamine selliste loomade aitamiseks oleks minu meelest õiglasem. Varjukast loomade hoiukodusse võtmine on ka tore, aga ütleme nii, et seal neid, kes ikkagi sõbralikud ja terved loomad on, niisama lihtsalt ehk magama ei panda ja vähemasti ei piina neid keegi. Tänaval piinatava looma päästmine peaks mu meelest olema Kassiabi ja ELSi esmane kohus. Seejärel varjupaik. Aga see on nüüd muidugi minu kui lihtsureliku arvamus.

Thumbs up Thumbs down

Muidugi on kurb neid õnnetukesi vaadata, aga ennem ei tasuks neid ka sealt ju liigutada kui on uus kodu kiisule olemas. Muidu läheb raskeks. Kiisumemm on juba nii palju aidanud ja minu meelest oleks tal igati õigus aeg maha võtta ja puhata ja elada tiba ka oma elu.
Praegu mis me teha saaks ongi see, et nendele kiisudele toitu viia (samas usun, et neid toitjaid on seal üksjagu) ja uurida paljudele reaalselt kodu üldse leiaks. Kassiabi varjupaik on ju ka triiki täis kiisusid ja hoiukodud samuti. Kui vaid leiaks oma tutvusringkonnast ehk mõne kiisude tahtja ja saaks siis temaga koos minna kiisut püüdma, et kiisu saaks kohe oma päris koju. Samas ma ei ole nende tänavakassidega niiviisi kokku puutund ega neid kodustanud, et ei kujuta ette paljud neist seltsivad on ja paljud neist üldse kodu omaks võtavad ja keskkonna vahetuse üle elaks.
Lihtne  on tõesti öelda, et mina aitan ja tema aitab jne. Aga kes reaalselt kohale tuleks ja kassile uue kodu otsiks ja seda ka leiaks ning kassi niikaua enda juures hoiaks? Mina ütlen ausalt, minul seda võimalik teha ei ole. Kui ainult rahaliselt annetada, juhul kui kassid saavad näiteks kassiabi juurde ja neid siis rahaliselt või toiduga toetada.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Kust võiks leida kassiabi tel nr???

Thumbs up Thumbs down

http://www.kassiabi.ee

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625, 528 4680 | E-mail: info@kassiabi.ee

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Enda kaitseks võin öelda, et konkreetselt Kisakõri püüdmine oli Närilise idee ja mina teadsin algusest peale, et mina teda enda koju võtta ei saa.
Lihtsalt aitasin teda selle "lihtlabase" asjaga, millest siis ilmselt kasu ei olnud.
Ise tundsin küll ennast hästi, et saime ühe kiisukesegi katuse alla.

VIC- Very Important Cats

pole tegelikult vist mõtet öelda nendele midagi, kes aidata püüavad. muidu kaovad needki inimesed ära. siis pole enam kedagi võtta kui teinekord abi vaja on. ega alati pole ju ette teada, et midagi halvasti võib minna. vaevalt kassid nüüd selles meid/teid süüdistavad. ikka inimesed on pigem need, kes õnnetuste puhul püüavad leida midagi, mida oleks pidanud teisiti tegema. Aga sellest pole kasu, sest see on juba juhtunud.

kiisumemm saatsin sulle u2u

Thumbs up Thumbs down

meff mõelgem ikka positiivselt, päris palju on ju päästetud kiisusid. Kui oleks vaid olemas mõni võimalus kuritegelikke inimesi kuidagi karitsada.  Neid peaks nagu keskajal raekoja platsile häbiposti panema...

Thumbs up Thumbs down

ei ma polegi negatiivne, aga lihtslat arvan, et see mis on olnud, see on olnud. elu läheb edasi, pole mõtet mõelda, et mis oleks saanud kui oleks teisiti teinud. läks nagu läks ja teinekord tuleb paremini proovida:). aga jah, nende retsijatega tuleks küll midagi sellist teha.

Ega sul pole vaja end kaitsta. Keegi ei ründagi. See lihtsalt on näide sellest, kuidas aitamine võib lõppeda. Sina pole süüdi ja ega ma ennast ka mingiks kangelaseks ei pea. Ma lihtsalt õppisin sellest juhtumist. Iseenesest on ju nii, et kui kõik oleks hästi läinud, siis me ei mõtleks ehk selle peale, misasi see aitamine tegelikult on. Ma arvan, et sul oligi põhjust end hästi tunda. Mina tegin vea, kui ei arvestanud sellega, et Näriline ei hoia Kisakõri enda juures kodu leidmiseni. Kogu moos. Läbimõtlematu tegevus, mis kahjuks Kisakõrile halvasti lõppes. Ja mina tunnen end süüdi.

Thumbs up Thumbs down

ma arvan et sa oled viimane inimene kes ennast süüdi peaks tundma. see on mõtetu emotsioon sest see ei too kedagi tagasi. sa püüdsid aidata ja omal moel aitasidki, ega selles ei ole keegi süüdi, kaasaarvatud sina ise, et nii läks. ju see pidi nii juhtuma. lihtsalt said kogemuse võrra targemaks ja teised ka.

Meie juba aitame neid meie kool asub kohe seal kõrval viime neile korraliku toitu igapäev korjame raha kasti see on meil ühes klassis ja selle eest me ostame neile juua ja toitu!
Aga kuna nad on nii ilusad kassid seal pooled siis võiks keegi kui saaks neid sealt endale võtta kui oleks võimalik kuna seal kuuris on neil nendes kaussides ussid valged ja neid on terve kuur täis siis see on nendele kahjulik! :s6ps:
Parimate soovidega !

Triibu sa jääd alati meie südamesse! Olida nii armas et iga õhtu tulid sa minu voodisse ja tahtsid pai! Igakord kui avas keegi külmkapi olid sa kohe kohal kuna sa lootsid et saad kah midagi ja loomulikult sa said ka midagi head endale kõhtu! KUi avati toidu pakk ja sa olid üleval korrusel tulid sa nii kiiresti alla et ikka olla esimene. JA see oli nii armas. Me ei unusta sind iial . Aga nii vaikne on maja ilma sinuta ja kui õhtul voodisse lähen on kõik kuidagi tühi keegi ei nurru su kõrval Kuna sa olid kassidest see kes oli mu voodis ja Stimpy oli ka aga sina olid põhiliselt ! Armastan ja Igatsen !  Varsti sa sünnid meie ellu kindlasti uuesti nagu suri Jinxsi ja tuli asemele Stimpy täpselt samasugune valge ja jutukas. Sina ka tuled sama moodi tagasi meie juurde! Jään Sind ootama! :syda:

Thumbs up Thumbs down

Valged ussid toidukaussides?

VIC- Very Important Cats

Ja,  neid on veel igalpool!

Triibu sa jääd alati meie südamesse! Olida nii armas et iga õhtu tulid sa minu voodisse ja tahtsid pai! Igakord kui avas keegi külmkapi olid sa kohe kohal kuna sa lootsid et saad kah midagi ja loomulikult sa said ka midagi head endale kõhtu! KUi avati toidu pakk ja sa olid üleval korrusel tulid sa nii kiiresti alla et ikka olla esimene. JA see oli nii armas. Me ei unusta sind iial . Aga nii vaikne on maja ilma sinuta ja kui õhtul voodisse lähen on kõik kuidagi tühi keegi ei nurru su kõrval Kuna sa olid kassidest see kes oli mu voodis ja Stimpy oli ka aga sina olid põhiliselt ! Armastan ja Igatsen !  Varsti sa sünnid meie ellu kindlasti uuesti nagu suri Jinxsi ja tuli asemele Stimpy täpselt samasugune valge ja jutukas. Sina ka tuled sama moodi tagasi meie juurde! Jään Sind ootama! :syda:

Thumbs up Thumbs down