1

Teema: tulevikuplaanid

Kavatsen tulevikus oma kassi paaritada (praegu on ta alles 8,5 kuune plika). Potentsiaalne peigmees on ka olemas. Ei tea, kas oleks parem/vajalik, kui nad näiteks juba varem omavahel tuttavaks teha? Või pole kassidele see oluline?

Dogs have owners, cats have staff.

Vasta: tulevikuplaanid

Ma pole küll mingi eriline nõustaja ,aga ma arvan et väga suurt vajadust selle järele pole.Mul endal on ka kiisule potentsiaalne peika olemas ,aga tutvustamisest pole mulle räägitud (Nimelt on see isane kass ,sama kasvataja kass ,kelle käest ka oma kiisu ostsime).Äkki oskab mõni kogenenum kassikasvataja sellele küsimusele vastata?Ennast ka väga huvitaks see asi.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Ohh. Ma soovitan seda asja sul väga-väga hoolikalt kaaluda. Kohe väga.. Mitte et ma paha pärast aga kasse ja kassipoegi on Eestis liiga palju. Ja enamusel neist ei ole kodu. Ka varjupaika on viimasel ajal sattunud nii täiskasvanud \'siiameid\' kui pisikesi siiamilaadseid kassipoegi. Ja lihtsalt nii kurb hakkab kui mõelda, et kuskilt on nad ju pärit. Et kuskil on mõni inimene, keda absoluudselt ei koti kui palju tema kass poegib, kuidas see tema tervisele mõjub ja millisesse kodusse tema kassi lapsukesed lähevad. Uh neid inimesi on võdisemapanevalt palju.
Loodan et kui su kassil need pojad siiski kunagi tulema peaksid, uurid sa enne põhjalikult kellele oma kasvandikud loovutad. Et nad ei satuks iial kellegi sellise kätte, keda ma eelnevalt kirjeldasin. sad
Ja sulle endale soovin tugevaid närve jooksuaegade kannatamisel...

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Jah, ega ma ei julgegi lasta enne kassil poegida, kui pole korralikud peremehed enne leidnud (oma tuttavate seast). Kuna minu ema uputas kassipoegi, ja ma sattusin seda väiksena kogemata pealt nägema, siis olen väga tundlik selliste asjade suhtes. Ma ei suuda kassi piinamistestki lugeda.

Kohutav mõelda aga tegelikult saadetakse siiani kassipoegi nn \'merekooli\', eriti maakohtades. mad
(Kusjuures tavaliselt on need inimesed pealtnäha täiesti meeldivad ja kenad inimesed..)
Mu sugulased panid ükskord 2 täies elujõus noort emast kassi magama, kuna ei saanud neid steriliseeritud - poegisid lihtsalt ohjeldamatult. Palusin neil nädalakese oodata et võtaksin nad siis endale ja nad lihtsalt ignoreerisid mind ja lasid nad surmata. mad Siiani kui mõtlen selle peale lähen vihast keema. Jäägu see nende südametunnistusele.

Thumbs up Thumbs down

Vähemalt lasid nad kassid magama panna ,mitte ei teinud nii nagu minu naabrid maal tegid.Ma tean ,et seda on jube siit lugeda aga ma räägin siiski.
Neile ei piisanud sellest ,et nad on merekooli saatnud juba sadu kassipoegi,sest steriliseerimine on liiga kallis ja loomaarsti juurde peaks sõitma Tallinnasse kuhu on 85 km ja bensiin on ju ka kallis, kuigi rahapuudust neil küll ei ole. Lihtsalt sellise asja peale raha kulutada on ju suur lollus ja ega uputamine nende jaoks ju raske ei ole.Isast kassi nad aga ka ei taha.Ja kassi jooksuajal toas hoida ka ei tule pähe.
Neil oli üks isane kass üleliisast.Nad toppisid ta kartuli kotti ning kartuli koti sidusid omakorda  auto sumbuti otsa.Siis jäi üle vaid käivitada auto ja vaene kass lämbus surnuks.Pärast visati laip nõgestesse.Ega nad muidu poleks mulle seda rääkinud ,aga lapsed lobisesid kogematta välja ja palusid mul veel edasi mitte rääkida ,sest see on seaduse vastane!Ime ,et nad sellest ise aru said.Vot niimoodi käib seal maal kassidest vabanemine.See on kohutav ,aga kahjuks sula tõsi. sad

Vhuhuhuu.. sad Tead mul käisid külmavärinad üle kui seda lugesin praegu.
Tean et selliseid asju tehakse aga nii raske on ette kujutada et need samad inimesed käivad tänaval su kõrval ja on lahked ning naeratavad sulle siiralt, loomadega aga toimetavad kõige süngemaid ja valgustkartvamaid tegusid. Kes on inimene et otsustada teise olendi eksistentsi üle?

Thumbs up Thumbs down

Usun jah ,et seda oli jube lugeda.Ja muideks nad ongi sellised ,et kui kusagil inimeste rohkes kohas siis naeratavad kogu aeg ja tunduvad nii lahked.Aga kassidest on väga kahju.Nad võiksid selle eest suure trahvi saada.Aga see toimus juba mingi 2 aastat tagasi ja tõestust pole kusagilt otsida.Kassi laip on ammu ära mädanenud.Nüüd nad pole küll nii teinud aga kassipoegi uputavad koguaeg.Ja ilmselt nii see jääbki.Just mingi nädal aega tagasi uputasid nad ühe pesakonna ära.Ma olen rääkinud küll neile steriliseerimisest ,aga ei midagi.Vahepeal nad isegi mainisid midagi ,et võiks aga sinna see jäigi.Ja kui nad hinna ka teada saaks siis ei teeks nad seda eluseeski.

No minu ema uputas samuti kassipoegi. Ma ei saa aru, kuidas üldse niisugust asja teha saab. Mulle nt ei meeldi igasugused rotid ja närilised, aga uputada ma neid sellest hoolimata ju ei saaks.
See oli muidugi ca 15-17 a tagasi ka.

Uputamine on kohutav jah ,aga minumeelest on täiskasvanud kassi sumbuti otsa toppimine palju jubedam.

Jah, on vist jubedam küll....

chry, ma lugesin ühest teemast, et sinu siiamil on sabakonks. palun ära paarita teda. see sabakonks on defekt mis järgmistes põlvkondades võib võimenduda ja palju probleeme tekitada. tegu on siiamitel tihti esineva geeniveaga ja sellise defektiga tõukassidel ei lubata mitte kunagi järglasi saada. palun ära sina ka anna seda defekti järgmistele kassidele edasi.
selline lugu veel mõtlemisaineks: minu kassi vend, kes on samuti must orientaal, on äärmiselt ilusa tõulise välimusega ja alguses kasvataja soovis ta endale edasiseks aretuseks jätta. paari kuu vanuselt arstlikus kontrollis tuli aga välja, et tal on sabas väike defekt.  palja silmaga seda ei näegi, ainult röntgenpildi pealt. nüüd elab see väga ilus orientaal mõnusat lemmikuelu. järglasi ei saa ta mitte kunagi.

Mina ei tegele kassikasvandusega, samuti pole mul tõupaberitega kass, seega võib öelda, et mul pole tõukass. Nende defektide kohta - need on nö iluvead ja kassile mingit ebamugavust ei põhjusta. Aga arvata võib, et kui oleks vaja tohutut sugupuud aretada, siis nende nõuetele ta ei vasta, seal peavad vist hambad ka mm täpsusega paigas olema.

ma tean et sul pole tõukass, aga see ei muuda fakti et tal on geneetiline mutatsioon, mida minumeelest ei tohiks edasi anda. muidugi see on minu personaalne eelistus. oma kassi üle otsusta ikka ise. cool

Nojah, võibolla tuleks siis inimestel, kel pärilikke haiguste eelsoodumusi esineb ka lapse saamine ära keelata?

Chry, need asjad ei ole võrreldatavad. Kassid ei mõtle nii nagu inimesed, ei ole mõtet neid ühele pulgale asetada.
Kassidel endal ei ole mingit vajadust poegi saada, tavaliselt on seda vaja just inimestel ossanunnutamiseks-ninnunännutamiseks. Minu arvates on see natuke isekas lihtsalt. Pealegi tiinus ja poegade kasvatamine-imetamine ka kurnab kassi. Mõnikord võivad sünnitused lõppeda sõbra kaotusega. Ma ei tea kuidas teil on, aga mina näiteks ei suudaks sellise riski ega vastutusega hakkama saada.
Leian et need kes eesti kasside käekäigust ja saatusest tõesti hoolivad, ei lase oma kassidel paljuneda.
Kõik algab ühe inimese mõtlemisest..

Thumbs up Thumbs down

Mina olen see-eest kuulnud (arstidelt jne), et tegelikult peab emane loom vähemalt üks kord sünnitama, et ta nö normaalseks jääks. Vastasel juhul läheb närviliseks, tigedaks jne. Ta peab korra tundma, mis tähendab hoolitsemine poegade eest. Lisaks olevat see kuidagi bioloogiliselt soovitatav. Mina ei tea seda, ma pole arst. Kuid nii on mulle mitmed rääkinud. Lisaks olen seda näinud ühe "hullu" kassiomaniku pealt, kellel on kodus 6 kassi. Üksainus neist on sünnitanud rida poegi (kõik ilusasti ära antud headele perekondadele), käib väljas, äärmiselt rahulik ja kodu ning omanikku hoidev kass. Ja on praegu üle 20 a vana. Teised on närvilised, pole kunagi õue saanud, steriliseeritud ja näevad suht ... ebakassilikud välja. Sealjuures elavad vähem aega. Päris kindlasti ei kurna sünnitamine jms kassi. See on ju looduslik protsess ja milleks vahele segada loodusele? Kassid saavad ilma inimesteta ka suurepäraselt hakkama.
Nii et mina isiklikult otsin küll oma kassile kena noormehe, kellega kunagi vähemalt korra saaks pojad. Päris kindlasti leian ka neile kodud (nüüd on esimene otsimine seljataga ja kogemus käes). Nii et ma arvan, kui omanik ise tahab ja võtab vastutuse endale otsida pärast poegadele uued kodud, siis on see siiski teretulnud nähtus. Lisaks on siinsed foorumiinimesed mõistlikud ning armastavad loomapidajad. Seega võiks ju.

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

praeguses olukorras vist ei ole see kasside poegimise jutt eriti tervitatav, arvestades seda, kui palju on kasse, kellele kodusid ei leia. ma näiteks vaatan juba mitmendat päeva Nigula kasside pilte ja mõtlen pingsalt, endal nutt kurgus, kuidas oleks võimalik kas või mõnele neist kodu leida, et nad surmast päästa.
kõigepealt tuleks ikka stabiliseerida see ülijabur olukord, mis on, kus igas vanuses kasse hulgub tänavatel ja kus neid magama pannakse ja kus nad täiesti arutult poegivad.
mul on kaks emast kassi, esialgu on nad küll veel väga noorukesed, aga ma mõtlesin ka, et tahaks neil kummalgi vähemasti korra poegida lasta. tahtmine on endiselt alles, sest mingis mõttes tundub see õige olevat, et kas või korra poeginud kass on võrreldes steriliseeritud emasega rahulikum, mul oli tädi juures võrdluseks hea võimalus. samas võib see tuleneda ka lihtsalt kassi iseloomust, mitte sellest, kas ta poeginud on ja nüüd, kus ma olen üritanud ennast asjadega kurssi viia ja kodutute kasside olukorrast ja paljususest aimu hakkan saama, tundub mulle idee lasta oma kassidel poegida suhteliselt arutuna.

Thumbs up Thumbs down

Tibukiisu.. Kas sa mäletad nende arstide nimesid, kes sulle sellist infot andsid? Tahaksin väga teada. Ka minule ütles üks arst et kass peab vähemalt üks kord elus pojad saama aga vat kuna mina olin juba enne netist üht-teist uurinud, pidasin end targemaks ja läksime teise kliinikusse.
Ei tasu kõike ka uskuda, mida räägitakse -  kõik ei ole sulatõsi ja paljud arstid räägivad hoopis teist juttu. Juba see et arstidel pole kindlat ühtset arvamust näitab et midagi on mäda. Need esimest tüüpi arstid tunduvad olema iganenud põhimõtetega põlvkonnast, kes ei poolda steriliseerimist ja hulkuvad kassid tuleks nende meelest kõik magama panna. sad Mina pimesi igastahes inimesi ei usalda, ikka oma kõhutunnet ja enamasti see mind ei peta..

Steriliseeritud kass võib ebakassilik olla ainult seepärast et inimene ise nii mõtleb, et issandjumal loodusseaduste vastu, ja et loomapiinamine jne. Kassi iseloomuomadused steriliseerimisega ei muutu. Järelikult peitub see kassilikkus sinu jaoks hoopis nende loomade suguelus? yikes
Muide on teaduslikult kindlaks tehtud et steriliseeritud/kastreeritud kassid elavad hoopis kauem, sest see hoiab ära mitmeid haigusi. Kui sa ingliskeelt valdad võin sulle lugemiseks mõned huvitavad lingid anda.

Mina arvan et sinu tuttava kasside närvilisus on tingitud mõnest muust asjast. Võibolla kasvõi ebasobivast kooslusest - kassid ju ei ole karjaloomad ja neile pruugi meeldida nii paljukesi üheskoos elada.. No midaiganes, aga mina olen samuti kokku puutunud paljude steriliseeritud kassidega ja samuti oppimata kassidega ja ei ole neil nüüd küll mingit erilist vahet. Närvilised kipuvad olema just need jooksuajas emased, kes on nii armuvalu täis et ei anna üldse aru mis ja miks ta midagi teeb.

Kassi tiinus kohe kindlasti kurnab kassi. Mul omal 9. aastane kass oma varjases nooruses \'õnnetuse\' läbi pojad saanud ja peale nelja poja tissitamist ja õpetamist, oli ta mitu kuud üsna autis. Teine kass, kes mul koos poegadega hoiukodus oli, pidi peaaegu ise koos poegadega teise ilma minema. Ta oli omadega nii läbi et ei suutnud poegade eest ise hoolitsedagi. Kuuest pojast jäi ellu vaid üksainus.

Eks see kas sa lased oma kassil poegida või mitte on lõppude lõpuks su enda otsus. Ainult sina ise saad oma arvamust muuta.
Aga tutvustaksin pisut olukorda. Praegu on vastuseis kodukasside paaritamisele, kuna enamus kes seda teevad, ei ole teadlikud kasvataja vastutusest ja oma ülesannetest. Ei ole lihtsalt nii et lased kassil pojad saada ja siis annad ära ja vsjoo. Nii tekib olukord kus paratamatult on liiga palju kodu otsivaid kasse ja liiga vähe häid kodusid - kõigile lihtsalt ei jätku neid ja nii satuvad nad kas tänavale või varjupaikadesse või teise ilma. Kui vähem kasse saaksid poegi ning uusi kodusid valitaks hoolsamalt, oleks kõigil parem.

Poegade kasvataja vastutus hõlmab palju rohkem kui kassipoegadele kodu otsimist ning oma kassi ja väikeste kasside heaolu nimel soovitan mitte kasutada kokkuhoiupoliitikat nagu paljudel kombeks.
Enne paaritust on soovitav ja vajalik teha nii isasele kui emasele kassile täielik tervisekontroll, vältimaks pärilike haiguste edasikandumist poegadele.
Peab hoolitsema et sinu kass oleks tiinestudes vaktsineeritud ja ussidest-kirpudest puhas, sest haigused ja ussid võivad kassilastele juba eos olles edasi kanduda.
Tiinuse ajal peab kassiema saama 1,5 korda rohkem toitaineid kui tavaliselt, nii et soovitav on anda oma kassile sel ajal ainult kvaliteettoitu (enamus kliinikusarjadel on see sama toit mis kassibeebidel). Kui sünnituse ajal tekivad komplikatsioonid, tuleb varustada teda kiire arstiabiga. Imetav kass peab saama koguni 2x rohkem toitaineid kui tavaliselt, nii et nüüd on kvaliteetkrõbuskad kohe ekstra vajalikud. Tuleb hoolitseda kassipoegade ussikuuride ja esimeste vaktsiinide eest, enne uude kodusse loovutamist ja uutesse kodudesse anda kassid alates 2.kuuselt. Tõukassikasvatajad loovutavad sageli isegi 3.kuuselt. Ja ilmselt on selleks ajaks juba mikrokiipimine kohustuslikuks muutunud, nii et ka nende kulude eest tuleb hoolt kanda. Vastutustundlik kasvataja valib oma kasvandikele kodusid väga hoolikalt ning annab neile ka esmased juhtnöörid kuidas kassi kasvatada, kuidas mängida ja õpetada ning korduvvaktsiinide ja ussikuuride kohta ning muidugi lühiülevaate tiinuse vältimiseks emastel kassidel (tabletid, süstid, steriliseerimine ning isastel kastreerimine. Hea kasvataja on oma kasvandike uutele peredele alati valmis nõu andma kui mõni neil mingi küsimus või mure on tekkinud ning vajadusel juba loovutatud kassipoja tagasi enda hoole alla võtma (näiteks kui uus kodu ei ole ikkagi nii hea kui paistis, kui on tekkinud allergia või kui kass satub varjupaika).

Thumbs up Thumbs down

Nojah, eks sel teemal ole vist tõesti suht mõttetu vaielda, kuna igaühele jääb ikka oma arvamus. smile

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Ja mitte ainult kassilikkus ei peegeldu nende suguelus, vaid ka teiste loomade, näiteks koerte oma. smile Nii et ma ei räägi ka ainult kassidest. Tean täpselt, milline oli meie koer, kes sai korra pojad ja milline on praegune sugulase koer, kes on mingi kesksoost tegelane, jube paksuks läinud ja närviline. Minu arvates küll karjuv ülekohus, kui loomadelt on võetud ära võimalus nö emaks saada. Inimestel on valikuvõimalus, ise teavad, aga kes on inimesed, et nad otsustavad teiste üle? Ühesõnaga - mina endiselt ei poolda neid steriliseerimisi jms asju. Liiga palju näinud (mitte lugenud netist igasugu asju) ja arstide juttu kuulnud.
Eks emakssaamine kurnab igaühte, ka inimest. Aga mis selles siis ikka nii halb on? Saab elurõõmsaks ju jälle.
Ja kui päris aus olla, siis ma paneks ka tänavakassid magama. smile Eriti need, kellest on näha, et nad on väga haiged. Ülejäänud saavad inimestelt toitu ja elavad nagu kuningakassid. Sellised lahedad metsikud, mitte ninnunännutatud, nad ennist ütlesid. smile
Aga eks minu arvamus on ka minu arvamus. smile

-tibukiisu-

Thumbs up Thumbs down

Eee... ma tegelikult päris hästi ei suuda uskuda seda, et sa oled tänavakasside magamapaneku poolt, aga samas oled valmis potensiaalseid tänavakasse juurde tootma :S
Sest ühest teisest samalaadsest teemast sain hea mõtte: sa võid oma kassi pojad kodudesse laiali jagada küll, aga mis nendest poegadest hiljem saab, selle eest ei saa sina enam pead anda, sa ei saa ju lubada,et nad ei satu lõpuks ikkagi tänavale, sest nende uus omanik neist tüdineb?

Ja minuteada lähevad paksuks ja laisaks liiga hilja opereeritud loomad. Ma pole selles küll kindel, aga nii rahvasuu räägib igal juhul ja kui sa muidu seda rahvajuttu usaldad, siis võiks selle koha peal sama teha. Mina näiteks oma nurride operatsiooni lasen ära teha nii vara kui võimalik.

Ja vastukaaluks paksule steriliseeritud kassile on mul tuua näide kassist, kes enne esimesi poegi oli eriti ilus loom, halli karvaga, milles olid helebeežid tähnid sees, roheliste silmade ja lühikese sabajupiga tõeliselt graatsiline kiisu. Pärast oma esimesi poegi ei saanud ta enam mitte kunagi lahti lotendavast kõhust, mis muutis terve ta välimuse täiesti ebamääraseks ja ta enda iseloomult kuidagi eriti tuimaks. Nii et see on täpselt nii, et kuidas sa ise suhtuda tahad.

Ja praegust kassipojale koduleidmist ei saa sa võtta erilise kogemusena, kui su oma kass võib saada poegi terve suure pesakonna jagu, siis on asi palju-palju keerulisem kui ühe kassiga.

Ma olin alguses täpselt samal arvamusel, mis sina, et sel teemal ei ole mõtet vaielda, aga ma olen mõelnud ja jõudnud järeldusele, et kui meil on tänavakasse nii palju kui neid on, üritan ma teha ära midagi nende heaks, kes niigi juba olemas on, mitte neid juurde tekitada. Ma ei taha suurendada ohtu, et tänavakasside arv kasvab veelgi ja seda tänu sellele, et ma tahan, et minu kass oleks parimas võimalikus vormis. Isegi, kui see aitab säilitada midagi tema iseloomus või milles iganes, siis minu meelest ei ole see seda väärt. Minu oma kassid on mulle kõige armsamad ka siis, kui nad on paksemad ja laisemad kui praegu. Mulle jääb siis vähemasti teadmine, et tänu minule ei ole päris kindlasti mitte ühtegi koduta kiisut juurde tekkinud.

Thumbs up Thumbs down

tibukiisu, kuidas sa siis jooksuaegadel toimid? Süstid? Tabletid? Või häirid enda ja naabrite elu kassi karjumisega? Arvad, et tal on hea jooksuajal? Või mis saab pärast selle ühe pesakonna sündi? Ega jooksuaeg ju ära kao...

Thumbs up Thumbs down

Praegu ei anna talle midagi ja ootan, kuni saab 1 aastaseks ning siis läheb ühele kassimehele külla. Pärast poegi läheb tõenäoliselt lõikusele.

-tibukiisu-

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: tibukiisu
Mina olen see-eest kuulnud (arstidelt jne), et tegelikult peab emane loom vähemalt üks kord sünnitama, et ta nö normaalseks jääks. Vastasel juhul läheb närviliseks, tigedaks jne. Ta peab korra tundma, mis tähendab hoolitsemine poegade eest. Lisaks olevat see kuidagi bioloogiliselt soovitatav. Mina ei tea seda, ma pole arst. Kuid nii on mulle mitmed rääkinud. Lisaks olen seda näinud ühe "hullu" kassiomaniku pealt, kellel on kodus 6 kassi. Üksainus neist on sünnitanud rida poegi (kõik ilusasti ära antud headele perekondadele), käib väljas, äärmiselt rahulik ja kodu ning omanikku hoidev kass. Ja on praegu üle 20 a vana. Teised on närvilised, pole kunagi õue saanud, steriliseeritud ja näevad suht ... ebakassilikud välja. Sealjuures elavad vähem aega. Päris kindlasti ei kurna sünnitamine jms kassi. See on ju looduslik protsess ja milleks vahele segada loodusele? Kassid saavad ilma inimesteta ka suurepäraselt hakkama.
Nii et mina isiklikult otsin küll oma kassile kena noormehe, kellega kunagi vähemalt korra saaks pojad. Päris kindlasti leian ka neile kodud (nüüd on esimene otsimine seljataga ja kogemus käes). Nii et ma arvan, kui omanik ise tahab ja võtab vastutuse endale otsida pärast poegadele uued kodud, siis on see siiski teretulnud nähtus. Lisaks on siinsed foorumiinimesed mõistlikud ning armastavad loomapidajad. Seega võiks ju.

Ja mitte ainult kassilikkus ei peegeldu nende suguelus, vaid ka teiste loomade, näiteks koerte oma.  Nii et ma ei räägi ka ainult kassidest. Tean täpselt, milline oli meie koer, kes sai korra pojad ja milline on praegune sugulase koer, kes on mingi kesksoost tegelane, jube paksuks läinud ja närviline. Minu arvates küll karjuv ülekohus, kui loomadelt on võetud ära võimalus nö emaks saada. Inimestel on valikuvõimalus, ise teavad, aga kes on inimesed, et nad otsustavad teiste üle? Ühesõnaga - mina endiselt ei poolda neid steriliseerimisi jms asju. Liiga palju näinud (mitte lugenud netist igasugu asju) ja arstide juttu kuulnud.

Vabandaga, aga kas teil on siin mingi huumorinurk avatud? Või õigemini, pole isegi kindel, kas sellise jutu peale nutta või naerda.

Kas sa, tibukiisu, arvad, et su kass unistab heleroosast lastetoa sisustusest? Kassid ei mõtle abstraktselt, seega ei saa ka öelda, et kass peab teadma, mis tähendab poegade eest hoolitseda. Ta ei tea seda, ta ei meenuta seda mitte kunagi. Kass tegutseb selles osas puhtalt instinkti najal, ta ei teadvusta endale poegade eest hoolitsemist kui sellist.

Pole olemas mitte ühtegi uurimust, mis tõestaks, et poegade saamine mõjuks loomale kuidagi tervendavalt - või kui keegi teab, siis palun linki. Veel enam - näiteks koertel välistab varajane steriliseerimine peaaegu täielikult piimanäärme kasvajate tekke, lisaks kimbutab paljusid koeri ebatiinus (ehk koer on enne ja pärast jooksuaega uimane, võtab kaalus juurde, tekib piim jne, hullemal juhul kestab kogu protsess kokku 3-4 kuud ja enamikel koertel on 2 jooksuaega aastas, seega, üle poole aastast on koer mitte päris tema ise), mis jällegi steiliseerimise puhul ära jääb.

Mis puutub koertesse, siis väidetavalt on koerte esivanemateks hundid (ok, selles suhtes on küll eriarvamusi aga selge on see, et mingid sotsiaalse iseloomuga koerlased nad olid) ja muide hundikarjas saab kutsikaid ainult alfa-emane. Ülejäänud elavad kutsikavaba elu. Muide siit ka seletus ebatiinusele - juhuks kui alfa-emasega midagi juhtub, on olemas teised emased, kes kutsikate eest hoolitsema hakkavad.

Ja kes garanteerib, et need paksuks läinud koerad/kassid ilma vastava operatsioonita oleksid saledaks jäänud? Ülekaaluliste loomade probleem on siiski kinni omanikes, kes ei suuda ei öelda.

Loomulikult saavad kassid suurepäraselt ka ilma inimeseta hakkama, elavad ja surevad nagu muiste aga paraku on keskmise tänavakassi eluiga kõigest 2-3 aastat ning siis nad nälja, külma, haiguste ja kurnatuse tõttu oma otsa leiavad. Ja ega maal elavatel hulgustel paremini lähe - lisaks eelnimetatud probleemidele kimbutavad neid ka kassimaiad rebased jm kiskjad, sest talvel on lumes vaevaliselt liikuv kass rebasele suurepärane saakloom.

Mitmed siinsed foorumlased liiguvad ka koertekojas, seal on päris palju antud teemal räägitud ning mh on sõna võtnud ka loomaarstid ja mitte üks neist pole väitnud, et emasel peab olema pesakond. Sealtsamast võiks välja tuua väite, et steriliseeritud kassid pidid olema hoopis rahulikumad.

Ma ei taha propageerida steriliseerimist/kastreerimist, sest igaühe oma valik, kas tema loomaga see läbi tehakse või mitte - iga operatsioon on risk. Küll aga on vastutustundetu lasta loomal kõigepealt mingil rumalal tõestamata alusel pesakond poegi saada ja siis loom steriliseerida. Kõigil loomadel ei pea olema poegi, paljudel isegi ei tohiks olla. Kassipoegi on maailmas niigi tänu hoolimatutele omanikele, oleks ju tore kui teadlikud kassiomanikud tõesti kaaluksid, kas nende kass ikka peab saama pojad või mitte, jättes seejuures kõrvale müüdid a\'la igal emasel peab olema pesakond.

Allakirjutanu Metsamoor, kellel on kodus rahulik pigem väga sale rõõmsameelne ergas steriliseeritud koer, kellel pole kunagi poegi olnud ja rahulik sale kastreeritud isane kass, kellel on mh voli süüa nii palju kui tahab, aga näed, paksuks ei lähe.

NB ei mu kass ega koer muutunud peale operatsiooni karvavõrdki

Thumbs up Thumbs down