Vasta: Kiisumemme kassid haigestusid katku.

kiisumemm, seda ma silmas peangi, et oluline on see et selliseid asju tulevikus vältida. Pole mõtet lasta sellel jälle korduda. minu arust on nagu veits mõeldamatu see et neil ei ole sellist eraldi ruumi. ma ei tuleks selle pealegi et seda katku ruumi eraldi ei ole olemas.

Okei, sellega olen ka mina loomulikult nõus, et peaks eraldi ruum olema katkuhaigetele kassidele.
Ka kastreerimise operatsiooni tõttu võib loom ära surra, sest et ta ei talunud narkoosi näiteks ja loomulikult ei ole see arsti süü, kuid looma omanik ei suuda sellega leppida ja paratamatult süüdistab arsti eks, see lihtsalt on elu.
See siin on tegelikult ühepoolne asjakäsitlus ja seetõttu ikkagi täiesti subjektiivne.
Endiselt arvan, et oli liiga alatu Ronjale niiviisi öelda.
Tead Sa muidu, millega Ronja tegeleb?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

ei tea aga oletan et massiliselt kasside päästmisega. ma pole oma teada midagi nagu kellegile halvasti öelnudki. see on nende probleem kes arvavad et kõik käib nende pihta ja et ma halvasti midagi mõtlen. vabandan kui keegi must valesti aru sai:D mu äärmuslikud näited ja otsekohesus võib tõesti mõnele mõistmatuks jääda, aga ma ei mõtle midagi kellegi pihta ja halvasti. ma räägin üldisest kui terviklikust. ja mis puutub subjektiivusesee siis kõik ongi subjektiivne ju.. sellist vahepealsust ei eksisteeri inimloomuses küll mitte. ma võin ju mõlemaist poolest aru saada aga üks jääb rohkem südamele kripeldama. ma arvan et see on kõikidel loomuses. oluline on lihtsalt see, et kui pakkuda abi siis pakkuda ka kvaliteetset abi.

Rahel, ma ei süüdista Õismäe kliiniku arste mitte sellepärast, et mu loomad surid. See on tagajärg. Ma süüdistan neid selles, et selline asi sai üldse juhtuda. Ja see on küll lohakus. Meff-il on õigus selles, et nakkuse saamine kliinikust peaks olema välistatud. Et mul ei tekiks üldse kahtlust, et see võiks olla võimalik. Et ma võiksin süüdistada ennast ja juhuslikku nakkust tänavalt, mille ise koju tassisin või kasvõi vanajumalat ennast. Aga mul peaks olema täielik kindlus selles, et haigus ei tulnud mu koju kliinikust. Praegu see kahjuks nii ei ole. Ja kui seal midagi ette ei võeta, siis tiksubki mu kuklas kogu aeg mõte, et aga äkki??? Ma siiralt loodan, et nad teevad midagi ja ma loodan ka, et need, kes oma looma Õismäe kliinikusse viivad, avaldavad omapoolset survet selleks, et asjad läheksid paremaks. Mulle tundub, et ainult klientide nõudlikkuse kasv aitab ka Õismäe kliinikul edasi areneda.

Thumbs up Thumbs down

Selge, sain aru meff, mida mõtlesid.
Saan aru ka, mida kiisumemm mõtleb.
Huvitav, kas Olga ise seda teemat siin ka lugenud on?
Mind häirib natuke see, et siin on vaid kiisumemme ja meie arvamus ja arutelu, tahaks hirmsasti kuulda, mida Olga arvab.
Huvitav, kas hakatakse rohkem steriilsuse küsimusele tähelepanu pöörama...loodan, et sellist asja mitte kunagi enam toimuma ei saa!

VIC- Very Important Cats

Lugesin kogu teema uuesti läbi ja leidsin et Vikerkaaresild ei ole päris õige koht selliste arutluste jaoks. Tõstsin teema Loomakliinikute alla.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Kui te arvate, et Olga ei tea, mis ümber toimub ja kus teda sõimatakse, siis te eskite. Võib-olla ei loe ta seda foorumit tõesti. Teda on nuheldud delfis lemmikloomafoorumis ja jumal teab veel kus. Kuid reeglina põhjuseta. Ja ikka ja jälle joostakse Olga juurde, kui kassiga tõsine häda.
Katkupisik ei ole lohakuse märk. See on salakaval olend, kellest juba kirjutasin. Katkuhaiged kassipojad ongi ravil eraldi toas.
Lauri suhtes ei oska ma midagi öelda, sest ta on täiesti algaja, alles koolist tulnud.
Isegi siis, kui mitte ravida katkuhaigeid võib mõni sinna sattuda tänavalt ja pisiku ikka maha jätta. Pole desoaineid, mis selle koheselt ära võtaks.
Muidugi ei peaks nii juhtuma. Aga igal asjal on oma hind. Ütlen veelkord. Ja ikka 100%-lise kindlusega viin kõik kassid ravile Olga juurde, sest tean, et see on neile 100%-line võimalus.
Igal ühel on vaba valik valida kliinik, mida külastab ja arst, keda usaldab. Minu 3 aastane kogemus vähemalt poolesaja tänavakassiga, varjupaiga õnnetute olevustega ütleb, et ka nemad väärivad elu ja seda võimaldab neile Olga.
Teised kliinikud krimpsutavad nina, kui oma hulgustega sinna minna ja väga tõsiselt ravi ei võeta. On küll ja küll kordi, kus valetame kassi oma isiklikuks, et teda normaalselt ravitaks. Olga ei tee vahet. Tal on helge süda ja Julial samuti. Vaprad naised, kes ei pelga ka katkuga rinda pista.

Thumbs up Thumbs down

delfi foorum ei ole üldse minuarust normaalne koht. seal sõimavad kõik kõiki eesmärgiga et sõimata big_smile ma usun ka et Olga võib olla väga hea arst ja et ta hoolib kõikidest kiisudest. ja ma arvan et keegi ei süüdista teda antud foorumis päris niimodi nagu Ronja sellest aru saab. keegi ei näita ju näpuga ja ei ütle et "sa tapsid mu kassi". arusaadav et selliseid asju juhtub.. aga lihtslat jääb loota et asjad paranevad ja katku haigetele ka eraldi ruumike tehakse.

Katkuhaigele kassile ei ole otsaette kirjutatud ega sabaküljes silti, et ta on katkuhaige. Selleks, et diagnoosini jõuda on vaja uurida kassikest, teha uuringud jne. Seda diagoosida ei ole lihtne. Sellega ei saa hakkama mitmed kliinikud nagu minu kogemus on näitanud ning see on maksnud kiisukese elu. Paljud kliinikud ei ole omale toonud isegi katkutesti. Seda tehakse ikka ju vastuvõturuumis, kuni selgub diagnoos.
Statsionaaris olevad katkupojad on ravil ERALDI toas.

Thumbs up Thumbs down

jah aga see ruum kus seda testi tehakse, kas see peale testi tulemust v6i kassi lahkumist antud ruumist desinfitseeritakse?

Ronja, ma saan aru, et sa kaitsed Olgat, sest ta tõepoolest päästab paljusid "raskeid juhtumeid". Ta on ka minul päästnud kaks emakassi, kellel olid pojad sees surnud ja mädanesid. Ta on võtnud mu tänavalt püütud loomad vastu ja opereerinud neid n-ö väljaspool järjekorda ja, kordan veelkord, väga hästi. Aga mis puutub eraldi ruumi, siis näiteks Minni ja Kisakõri ei olnud selles ruumis, kuigi see oli hetkel tühi. Nemad olid selles ruumis, kus seisab aparaat, millega tehakse vereanalüüse jmt. Harri pandi küll sinna, kus enne oli katkupesakond. Aga miks ei tahtnud Olga teha katkutesti ei Kõrvikule, ei Minnile-Kisakõrile, kui ma seda palusin? See oleks ju olnud minu raha, mille eest neid oleks tehtud? Ma mõtlen, et Kisakõri ja Harri võiksid praegu ehk elus olla, kui oleksime õigel ajal haigusele jaole saanud? Ma pole Olgat sõimanud poole lausega ka mitte. Ma lihtsalt arutlen selle üle, kas ta tegi kõik selleks, et ei juhtuks nii nagu juhtus. Ma olen täie teadmisega tõstatanud probleemi ühe küll väga tänuväärt tööd tegeva, kuid minu isikliku kogemuse kohaselt siiski mitte kõikvõimsa kliiniku turvalisusest. Ja minu seisukoht on endiselt selline, et kui nad ei muuda midagi oma kliiniku töökorralduses, pole sellised juhtumid ka tulevikus välistatud. Ja endiselt ajab mind närvi, et arstid, kellel siiani polnud etteheiteid selle kohta, et mul on liiga palju kasse, leiavad nüüd, et just see ongi kogu häda põhjus ja nemad pole midagi valesti teinud.

Thumbs up Thumbs down

See on jah imelik, miks keelduti katkutesti tegemast :roll: , kuid nüüd on süda tänu Ronja jutule natuke rahulikum, sest Ta rääkis kliinikust väga ilusasti wink. Ma juba mõlgutasin mõtteid, et järgmine kord kassi sinna enam mitte viia, aga otsustasin nüüd ümber smile
Aga nagu ma Ronja jutust aru sain, siis komplektsvaktsiin ikka sisaldab katkuvaktsiini?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Kompleksis on katkuvaktsiin ka sees jah.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Tänud, kohe kergem hakkas wink
Aga võibolla neil puudus hetkel võimalus katkutesti teha (kui selline asi üldse võimalik on) ?

Ei puudunud neil see võimalus. Ma ei oska öelda, mis võib olla põhjuseks, et seda teha ei tahetud. Aga nüüd võin öelda, et korraliku desotamise ja "turvakontrolliga" on võimalik haigust kontrolli all hoida. Arvestades asjaolu, et mul on 38 m2-ne kahe läbikäidava toaga korter, kus ühes elab äärmiselt nakkusohtlik katkuhaige kass ja teises miljon muud erinevas vanuses looma, ja kus ma ise olen sunnitud pidevalt kahe toa vahet traavima, olen ma siiski suutnud vältida ülejäänute haigestumist (vähemalt seni). Kui mina kogu oma oskamatuse ja kodukootuse juures saan sellega hakkama, peaks kliinik, kellel on ilmselt tunduvalt suuremad võimalused, seda ammugi suutma. Ikka ja jälle suunav vihje Õismäe kliiniku arstidele: mõelge oma ruumiprogramm ja desoplaan läbi, et vältida katku levikut kliiniku kaasabil! Ja keda huvitab, siis Minni on oma elurõõmu ja vallatu iseloomu tagasi saanud ja tahaks kangesti teistega mürgeldada, aga praegu veel ei tohi. Istub üksi eraldi toas ja ronib mööda bambuskardinaid üles:) Ja muudkui nurrub ja ronib sülle. Siis keerab kõhu taeva poole ja ajab varbad laiali, et ma tal karvatutid varvaste vahel ilusti sirgu tõmbaks:) Imearmas loom, ja tänu õnnetusele veel armsamaks saanud:ingel:

Thumbs up Thumbs down

Rõõm kuulda, et Minnike on taas elurõõmus!
smile
Pikad paid talle sinna!

VIC- Very Important Cats

oeh, vähemalt mingigi hea uudis:D väga tore, et kosub. Jõudu talle!

Väga hea uudis!
Loodame, et Minni saab peagi teiste kiisude sekka mängima minna wink

:cry: tõsiselt tunnen sulle kaasa !

Thumbs up Thumbs down

Mul oli just plaan minna täna sinna kliinikusse Jassule ussirohtu andma ja esimest vaktsiini saama, aga neil telefon üldse ei vasta (töötavad nad üldse või said nad päriselt nüüd mingi jama omale kaela?). Ja mis arvate, kas ma üldse võin nüüd sinna minna? Või on oht, et me ka katkuga koju tuleme? Samas see on meile kõige lähemal asuv kliinik.
Kas kliinikutesse peab enne mingi aja kinni panema, kui tahta kiiret süsti/ussirohtu, või võin niisama peale tööd kassiga läbi hüpata?

Thumbs up Thumbs down

ma arvan et kui teda katku kiisudega kõrvuti ei panda siis vast ei juhtu midagi. ei tasu üle paratseda. kui liiga palju muretsed siis juhtubki. aga jah mina ise tunnen et ma ikka ei julgeks viia küll :S vähemalt enne mitte kui vaktsineeritud vms.

Ei usu, et neil mingi jama on. Tegelikult on neil tõesti kogu aeg tööd, tuleb lasta telefonil hästi kaua kutsuda. Ja loodetavasti pole tõepoolest vaja seda katku karta, võid ju paluda, et nad laua sinu nähes üle desotaksid, enne kui kassi lauale paned. Kliinikusse ravile ma oma kasse sinna enam jätta ei julgeks. Üldiselt peaks siiski aja kinni panema, aga kui kohale lähed ja oled nõus ootama, võetakse ehk niisama ka jutule.

Thumbs up Thumbs down

Täna sattusin korraks Zoovetkeskusesse ja mul oli võimalus selle loo kohta selgitust küsida (mitte, et mul oleks õigus konkreetset juhtumit uurida, aga kuna mu kass käib just seal klinikus, siis puudutas see ka selle koha pealt mind).
Selle süüdistuse tulemus on nüüd see, et Tallinnas ei ole ühtegi kliinikut, kes katkuhaigeid kasse ravib- seda oligi arvata.
Katkutest on ülilihtne protseduur, mille käigus võetakse kiisu pepust proov, maksab 250.-, miks peaks keegi sellest niisama keelduma ja mis põhjusel- see oli vale jutt, et seda ei oldud nõus tegema.
Katkuhaiged kassid ei olnud kiisumemme kiisudega ühes toas, samas kliinikus aga küll.
Kiisumemme kiisud olid vaktsineerimata ning öeldi ka seda, mida siin enne arutatud  katk võis vabalt omal kodus olemas olla, mis on üsna tõenäoline, kui kodus on nii palju kasse ja osad neist vaktsineerimata.

Kirjutan seda, mida teada sain (mu süda on nüüd jälle rahulik selle koha pealt, et kas julgen rahulikult oma kassiga sinna edaspidi minna), vaid selle pärast, et siin oleks ka sealsete inimeste nägemus asjast, faktid.

VIC- Very Important Cats

Rahel, oskad sa mulle öelda põhjuse, miks ma peaksin valetama? Ma näen küll põhjust, miks Zoovetkeskus ennast kaitseb. Eks igaüks usub seda, mida süda soovib. Minu eesmärk pole kedagi ümber veenda, aga ikka ja jälle solvab mind see, et nüüd, kui õnnetus juhtus, on kõiges süüdi needsamad õnnetud kassid. Ja mina, sest korjasin nad tänavalt üles. Ma arvan, et kui lahendust selle suure kassihulga likvideerimiseks lähitulevikus ei tule, lähevad nad kõik Tehosse oma saatust ootama. Ilmselt oleksin selle otsuse pidanud kohe tegema, mitte lootma Kassiabi või jumal teab, kelle peale. Tegin, mis oskasin ja suutsin, ilmselt valesti. Ma olen väsinud.

Thumbs up Thumbs down

Arvan, et lihtsalt kui kaotusevalu on suur (...ja kindlasti see nii ka oli):(, siis inimene otsib süüdlast ja sageli on pime nägema tõde.
Ma kujutan ette, et ma ka süüdistaks arste, kui mu kassiga midagi juhtuks, sest südamevaluga ei mõtle ju inimene sageli kainelt.

VIC- Very Important Cats