1

Teema: legende siiamist

Legendid räägivad,  et Siiami kasse kasutati templivalvuritena. Sel võib isegi tõepõhi all olla, sest siiami kassi on oma loomult küllaltki agressiivsd ja peremehesse siiralt kiindunud. Nad valivad tihtipeale koerte kombel välja ühe inimese, kellele nad surmani truuks jäävad. Siiamlaste kohta on liikvel üldse palju legende. Suurem osa neist käib noil kassidel tihti esineva kõõrsilmsuse ja konkssaba kohta.
Räägitakse, et elas kord üks Siiami printsess, kel oli sõrmus ning alati, kui ta suplema läks, oli tal hirm, et kaotab oma meelisehte. Nii keeraski tema lemmikkass oma saba konksu, et printsess saaks sõrmuse selle külge riputada ja rahuliku südamega kümblemas käia.
Teine legend selgitab korraga nii konkssaba kui kõõrdis silmi. Juhtunud nii, et templist kadus üks kuninglikest karikatest ning isakass läks oma kaasaga seda otsima. Kui nad karika leidsid, otsustasid nad, et isakass läheb templisse preestreid leiust teavitama, emakass jääb aga karikat valvama. Kiisu keeras oma saba karika käepideme külge, juhuks, kui ta peaks magama jääma. Neli ööpäeva hiljem jõudis isakass koos preestritga tagasi ja leidis, et on vahepeal viie kassipoja isaks saanud. Tema truu kaasa polnud samas aga kordagi oma kohust unustanud - kogu see aeg oli ta saba karika ümbr rõngas hoidnud ja ühe silmaga valvanud aaret, teisega poegi. Nii juhtuski, et tema saba jäi eluks ajaks konksu ja silmad kõõrdi. Mis aga vel imelikum, ka pojad tulid ilmale konksus saba ja kõõrdis silmadega.

Dogs have owners, cats have staff.

Vasta: legende siiamist

Seevastu paljud omanikud/kasvatajad väidavad, et siiamite agressiivne iseloom on müüt. On küll agressiivseid isendeid aga neid on ka teiste kassitõugude või tõutute kasside hulgas.

Koertel näiteks jäetakse nn konkssabad aretusest välja. Kuidas on kassidega?

Thumbs up Thumbs down

No eks see vist ikka defekt ole, aga kuna seda nii palju esineb, siis vaja kohe legende ju välja mõelda, et põnevam oleks wink
Ega ei ütleks küll, et nad nii agressiivsed on, vist oleneb ikka kassi enda iseloomust ka, mitte niivõrd tõust. Kuigi elavad ja häälekad on nad küll. Ja agressiivsed võibolla selles suhtes, et julged on üsna ja pealetükkivad.

mul ema rääkis päris ammu,et kunagi oli tal sõbranna,kellel oli 2 siiamit.nad olid nagu koerad!Perenaise juuresolekul olid nad hästi sõbralikud ja vaoshoitud,kuid kui perenaine ära läks ei tohtinud tema ennast seal toas liigutada,sest muidu oleks oma silmadest vist ilma jäänud..Kuid need on jhh ma arvan,et erandid.Minu tuttaval on siiam-tema on väga sõbralik.

Koerad ja kassid-Mida veel tahta?

Thumbs up Thumbs down

Otsisin pikalt endale siiamit. Täna siis tõin kiisupoja koju ning on praegu nii armsasti minu süles :s6ps:

Aga tegelikult tahtsin hoopis küsida, et kas see jutt on tõsi, et siiami värv sõltub teda ümbritsevast temperatuurist?  Otsisin heledamat siiamit ja päris mitu rääkisid seda temperatuuri juttu. Samas mu mehel oli kunagi siiam ja ta käis küll talviti ka õues aga ikkagi oli hele... :roll:

On see siis müüt või tõsijutt? Mis arvate?

On küll tõsijutt;) Asi nimelt selles, et siiamid on väiksena heledad, siis aga hakkavad saba, käpad,kõrvad ning nägu tumedamaks muutuma. Asi on tõesti selles, et need kehapiirkonnad on jahedamad. Aga minul ei ole siiamit kunagi olnud ja nüüd võiks keegi, kes siiami üles on kasvatanud, tulla ja kogemusi jagada.

PS äkki see sinu mehe siiam ei olnud päris õige siiam ja sellepärast ka "tunnusmärgid" ei olnud nii tugevad? Aga muidugi on siiameidki ju tumedamaid ja heledamaid.

See on jah selge, et nad väikesena on heledad. Aga ma mõtlen seda nö lõpplikku karva värvust, kui nad täiskasvanud on...
Seda ma ei tea, kui puhas tõugu too hele siiam oli. Pabereid küll ei olnud.

Ega seda ei saagi vist alguses teada, kui tumedaks kass muutub. Minu Mia oli ka väiksena väga heleda kehaga, aga nüüd on eriti tumedaks läinud. Kõik, kes teda kaua näinud pole, muudkui imestavad, et polegi nagu sama kass. Samas, minu arvates läks ta tumedamaks tiinuse ajal. Ei tea, kas sellel nüüd mingi seos on, aga tumeneda võivad nad kuni 2 eluaastani. Nii, et kui sinnamaani heledam püsib, küllap siis jääb ka.
Olen veel mõelnud, et kas see sõltub ka näiteks aastaajast, millal kass sünnib. Toad on ju ka talvel jahedamad (vähemalt minu korter küll). Aga Mia pojad on nüüd selle palava suvega üles kasvanud, kus mul oli vahel toas ka 30 kraadi, ei teagi nüüd, kas nemad jäävad siis heledamateks. Eks uutelt omanikelt kuulen-näen.

Minu siiami-poisi ema olevat ka tiinusega tumedamaks läinud smile

Thumbs up Thumbs down