Vasta: Kiisumemme kassid haigestusid katku.

Peale esmaspäevast külaskäiku, kui üks klient andis teada sellest teemast foorumist, otsustasid Õismäe kliiniku arstid, et nad enam tänavakasse ÜLDES EI TEENINDA.
Kõik katkulised kassid tuleb magama panna. Soodushinnast ei maksa enam rääkida. Me kõik oleme ühe kuuga pankrotis. Ka see on tõsiasi.
Õnnitlen teid kõiki - tänavakasside peale on suur must rist tõmmatud ja kellele neid räpakolle vaja on, kirpegi täis ja küünistavad ka sad
Oled sa kiisumemm nüüd õnnelikum, rahulikum?
Kõik tõukassid võivad hakata nüüd käima oma kasse seal soengusse sättimas kalli raha eest julgelt. Rõõmustage!

Thumbs up Thumbs down

Ma ei hakka rohkem vaidlema. Nagu ütlesin, igaüks usub, mida soovib. Mina kirjutasin seda, mis täiesti konkreetselt minuga juhtus, mitte et "keegi kuskil rääkis, et näe, mis juhtus" ja mul polnud vajadust midagi juurde panna. Loen selle teema omalt poolt lõpetatuks.

Thumbs up Thumbs down

Seda mulle täna ei öeldud, et tänavakasse üldse ei teenindata enam- see on tõesti julm otsus, aga üsna tõepärane, pärast seda teemat siin.
Selle "räpakolli" peale tuli kohe:cry: (kõik kiisud väärivad ravi ja kodu) peale, sellepärast, et tõesti- Olgal oli südant nendest hoolida ja ravida (mitte ei pannud magama), kuid headus ei jää karistuseta ja nüüd kannatavad kõik tänavakassid selle pärast!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jutud liiguvad iga kliiniku kohta, mina kiidan Olgat väga. Oma kiisupoja surma puhul süüdistasin algul samuti üht Tallinna kliinikut, kuigi tegelikult oli kass haiguse saanud ammu enne tänaval elades.
Samamoodi pole praegusel juhul sajaprotsendiliselt kindel, et kiisudel viirust enne polnud.
Muidugi on looma surm õudne ja kurb, tean seda omast käest, aga alati ei pea paaniliselt süüdlast otsima, eriti väga kindlate tõendite puudumisel.
See, mis sa oled kodutute kiisude aitamiseks teinud, on ülimalt kiiduväärt, aga selge on ka see, et kassidel, eriti väikestel, on vaktsineerimata väga raske hakkama saada.

Thumbs up Thumbs down

Kiisumemm, sa ei vastanud. Oled sa nüüd õnnelikum?
Olga oli, on ja jääb parimaks arstiks, samuti Julia.

Thumbs up Thumbs down

Okei, mul nett vahepeal jamas, ei saanud postitatud ja selle ajaga teema juba edasi arenenud. See on nüüd küll "kena" kingitus tänavakassidele.
Kiisumemm, sul on hea öelda, et sinu poolt on teema lõpetatud, aga mis nendest hulkadest koduta kassidest saab, kes ravi vajavad?!?!? See on loomaarmastus!?
Ma küll kahtlen, et ise sarnases olukorras samamoodi käituksin, oma kassid on muidugi armsad ja neist on muidugi kohutavalt kahju, aga kui mu käitumine põhjustaks karuteene kõigile koduta kassidele, siis vaevalt, et ma selle peale tuimalt "minu poolt on teema lõpetatud" vastaksin.

Thumbs up Thumbs down

Minu meelest tundub see küll tiba imelik, et kliinik lõpetab oma tegevuse mingi kuulujutu põhjal. Ise ju nad nii arvavad, et see on laim ja vale jutt. Aga kui see oleks puhas laim, miks siis sellest nii kinni hakatakse ja selliseid otsuseid tehakse. Kardan, et ikkagi tõde oli kiisumemme jutus ka sees, muidu ju ikka kliinik selliseid otsuseid ei teeks vaid pigem tõestaks vastupidist, et ei olnud seal midagi valesti ja raviks kasse sama rõõmsalt edasi. Kardan, et sellise "põgenemise" käitumisega nad usaldust küll tagasi ei võida.
Ma ei ole siin kellegi poolt aga seda teemat siin järgemööda lugedes välgatas kohe pähe mõte, mida teile nüüd siin jagasin.
Ja eks ole mõlemal poolel siin omad head ja vead ja oma osa, mida varjatakse või juurde pannakse. Aga meie ei ole siin ju need, kes võiks ühte või teist poolt hukka mõista! See ei ole meie asi teha, sest meie keegi ei näinud kuidas asi toimus ja mis oli tegelikult. Seega jätkem üksteise porri tallumine ja süüdistamine smile Minu meelest on see alatu. Kas inimesed ei või siis teistega jagada kogetut?
Küsmus on siin hoopis kliiniku ebaproffessionaalsuses, et ta ei suuda tõestada, et kiisumemme jutt on täielik vale. Kas siis oli vale? Ja selliseid asju ei tohiks nüüd küll südamesse võtta, vaid pigem juhtunust õppida ja parandada võibolla tingimusi, mis siin räägitu põhjal võiksid olla paremad ning ikkagi tegevust jätkata. Olla parim kliinik Tallinnas, just katku ravimise osas. Tegevuse lõpetamine on ilmselge kriitika eest põgenemine ja minu meelest vale. Ja tõesti on südamest kahju, et nad seda teha otsustasid !
Ma ei kaitse mitte kumbagi poolt ega halvusta ühe või teise poole tegevust, lihtsalt avaldan oma arvamust kõva häälega.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

kui selliseid jutte üha uuesti ja uuesti tuleb, kuigi ise ainult head üritad, siis, tõesõna, minu jaks saaks ka ükskord otsa.
ja pealegi, millega seda kõigile teistele tõestada?
või millega Kiisumemmgi tõestab, et tema jutt õige on ja ta viiruse just sealt sai? ja kui saigi, kas siis ikkagi pole see jagatud süü, kui just kedagi süüdi peab tegema? ALATI ju kliinik rõhutab, et vaktsiinid peavad tehtud olema.
ja kui sa oled ettevõte, kelle üks eesmärke on siiski ka end kuidagi ülal pidada, siis, kui sul on valida, kas teenindada poolilma vaid koduta kasse ja jääda ilma ärahirmutatud kodukassiomanike visiitidest või oma kliiniku püsimise nimel teenindada vaktsineeritud ja kodustatud kasse, kumma valiksid? siin võib muidugi rääkida, kui kaalukas see põhjus on, aga mingil määral see siiski mängib rolli, usun.

väga inetu lugu igal juhul, ja kassid kannatavad kokkuvõttes kõige rohkem sad

Thumbs up Thumbs down

See on tõesti väga imelik ja järsk otsus. Olen Greenuga mõnesmõttes nõus. Samas püüan mõista ka kliiniku töötajaid, kellel võibolla sai n.ö "hing täis". Aga kas siis tõesti ükski teine loomakliinik Tallinnas pole nõus kodutuid kasse isegi vaktsineerima/steriliseerima ?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Greenule.
Ütle üks põhjus, milleks peaks nad hakkama vaidlema ja kuidas ? Foorumis??? Ametlikult nende poole pole ju Kiisumemm pöördunud. Ühtegi tõendit pole ka Kiisumemme jutule. Kõik on läbi Kiisumemme arusaamade ja tema suu. Me keegi pole olnud selle situatsiooni juures.
Kui tahta kliinikut süüdistada milleski, siis ei tehta seda seljataga mingis foorumis.
On selge, et soodushindadega teevad nad tänavakasside suhtes tänuväärset tööd vaid missioonitundest. Nad pole mitte ainukesed katkuravijad vaid nad ongi lihtsalt parimad kassiarstid mitte ainult Tasllinnas. Nende steriliseeritud kassid ei oksenda, et põe, neil pole praktiliselt haava. Kass on väga vähe häiritud. Raskemad haigusjuhud on just nemad arstinud, parandanud ohtralt ka teiste arstide vigu.
Siis ma ei imesta, et neil ükskord sellistest meiesugustest õiendajatest villand saab ja nad saavad tõesti raha teenima hakata nagu teevad seda teised kliinikud. Billy kliiniku hädavajadusel maksame samasugust hingehinda kui väga rikas tõukassi omanik. Me ei saa ju jätta omi räpakolle ravita.

Thumbs up Thumbs down

Ikka vaktsineeritakse ka teistes kliinikutes, kuid täishinna eest koos visiiditasuga. Mis tähendab seda, et peame maksma 5-liikmelise kassipere vaktsineerimisest mujal 1500 krooni.

Thumbs up Thumbs down

Aga palju siis Olga kliinikus 5-e kassi vaktsineerimine maksma läks?
Valdeku loomakliinikus peaks olema vaktsiin koos visiiditasuga kuskil 250kr.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Ok, ei saa ikka suud kinni hoida. Küsimus pole kellegi süüdistamises. Minul on ka kahju, kui kliinik selle asemel, et oma töökorralduses midagi muuta ja vigadest õppida, hoopis selja keerab. Greenu tabas asja ära, milleks ma selle jutu kirjutasin. Kahju, et Ronja ei tabanud. Ma enda meelest kuskil eespool olen juba kirjutanud, et mul polnud mingit kavatsust kedagi kohtusse kaevata. Hulkurkasside ja katkukassidega tegelemine ON riskibisnis. Aga kliinik ei saa riski juurde toota. Me kõik oleme ekslikud, aga loodetavasti õpime vigadest. Ma ei tea, kas kõik inimesed otsivad ainult kedagi, kelle peale näpuga näidata? Jah, mul on oma loomadest kahju, aga mitte seda ei tahtnud ma selle jutuga öelda. Ma tahtsin öelda, et selles kliinikus on võimalik asju paremini teha.

Thumbs up Thumbs down

Ja kui kellelgi kahe silma vahele jäi: kassid olid vaktsineerimata, sest nad seenetasid. Haiget kassi ei vaktsineerita. Selletõttu pole ju Kassiabi ka ühtegi mu kassi endale tahtnud, et nad olid seenesed?

Thumbs up Thumbs down

Ronja, vabandan, et su küsimusele ei vastanud- kui sa küsid, kas ma olen õnnelik, et sain Õismäe kliiniku nö. kinni panna, siis ütlen ausalt, kuna see pole olnud mu eesmärk, siis jätan endale õiguse mõelda, et see oli nende täiesti isiklik otsus ja see ei tee mind ei õnnetumaks ega õnnelikumaks.

Thumbs up Thumbs down

Ma ei tea samas ühtegi põhjust, miks peaks ma uskuma meeleheites Kiisumemme rohkem, kui kliinikut, kes meie kass ravinud 3 aastat. Meie kasse on seal olnud liialdamata sadu.
Kiisumemm, mina tabasin sinu mõtte küll, ma pole nii rumal. Kuid kas sa tabasid ära minu mõtte. Selliseid asju ei tehta ühepoolselt avalikus foorumis, kus on teada, et need arstid ei loe seda foorumit.
Sinu poolt olnuks aus pöörduda just normaalsel viisil ametlikult nende poole ja paluda neilt kirjalikku vastust. Nii ei tehta nagu tegid seda sina. Mina endast lugupidava arstina ei hakkaks ka kirjutama sellisesse foorumisse ega loekski neid.
Ma pole veel näinud, et üheski foorumis võtavad sõna töötavad loomaarstid ja vaidlevad patientidega või siis ka inimeste raviarstid. Lihtsalt nii ei tehta.
Jään oma arvamuse juurde, et nii pole kombeks toimida. Olgu sil õigust kuipalju tahes, jätab selline ühepoolne öiendamine mustamise mulje.

Thumbs up Thumbs down

Aga oma esimeses postituses oli küllalt süüdistav toon minumeelest- seega Ronja väide, et seda oleks pidanud Olga ja tema kliinikuga otse silmast silma arutama ja mitte siin, on täiesti õige.

VIC- Very Important Cats

Olga ei tahtnud minuga midagi arutada. Ja ausalt öeldes, mina temaga ka enam mitte. Jah, ikka jälle minu viga, et üldse siia foorumisse sattusin. Kuna ma varem pole olnud eriline foorumite külastaja, siis ilmselt ei osanud oodata, et kõvasti mõtlemine pole moes. Ma teeksin nüüd samamoodi, kui Õismäe kliinik, et lahkuks ust paugutades foorumist. Kas siin on võimalik end kuidagi ära kustutada, et ei tekiks enam tahtmist rohkem kedagi mustata?

Thumbs up Thumbs down

Kõvasti peabki mõtlema, aga mitte nii seljataga, sest tegemist on siiski raske juhusega!
Arstid tõepoolest ei käi foorumites arutamas.

VIC- Very Important Cats

Küsimus ikkagi: kas on võimalik end siit kustutada?

Thumbs up Thumbs down

Milleks see foorum siis on? Niisama ninnunännu jutu rääkimiseks? Tõsiseid teemasid ei tohikski arutada? Minu meelest on õige, et Kiisumemm oma loo ära rääkis. Loomulikult ei käi arstid foorumites (võibolla käivad ka, kes teab). Aga seda enam, ei tohiks neid selline jutt siis kõigutada. Kui Te siin räägite, et hing täis arstidel, et nende tööd ei austata või pidevalt kritiseeritakse, siis järelikult ju peab olema midagi valesti. Ega jutt tühja koha pealt teki. Üksteist niiviisi süüdistada ja sõimata on ikka väga kole. Täiskasvanud inimesed võiksid ometi peaga mõelda ja mitte käituda hetkeemotsioonide ajendil.
Usun siiski, et ka Olga otsus kodutuid kiisusid mitte ravida, on hetkeemotsioon, mis vaibub. Kui ta tegi oma tööd südamest, siis ei ole tal ka südant abivajavaid kiisusid mitte aidata.

Thumbs up Thumbs down

Mis ninnunännu jutu rääkimiseks:D?
Asi puudutas kliinikut ja kiisumemme kasse, see konkreetselt oleks pidanud küll nende omavaheline jutt olema ja kui asi on ametlikult tõestatud, siis oleks võinud siin öelda: "...et näed, kliiniku süül surid kassid katku", praegu pole see sugugi nii, et see kindel fakt on, et see nii just oli.

Kui väga suur soov on, siis saame kasutaja kustutada, aga ise Sa seda teha ei saa.

VIC- Very Important Cats

Kustuta mind siis ära. Vähem peavalu kõigil. Head jätku teile, ma lähen nüüd koju koristama.

Thumbs up Thumbs down

Mõnus "sõbralik" foorum meil ikka.
Miks siis nüüd unustati Kiisumemme panus tänavakasside abistamisel? Kuna tema avaldas oma arvamuse ja oma loo, mis ei ole teile siin ehk meeltmööda ja mõistetav?
Igatahes loodan, et suudate andestada inimesele, kes on ühe tänavakassi abistamiseks kõigeks valmis ja kindlasti ei saa ainuisikuliselt olla süüdi juhtunus Olga kliiniku ja Olga otsuses mitte ravida enam kodutuid kasse. Ma kohe mitte ei usu seda.

Thumbs up Thumbs down

Greenu, kas sa oled mõne lemmiku surma üle elanud? Nii, et oled temaga arstide vahet jooksnud ja siis, kõigest hoolimata, on loomake ikka surnud? Mina olen ja ma ei käitunud nii nagu Kiisumemm. Tema esimeses postituses on siiski ikka väga palju süüdistavat nooti ja see ei ole eriti kena. Mina nt. olin üsna suures masenduses ja nördinud, kuna me kulutasime meeletustes kogustes raha ja uskusime siiralt kogu aeg, et nüüd, no nüüd kohe on kiisuke terve. Ja mina pöördusin kõigepealt ja esmajoones kliinikusse, kui kass suri. Rääkisin, rahulikult ja viisakalt, mitte süüdistavalt ja pealehüppavalt. Uurisin, et miks ja kuidas, alguses telefoni teel. Siis kutsuti mind kliinikusse kohale ja seletati, rahulikult ja viisakalt, miks läks nii nagu läks.
Rahulikult võeti omaks, et vb ei tehtud päris kõike. Eriti rahulikult ma sellega muidugi ei leppinud, aga ei hakanud ka mingit stseeni tegema; kassi see ju enam tagasi ei toonud.

Miks mitte lihtsalt rahus kasse leinata, kes lahkusid? Miks sellest säärane inetu skandaal üles keerutada? Mis kokkuvõttes olulisem on? Otseseid tõendeid ju tõesti ei ole, milleks kogu see kära?

Thumbs up Thumbs down