Teema: Kiisumemme kassid haigestusid katku.

Jah, on küll jube. Eriti jubedaks teeb asja see, et Kõrvik nakatus katku Eesti tuntuima kassispetsialisti Olga Sjatkovskaja kliinikus, kus ta oma mädaneva käpa pärast paariks päevaks tilguti alla jäeti. Lisaks Kõrvikule on siis tänaseks surnud ka Kisakõri ja Harri. Minni jäi elama, aga on tugeva maksakahjustusega. Ülejäänud seltskond alles ootab südamevärinal oma saatust. Öelgu Olga mida tahes, aga steriilsusest ei teata selles kliinikus kahjuks küll midagi. Olga väidab, et mul oli kodus viiruskandja, kelle pärast nüüd siis nõrgema immuunsüsteemiga loomad haigestusid. Ainult et nad elasid juba kaks kuud selle viirusekandjaga sel juhul koos ja ma ei tahaks uskuda, et kogu selles karjas polnud ühtegi nii nõrga immuunsüsteemiga looma, kes selle aja peale poleks juba haigestunud. Asi on hoopis selles, et samal ajal, kui käisime Kõrviku käpa pärast mitmeid kordi kliinikus, oli seal ravil üks katkuhaigete pesakond. Kui Kõrvikule lõpuks dreenid sisse pandi, tahtis arst vaktsineerimata ja mädaneva looma panna just nimelt nende katkuhaigete kõrvalpuuri! Ma ju ei tea, kus ta sel päeval oli, kui ta ükskord enne tilga all käis. Selleks ajaks olin ma lihtsalt vist juba nii palju "oma inimene", et sain koos Kõrviku ja arstiga tahatuppa kaasa minna, nii et mu protesti peale paigutati Kõrvik oma dreenidega siiski teise ruumi. Loomulikult ei paranenud käpahammustus, kui organism pidi samal ajal katkuviirusega võitlema. Ei tehtud talle vereanalüüsi, ei aidsitesti, mida ma ka palusin, kuna väidetavalt puudus tal immuunsus, ega ka mitte katkutesti, kui hakkasin juba igasuguseid hulle asju ette kujutama. Laupäeval anti tilga all enam-vähem normaalsesse konditsiooni viidud loom mulle koju kaasa, pühapäeval hakkas kustuma ja esmaspäeva hommikuks suri. Helistasin kliinikusse ja avaldasin arvamust, et äkki ikka oli tegemist katkuga, aga Olga raius nagu rauda, et ei olnud. Aga seda ka ei osanud öelda, mis siis oli. Panin Kisakõri ja Minni ja Uugu puuri ja sõitsime kliinikusse vaktsineerima, sest Kõrvik suri ju ilmselt veremürgitusse. Arst kõhkles selle vaktsineerimise suhtes, aga tegi ikka ära. Uugu sai täisportsu ja Minni ja Kisakõri esmase vaktsiini. Teisipäeval helistasin Olgale, et Kisakõril ja Minnil on palavik. Äkki on katk? EI ole! EI tee testi, kui kõhud lahti pole! Terve nädala üritasin leida kliinikut, kus saaks katkutesti teha, kõik suunasid ainult Õismäele. Aga sealt olin juba vastuse saanud. Västriku kliinikus jooksis isegi admin laua tagant minema ja teatas teisest koridoriotsast, et jah, neil see arst, kes katkutesti võiks teha, jäi just kaks tundi tagasi väga raskesti haigeks ja läks töölt ära ja teine arst ei tee testi. Helistasin mõnele natuke tuttavale loomaarstile veel ja need arvasid, et võib küll olla katk, kuigi mitte päris standardsete sümptomitega, aga nendel polnud teste, et kontrollida. Pärast Kõrviku surma palusin, et mulle pandaks kokku mingi esmaabipakike juhuks, kui midagi sellist peaks korduma (et oksendamist ja kõhulahtisust peatada ja võimalusel ka mingi antibiootik ja vitamiin, mis aitaks loomal arstile jõudmiseni vastu pidada). Olga keeldus. Milleks? Mida te siis teeksite? Reede õhtul, kui töölt koju jõudsin, oli Kisakõri esiku sappi täis oksendanud ja nuttis mul vastas. Püüdsin Kõrvikut ravinud arst Lauri Siiri kätte saada, muidugi ta telefon ei vastanud. Öösel helistasin Toometi kliinikusse. Soovitati üritada natukesehaaval vett sisse joota, et ei dehüdreeruks ja hommikul kohe tilga alla viia. Hommikuks oli Minnil ka kõrge palavik, panin mõlemad kasti ja hakkasin mööda linna otsima, milline kliinik nad laupäeva hommikul vastu võtaks. Tatari oli kinni, Västrikus arutati tükk aega, millal ja kas neil oleks aega ja lõpuks jõudsin kolmveerand üheteistkümneks ikka Õismäele, kuigi olin juba hakanud nende kompetentsis kõvasti kahtlema. Lauri oli ainsa arstina tööl ja opereeris parajasti üht kuulihaavadega kassi. Mul paluti oma loomad kliinikusse jätta, et kui op läbi, panevad tilga alla. Siis tuli keegi veel oma kassi kastreerima. Läksin Västriku apteeki ja vist eelaimdusest ostsin desinfitseeriva lambi ja muud varustust. Kell kolm helistas mulle Lauri ja teatas, et Minnil ja Kisakõril on katk. Ilmselt hakati neile alles siis tilguteid külge panema. Minu röögatuse peale, et selle katku olen ma ju siis teie kliinikust saanud, vastas Lauri külma kõhuga "Täiesti võimalik!". Minni temperatuur oli 43, Kisakõril 33 kraadi. Samal ajal hakkas kodus Harri ka oksendama. Väikese võitluse järel, mille käigus ta mu üsna ära perforeeris, panin tema ka kasti ja sõidutasin Õismäele. Kuna ta oli suht metsik, arvan, et minu juuresolekul pandi talle küll tilk külge, aga mingeid muid protseduure temaga keegi ilmselt ette ei võtnud. Kisakõri prognoos oli juba halb. Lauri kargas mulle ninna: "Mõelge ise, teil on korteris nii palju kasse, see on selge katkupesa, ainult aja küsimus, millal haigus puhkeb!" Ainult et need kassid olid minu juures elanud juba päris pikalt ja neil polnud isegi mitte nohu, rääkimata mingist gripi- või muust viirusest. Pühapäeva hommikul võtsin Lauriga ühendust ja tahtsin oma loomi kätte saada, et jätkata ravi kodus. Lauri teatas, et Kisakõri on surnud ja arst käis juba kliinikus ja tegi vajalikud asjad ära ja tema ehitab maja ja ega sinna täna rohkem keegi ei lähe küll. Esmaspäeval, kui Õismäele loomade järgi läksin, öeldi, et Harri suri ka ära. Nad ei vaevunud mulle seda teatamagi. Minni muutus täiesti pööraseks, kui mind nägi, oleks vist läbi puurivarbade imbunud. Lauri tegi talle veel korra katkutesti ja ütles, et ta on väga tugevas katkus ja väga nakkusohtlik. Samal ajal istus samas ruumis Minni puuri kõrval transpordikastis kass, kasti peal kiri "steriliseerimine, küüned"!!! Loomulikult ei kandnud Lauri Minnit kantseldades kindaid. Loodetavasti vähemalt pesi pärast käsi. Inimesed, te ei tea, kuhu või mis taudiga looma kõrvale teie lemmik satub, kui te ta Õismäe arstidele üle annate! Minu pärast võib Olga Sjatkovsakaja mu nüüd ära needa, aga ma hoiatan kõiki: ÄRGE VIIGE OLGA KLIINIKUSSE VAKTSINEERIMATA LOOMI! Ja ka siis pole kindel, sest miski ei garanteeri, et vaktsineerimine on tekitanud vajaliku immuunsuse. Minu majapidamises on olnud kaks juhtumit, kus loom on Õismäelt haigusega tagasi tulnud: Beedu, kes pärast kastreerimist jäi kaliitsiviirusesse ja nüüd Kõrvik, kes mulle siis katku tõi. Kui Beeduga arstile tagasi läksin, sest pärast kastreerimist hakkas tal suust hirmsasti ila jooksma, vaatas Julia Sorokina ta üle ja teatas, et "Teil vedas, et katk ei olnud!". Nüüd siis ei vedanud. Kuna mu majapidamises on seenhaigus väga tugevalt sees, siis on suurem osa neist vaktsineerimata, sest Olga ei vaktsineerinud seenetunud loomi ja seene ravi on väga pikaldane protsess. Kahjuks vaktsineeris Lauri katku nakatunud loomad. Haigeks jäid need, kes olid mulle kõige lähedasemad, sest ilmselt kandsin ma ise ka katkupisikut, kui surevat Kõrvikut enda vastas soojendasin ja pärast nuttes Kisakõri ja Minnit nunnutasin. Harri ja Harriet on ilmselt Kõrviku kaudu nakatunud, sest nemad olid üks pesakond, kes omavahel kokku hoidsid. Grislide seltskonnast on kolm vaktsineeritud ja ülejäänute lootus on, et nad hoiavad rohkem omaette ja mulle ka eriti lähedale ei tule. 6-nädalased tited on seni veel enam-vähem terved, aga nende süsimustal emal Neegusel on palavik. Õnneks ta sööb ja joob seni normaalselt ja kõht pole ka lahti. Harrietil hakkas esmaspäeval halb, tormasin Tatri kliinikusse, kus talle kibekähku neli süsti ära tehti ja anti edaspidiseks raviks ka rohud kaasa. Nüüd pean teda ise edasi süstima. Kõige rohkem teevadki mulle praegu muret Harriet, Neegus, sabatu Sally ja grislipoiss Ruudi, kellel tundus täna hommikul natuke vilets olla olevat. Nad on kõik natuke arglikumad ja üksi on nende kõigi süstimine üsna keeruline, kuid Õismäe kliinikusse ma neid küll surema ei vii ja ega teised kliinikud ka ei hõiska just rõõmust, kui neile katkuhaige statsionaari satub. Pean vist töölt puhkust võtma, sest oktoobrikuu tõotab mulle väga "huvitavaks" kujuneda. Ehk nagu Lauri ütles, "igav teil küll ei hakka!" Ma ei saa öelda, et ma vihkaksin Olgat või teisi selle kliiniku töötajaid. Viha on destruktiivne emotsioon ja see ei too mulle mu kiisusid tagasi ega võta ära katkubakterit mu kodust. Mul on lihtsalt kahju, et ma kaotasin kogu oma lugupidamise inimese vastu, keda ma seni pidasin väga heaks spetsialistiks. Me kõik oleme ekslikud, aga kui vigadest ei õpita ja süüdistatakse kõiki teisi oma lohakusest või rumalusest tehtud vigade eest, siis on see pahatahtlik käitumine. Mitte ükski sümbol, olgu see tuulekell või Buddha või püramiid, ei kaitse inimest ta enda halva tahtega tehtud tegude eest. Mina ei peagi neile midagi paha soovima. Nad on seda juba ise endale teinud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kiisumemme kassid haigestusid katku.

Ossa issand küll.
Vat minul hakkas küll nüüd kole halb, pärast seda, kui selle suutsin läbi lugeda.
Päris julm.
Ma ei tea, mida nüüd ise edasi teha, käime ju Mariusega just nimelt Olga juures ja minu arvamus temast on endiselt positiivne seni kuni ma temalt selle asja ise järgi küsin, et kuidas see asi täpselt oli.
Ma küll ei taha siin hetkel kedagi õigustada, aga lihtsalt miks ei ole võimalik, et see katkupisik oli Sul kodus olemas?
Sul on ju tõesti nii palju kasse ja kõik on tänavalt, teadmata nendel küljes olevatest haigustest.
Minumeelest katk ei avaldugi kohe.
Aga miks Sa arvad, et need seal tehtud vaktsiinid ei ole kehtivad vms?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ma ei arvagi, et seal tehtud vaktsiinid pole kehtivad. Lihtsalt iga loom ei saa vaktsiinist vajalikku immuunsust ja neil on ikka oht, et kui haigustekitajaga kokku puutuvad, jäävad haigeks. Seda, et katkupisik oleks mu kodus olemas olnud, ma ei usu justnimelt sellepärast, et mul neid loomi nii palju on. Keegi sellest suurest karjast oleks kindlasti varem haigestunud, kui see nii oleks. Mu omad loomadki said vaktsineeritud alles sel kevadsuvel. Katku peiteaeg pärast nakatumist peaks olema umbes 7-10 päeva, katkubakter ise püsib keskkonnas küll kauem.

Thumbs up Thumbs down

Issand kui õudne ikka.
Kas Kisakõri esimene vaktsiin ei oleks pidanud juba ammu tehtud olema? Ta oli juba siis üsna suur kui me teda püüdmas käisime.
Ma ei tea kohe nüüd, mida teha või mida arvata- olen täielikus shokis.
Aga selles teemas me seda kliiniku juttu enam edasi arutada ei saa, pean ta kuskile ümber tõstma.

VIC- Very Important Cats

appi! lihtsalt kui ma viin oma kassi arstile siis ta võib katku saada? see ei ole küll normaalne. täiesti vastutustundetud ja ebaprofesionaalsed.. nii õudne. sellise asja ees tuleks küll kliinik kinni panna. Selline mulje jääb: ahhh mis need paar kassi siia ja sinna.. tühja kah.. :S õudne!

Appikene, kui hirmus lugu.
Praegu on küll hea meel, et meie seal kliinikus ei käi. Samas ei tea ju tegelt keegi, mis olukord ka teistes kliinikutes on. Meie oleme Billys ja praeguseni ei ole ühtegi halba sõna kuulnud.
Ei oska tõesti hinnata, kas te saite nüüd kliinikust katku või mujalt.

Aga Sinu kiisudest on kohutavalt kahju. Ma ei kujuta ette mis ma oleks ette võtnud, kui mul mitu kassi järjest oleks surnud ja veel katku, mis tõesti on hirmus haigus ja niisama ikka igaltpoolt seda ju ei korja. Tunnen südamest kaasa. Ja emotsioone ei tohi vaos hoida. Igal on oma arvamusele ja sul täielik õigus oma arvamus vabalt välja öelda.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Kahjuks liikus selliseid kuulujutte Õismäe kliiniku kohta ka varem ringi. Mina pidasin neid lihtsalt n-ö turujagamiseks. Iseenesest on ju hea, et on olemas vähemalt üks kliinik, kes katkuhaigete kassidega üldse vaevub tegelema. Aga see seab ka sellele kliinikule hoopis suuremad steriilsuse ja sisekontrolli nõuded. Ei saa olla nii, et ühel päeval on puuris katkuhaige kass ja järgmisel päeval samas puuris põiepõletikuga kass ja et kõik need katkuhaiged ja põiepõletikud on ühes ruumis läbisegi. Ei saa olla nii, et arst tuleb katkuhaigete ruumist ja läheb näiteks vastuvõttu, ilma et ta peaks kasvõi desovannist (või lapilt) üle jalutama ja käed desinfitseerima. Minu meelest on Õismäel turvalisus ja steriilsus ohvriks toodud suurema sissetuleku nimel. Ma arvan, et nii ohtlike nakkustega tegelevad inimesed ei saa loota üksnes desinfitseeriva lambi ja Cutasepti peale, vaid välja peaks olema töötatud ka korralik ruumiprogramm ja haigete loomade käitlemise juhend. Ja neid asju võiks ühtlasi ka täita/kasutada.
Mis puutub Kisakõri vaktsineerimisse, siis nagu ma kirjutasin, mu majapidamises on seen sees ja seda ma pole ka varjanud. Kisakõri nakatus samuti seenhaigusesse ja sellepärast ei saanud teda varem vaktsineerida. Kuna viimasest ussikuurist sai parasjagu aeg täis, siis viisingi nüüd vaktsiini saama, sest uskusin Olga juttu, et tegemist pole katkuga. Kahjuks. Kuigi mul oli teatud kahtlusi ja kõhklusi.

Thumbs up Thumbs down

Ohh. sad Mul ei ole lihtsalt sõnu. Kiisumemm, ole tubli ja püüa vastu pidada. :support: Selliseid asju ei tohiks ühes korralikus kliinikus üldse juhtuda...
Kassilaste mälestuseks :lein:.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Ohh :lein:

Ühe kiisuga .

Kity ! :lein: :cry:

Thumbs up Thumbs down

Nii õudne lugu mad !
Mis puutub Olga kliinikusse, siis ei oska eriti kaasa rääkida kuna kogemused puuduvad. Aga see on nüüd küll väga jube, et nad puure peale katkuhaiget isegi ära ei desota yikes
Tekkis kohe küsimus: kas komplektsvaktsiin sisaldab ka kassikatku vaktsiini?

Igatahes ole tubli Kiisumemm :support:!
Nii lühikese ajaga mitme kiisu kaotamine on kindlasti väga kohutav!
Kisakõrist on mul muidugi eriti kahju :cry:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Nii õudne . Tunnen sügavalt kaasa sad . Enda arust , ei ole ma sellest kliinikust isegi kuulnud :para: ja alates selle aasta septembrist olen mina oma loomadega Billy kliiniku patsient .

\"Süüa tahtval kassil puudub väljalülitamisnupp.\" - teadmata

\"Tuhandeid aastaid tagasi kasse kummardati nagu jumalaid. Kassid pole seda unustanud.\" - teadmata

\"Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.\" - Jeff Valdez

Thumbs up Thumbs down

Meile on näiteks katkusüst erladi tehtud, kui ma ei eksi.

VIC- Very Important Cats

Täiesti uskumatu :cry::lein:

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

Eraldi :murelik: ?
No siis peaks ka selle vaktsiini ära tegema, lihtsalt kohutav haigus!

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Mul on südamest kahju kõigest sellest, mis juhtus kiisumemme kiisudega. Igal asjal on aga kaks otsa. Tallinnas ainuke kliinik, kes ravib katkuhaigeid on siiski Õismäe kliinik. Teised kõik hoiduvad sellest (nagu katkust) ja soovitavad panna magama ja panevadki. Puutusin esimest korda katkuga kokku eelmisel sügisel, kui minu koju jõudis tänavalt puu otsast kiisuke nimega Tarzan. Armsaim kiisuke keda tean. Haigestus ja kaotasin ajas, sest teised kliinikud ei osanud diagnoosida ja panid vale ravi. Tal oli katks. Tarzan ei söönud 10 päeva ja elas vaid tänu tilgutile. Siis hakkas sööma ja jäi ellu ja temast tuli fantastiline kass. Välistada ei saa nakatumist ka tänaval.
Veel oli siis minu juures Harku  vanglast toodud kassipojad koos Tarzaniga, kes ka haigestusid. Kõik said ravi ja jäid ellu. Neid juhuseid on olnud veel. Sel suvel ravis terveks Olga meie kassipojad, kes nakatusid väga segastel asjaoludel katku. Fantastiline.
Kuna ta päästab tänavakasse ja teeb ju seda soodushindadega, siis ei saa ta meid abistades rikkaks, vaid peab kahjuks lugema ka kiisumemme kirja. See on kahjuks selle hind, et ta aitab tänavakasse.
Oleme ise Olgale selle olukorra põhjustanud, kõik meie, kes oma hulguseid sinna viime.
Olga on ja jääb parimaks kassiarstiks Tallinnas. See on minu 3 aasta kogemus. Ikka ja jälle on tulnud tõdeda, et teise arsti veaga pead jooksma Olga juurde ja ta ohkab ja ikka aitab. Tuhat tänu talle selle eest.
Väga lihtne on silitada ja ilukammimist teha tõukassidele ja võtta selle eest hingehinda. Olla kaunis ja heal järjel.

Thumbs up Thumbs down

Ka minul on loomulikult siiralt kahju nendest pisikestest, aga mind siiski puudutas see jutt kliinku kohta, sest minu Marius on just nimelt seal kirjas.
Väga hästi seletasid asja, Ronja.
Mul hakkab kohe kergem Sinu postitust lugedes.
Korraks hakkasin kahtlema juba (sest see lugu siin on ju õunde), aga nüüd on mul kindlus Olga suhtes jälle tagasi- ta on tõesti parim!
Just nimelt- tänavakiisude katku ravimise tõttu levibki katk kliinikusse, Zoovetikad vähemalt aitavad, mitte ei pane looma magama eks.
Natuke kahtlen ka selles, et Kiisumemmele seda öeldi: "Vaata, need kassid siin puuris on katkuhaiged.", see ei kõlaks loogiliselt.

VIC- Very Important Cats

Kui kassid on vaktsineeritud korralikult kompleksvaktsiiniga, siis ei hakka üksi katk külge. Iga kodukass peaks olema korralikult vaktsineeritud. Sest ka jalgadega võib tuua koju katkupisiku, sest seda levib ka siiski tänaval. Ja siis võib käia igas kliinikus rahulikult ja ka hoolitseda hoiukodus haigete loomade eest, oma kasse ohtu panemata.

Thumbs up Thumbs down

seda küll.. aga see ei ole ikkagi päris õige kui sa viid oma kassi arstijuurde ja ta sealt haiguse saab. olgu see siis katk või kirbud või mis iganes.. see lihtslat ei ole õige.  sama oleks kui ise lähed arstijuurde ja saad migni aidisi. kliinik on ikka selline koht kus sellised asjad lihtsalt PEAVAD kontrolli all olema. ja mis siis kui ma toon hoopis oma kassi vaktsineerimisele esimest korda üldse? ma ei kujuta ette kuidas sellistel asjadel on lubada juhtuda et keegi niimodi nakatuda saab.

ja ma arvan et kiisumemm on isegi leebe sellessuhtes. mõni teine oleks ammu kohtusse kaevanud ja õige ka. mingi elushingede (olgu need siis inimesed või loomad.. tegelikult ei oma see ju tähtsust) pealt rahakokkuhoid käib tänapäeval igalpool.

Ja mis siis edasi saaks. Mida kohus siis teeks - tooks kassid tagasi?  Lihtsalt ei raviks keegi enam neid õnnetuid kassipoegi, kes raskelt haiged ja keda päästa saaks. Oleks meil veel üks nn kliinik-ilusalong juures. Neid siin Tallinnas kümneid. Siis tuleb ka vastav hind maksta. Olga kliinik teeb tänavakassidele veel ka suure soodukaga ravi ja opid ja saaks ise selle eest siis vaid sõimata. No õiglust siis küll enam maapeal ei ole.
No vaktsineerimas käigust küll mingit nakkust ei saa. See on küll jama. Ja kunagi ei saa välistada ka nakatumist tänavalt saadud viirusest. Seda ei maksa unustada.
Ja kui katku kohta sõna võtta, siis uurige kirjandust, tutvuge ja lugege. Saate teada, mis salakavala bakteriga tegemist, kes võib ennast uinutada ja paistab, et teda ei ole ja soodsatel tingimustel aktiviseerub jne. See pole nii, et ei ole käsu puhtaks pesnud - oi, kui hirmus. Lugege ja uuriga, siis alles teha etteheiteid.

Thumbs up Thumbs down

hmm.. kui eelnevalt kiisumemme jutu läbi loed siis nad tunnistasid kliinikus, et see on võimalik. aga selline asi ei tohiks võimalik olla kui sa sellsite asjadega tegeled siiski. ma arvan küll et neil rahapuudust kui sellist ei ole...  lihtslat kohtu puhul jah ega kasse tagasi ei saaks.. AGA.. selline asi lihtsalt ei korduks enam.. ja ehk mõnigi kass jääb selle läbi elama.  ma arvan ikkagi et sa võiksid rohkem mitte mõelda  kassi kui migni looma peale lihtslat.. vaid selle peale et tal on ka hing ja elab jne.. et see ei oma üldse mingit tähtsust kas su kass saab kliinikus katku või su laps arstijuures aidsi. selles mõttes et kui see su oma laps oleks, usu mind sa ei jätaks seda ju niisama.. ohh sai jah.. teen uue. ma ei usu et sa niimodi suhtuks. aga inimeste puhul ongi see et nad panevad kõik kassid eraldi yhte patta ja inimesed eraldi teise patta..  ja arva ära kumb elu on olulisem? inimese! muidugi inimese sest ininesed on syndinud egoistideks, toetuvadki ainult enese rahuldamisest (mitte siis seksuaalset ma ei pea silmas vaid seda kõike rahulolu). mina lihtslat ei vaata inimesi kui ülimaid olendeid ja loomad siis tagaplaanil. ma arvan et neil on täpselt samad õigused siin maamunal. ja meie just oleme need kes peaks vaatama et need ka täidetud saaks, aga ei.. raha on ju olulisem sad  kedagi nagu ei süüdistatagi selle eesmärgiga, et näpuga näidata: näe vaata ta tappis mu kassi meelega ära. vaid pigem selle tõttu et midagi saaks ette võtta, et sellised asjad ei korduks.

aaa ja mu tuli ei käi Olga pihta isiklikult vaid ma pean silmas pigem tervet ühiskonda. Lihtsalt sellistel hetkedel ajab ikka närvi küll ja eks inimesel on õigus oma emotsioonidele ja  minu poolekt kui kiisumemm tahab selle pärast kellegi peale kas või karjuda siis tal on selleks õigus, sest inimene kes sellsite asjadega tegeleb (kliiniku töötajad vms) peaks neid emotsioone mõistma. ja seda on neil kindlasti ka varem ette tulnud.

To meff:

Mis Sulle jäi kahe silma vahele see, et Zoovetkeskus on üldse ainuke kliinik Tallinnas, kes üldse nõustub katkuahigeid kasse ravima w?
Teised panevad magama ja siis selle hind ongi see, et Olga on nõme eks.
Minul on südamest hea meel, et nad seal nii toredad on ja võtavad sellise riski endale, et katku ravida.
Kohus, võib arvata, et ei muudaks midagi.
Kui isegi midagi valesti tehti seal arstide poolt, siis mis ajast on arstid süüdi jäänud?
Sellist asja põhimõtteliselt niikuinii ei ole olemas!
...ja Ronjale nüüd küll ei tasuks nii ninakalt öelda, et ta võiks mõelda kassist kui elava hingega olendist!!!
Arvad, et ei mõtle või?
Ma arvan, et tema teeb seda rohkem kui paljud siin foorumis.

Raamatus "Katk" oli väga hästi öeldud: "...katk on küll möödunud, kuid katkupisik elab kaua, kaua veel edasi- raamaatutes, mööblis, riietes jne..."
Minumeelest tähendab see nimelt seda, et ta jääb ootama soodsaid tingimusi, mil saab uuesti lõkkele lüüa.

VIC- Very Important Cats

mul ei ole Olga ja ta kliiniku vastu mitemidagi kuna ma pole seal elusees käinud ja ei tea mis seal toimub. aga lihtslat ma arvan et inimesed peaksid rohkem mõtlema sellele, et kui nad teevad valiku ravida ja aidata katku haigeid loomi, siis teha seda piisavalt profesionaalselt, et selliseid asju ei juhtuks.  Ja ma usun et olga on täiega normaalne, sest mul omal tuttav kasutab ka tema teenust just. keegi polegi süüdi milleski. ei tasu valesti kohe aru saada. ma ei ole sellsit tüüpi inimene kes  ütleb asju selleks et kellegile halvasti öelda. minu point oli pigem see et Olga võiks midagi sellessuhtes ette võtta kui sellised asjad juhtuvad. ja et inimesed kes kaotavad oma sõbra võimaliku kliiniku vea pärast siis neil on õigus olla vihane. keegi ei saa neilt seda emotsiooni ära ju võtta. ja arstid on juba sellised kes peavad arvestama sellega et kui juhtub nii et nad midagi valesti teevad ja keegi kannatab selle all. mina ei ole kindel et olga süü see nüüd on.. aga see ei ole välistatud. aga PEAKS olema välistatud. see on see mida ma silmas pean. kujuta nyyd ise ette kuidas sul on mingi 6 kassi ja sa näed kuidas nad lihtsalt järjest surevad... ega ikak ei ole meeldiv küll wink appi mis teil inimestel viga on. Kõike ei mõelda ju halvasti ja pahapärast.  ma lihtsalt tõden fakti, et Olga peaks selliseid asju arvesse võtma ja kogu lugu.

Kulla inimesed, ei maksa hakata üksteisele ninna kargama. See ei muuda olnut olematuks. Minu kirja eesmärk on ja oli justnimelt see, et selliseid asju ei saaks edaspidi juhtuda. Mul on ka hea meel, et Olga tänavakassidega  ja sealhulgas ka katkuhaigetega üldse tegeleb. Ta on steriliseerinud, ja väga hästi, rohkem kui kümme minu poolt tema kliinikusse viidud looma. Ta on teinud seda soodushinnaga. See kõik on tore. Aga ma juhin veelkord tähelepanu, ei saa olla nii, et katkuhaiged ja muud istuvad ühes ruumis oma puurides. Kui Olga ravib ka katkuhaigeid, siis peaks nende jaoks olema eraldi ruum, kuhu MITTE KUNAGI ei panda mõne muu tõvega looma. Ka siis, kui parasjagu ühtki katkuhaiget ravil pole. Ja selle ruumi külastamine peaks olema rangelt reglementeeritud. Mul pole mingit kavatsust kaevata kedagi kohtusse, aga ma tahaks, et Õismäel mõeldaks sellele, kuidas taolisi asju edaspidi vältida. Ja ma arvan, et sellega, kui ma oleksin oma suu kinni hoidnud, oleksin lasknud lihtsalt asjadel vana rada minna. Kui keegi ei räägi, siis pole asja olemas, eks ole? Ja Rahel, mulle tõepoolest ütles Lauri, et kõrvalpuuris ON katkuhaiged loomad ja vabandas oma eksitust sellega, et ta on õhtuks väsinud ja pea ei tööta enam. See ongi halb, et seda võetakse täiesti normaalselt, et katk ja muud asjad istuvad läbisegi ühes toas ja et arstil ei tulnud pähegi, et selline paigutamine on lubamatu. Mul pole mingit tahtmist Olga kliinikule vett peale tõmmata, aga ma väga tahaks, et seal midagi ette võetaks, et selliseid asju rohkem ei toimuks. Ka mitte Kassiabi kassidega. Ma olen Olgale tänulik selle eest, et ta on mu oma kasse ja mu hulguseid ravinud, aga mulle käib närvidele, et kliinikus ei suudetud öelda, et see oli nende viga, vaid hakati mind süüdistama selles, et mul on liiga palju loomi. Vigade teadvustamine ja nendest õppimine aitabki asju paremaks teha, mitte silmade kinnipigistamine ja eitamine.

Thumbs up Thumbs down