Teema: TÕSISELT SUUR MURE!

Nagu te paar teemat altpoolt näete, võtsime alles omale kassi. Nüüd on selgunud tõsiasi, et hoopis laps(1,5a.) on see kes kassi kiusab. Ja igal võimalikul juhul. Kass küll lapsele midagi teinud ei ole aga kaugel seegi aeg on. Tirib, sikutab, pigistab jne..

Meie kodune õhkkond on absoluutselt teine.. möödunud nädalal oli kõik veel ilus.. aga nüüd on laps nagu põrguline...:(
Pidevalt peame jälgime, kus on kass ja mida teeb laps... ´

Eks siin ole ka armukadedus mängus.. aga et nii hullusti...

Kas on kogemusi? on see mööduv? mida teha?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Siis tuleks last kasvatada, ma arvan!
Pooleteistastane laps peaks juba jutust ja keeldudest aru küll saama.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

laps on veel liiga väike, et aru saada. olen kuulnud, et ka vanemad lapsed sama moodi käituvad.. muidu pole ta KUNAGI pahatahtlik olnud ja halvasti käitunud. Väga tubli tüdruk on olnud..:(

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Kuidas nii, et väike.
Selles eas peaks juba jutust kenasti aru saama, aga nuh, lapsed on erinevad.
Aga võimlus, et see läheb ehk varsti mööda, kas kass on lapsele esimene loom jah?
Võib-olla ta ei saa aru, et see ei ole tegelikult mänuasi, hoopis elusolend.
Seda tulekski talle selgitada ju, et kiisu saab haiget jne...

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

no jah.. esimene ikka.. ja ometi.. me ju muud ei tee, kui seletame, õpetame paitama, heaga ja halvaga.. ega me siis niisama lollakate nägudega kõrvalt ei vaata..:roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Rõõm kuulda, et lollakate nägudega pealt ei vaata:D!
Aga ehk siis aja möödudes jätab tütar kassi kiusamise järgi.
Tegelikult on vist nii, et kui kassil ükskord üle viskab ja käpaga virutab, siis ega ta enam naljalt teda kuisama ei lähe ka.
Ma ei usu, et kass seda kaua kannatab, kui ta veel haiget ka saab pigistuse vms tagajärjel.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

See on tõesti suur mure!
Võibolla tüdruk tahabki mängida, aga ei mõista, et kiisu on elusolend ja temaga peab õrnalt ringi käima. Aga seda on kindlasti lapsele raske selgeks teha, seda enam, et tegemist on alles 1.5 aastase tüdrukuga.
Arvan, et just seletamine ja koos kiisuga mängimine (õrnalt paitamine jms) võiks abiks olla, aga nagu ma aru saan, teete seda, aga tulutult.
Minu õetütargi (kes on juba 6-aastane) ei oska veel kiisuga korralikult mängida (kiisu saab nüüd 7-kuuseks), võtab kõhu alt sülle ja venitab teda igat pidi, mida siis veel 1.5-aastaselt oodata.
Ehk siis aja jooksul asi paraneb, aga senikauaks soovin edu ja kannatlikku meelt.
Anna teada, kas asi ka paraneb smile

Mõned videod Ruudist -> http://www.youtube.com/user/trixybel

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

see läheb üle, on kogemusi. vist mainisin ka enne teie perre kiisu tulekut. Madis ka kiusas alguses meeletult. tõesti sattusin vahel peale, kui ta võttis kassil sabast kinni ja tõstis õhku. siin ei aitagi muu, kui see sama seletamine. saab küll aru 1,5-aastane, aga tal võtab see lihtsalt kauem aega. ole järjepidev ja kannatlik. pahaga ei saa, ikka heaga.
ma ei mäletagi kaua see meil kestis, et pidevalt last jälgima pidi, arvan, et paar nädalat kuni 1 kuu. see pole ju midagi arvestades sellega kui kauaks kass teile elama jääb:)

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Mul ka taoline kogemus, Tõin kassipoja koju kui poeg oli sama vana, 1,5-aastane. Talle lihtsalt pakkus lõbu, et kassipoeg jooksis eest ära. Ajas taga mõõda tube ja ise kiljus. Ükskord tabasin ta harjavarrega voodi alla pugenud kassi surkimas. Tule välja, jookseme! Rääkisin ja õpetasin niisama mängima, harjusid teineteisega. Mõlemad kasvasid suureks ja poiss on siiani suur kassifänn.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Jah ikka järjepidev selgitustöö peaks aitama. Endal lapsi ei ole, kuid onu lapsukesele olen püüdnud küll koerte-kassidega suhtlemist selgitada. Kogemus on selline, et kui ise juures oled on laps loomadega nagu ingel - mängivad ilusti, poiss teeb kassile pai ja hullab koertega. Aga ühel hetkel avastasin et kui täiskasvanuid juures ei ole siis muutuvad mängud hoopis teistsuguseks. :para: Olen uksevahelt piiludes peale sattunud kuidas kassi-koera kätega taotakse ja õrritatakse. Jube lihtsalt. Õnneks oli tegemist täiskasvanud kassidega, kes lapsele kohe selgeks tegid mis on lubatud ja mis mitte. Nüüdseks on poiss nüüd juba suurem ja oskab kenasti loomadega ümber käia. smile

Aga mina mõtlen et ma vist küll ei julgeks väikest last loomadega järelvalveta jätta. Sabast tirimine ja pigistamine võib tegelikult väiksele kassipojale väga traagiliselt lõppeda, eriti see viimane. Kassipoeg on veel nii õrnake ja üsna totukas ka - ei oska ennast ise kaitsta ka.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Mis?!? Aga seda varianti ei eksisteerigi, et last ei julge lapse pärast loomadega üksi jätta?!? Mul ka lapsi ei ole veel, aga selle peale siiski tulen, et asi ei ole siin üldse mitte ühepoolne ju, eriti nt. koerte puhul, ja veel õpetamata koerte puhul.

Ja noh, ma just pesakondade kaupa pole kassipoegi kõrvalt näinud, kuid nii paar-kolm pesatäit elu peale tuleb ikka ära ja need on küll pisikesest peale kõvad kriimustajad-küünistajad-kähisejad-hammustajad olnud, nii et kaitsmisoskuse üle ei mõistaks nagu kurta.

Ja 1.5aastase kohalt ei maksa tõesti imestada, et talle pole kerge selgitada, miks kassile haiget teha ei tohi ja et ta ülepea haiget võib saada, sellest võiks üüüsna pikalt rääkida, miks see nii on, alustades sellest, et lapsel on kuni kuuenda aastani egotsentristlik maailmavaade ning selles eksisteerib ainult tema ja tema haigetsaamised jne. a no see läheb liiga teaduslikuks ja hakkab ehk ka kõrvale kalduma teemast tongue

Mäletan kas või enda lapsepõlvest, et ei osanud alati kasse korrektselt käsitleda tongue, aga ma vist tasapisi õppisin sellest, et jälgisin, kuidas kass end mugavalt tundis. Mingi hetk ju lõi nurru, aga järgmisel lõi hoopis küüned kätte.
Õelus see ei olnud, mis mind kiusama ajendas, niisama oli selline naljakas pehme pusa, kes oli üliaktiivne ja sahmerdas minuga võrdselt. Tahtsin vist teda kuidagi testida rohkem vms tongue See on ikka lihtsalt siuke tavaline lapsemõistus wink

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Meil endal kassi ohustavaid jõnglasi ei ole, küll aga käib aegajalt külas õelaps kelle lemmikmänguks on kassi pulga otsas suletutiga taga ajada. Saskia jaoks on see üsna segadust tekitav - see suletutt on tema lemmikmäng ja ta ei suuda panna vastu kiusatusele seda jälitama asuda, samas kasutab laps suletutti kärbsepiita põhimõttel mis on üsna hirmutav nii kassile kui kõigile pealtvaatajatele..

Olukorra oleme lahendanud nii, et ühelt poolt oled lapsel juures ja vaatad et ta liiga ülemeelikuks ei lähe ja muidugi seletad, teiselt poole on 6 kuune kass juba piisavalt asjalik selleks, et ise enda eest hoolitseda nii et kui asi juba liiga ohtlikuks läheb siis ta lihtsalt varjub - osavuselt on kassipoeg ikka inimlapsele silmad ette.

Mingit kiusu siin aga mängus ei ole, sest kui kass kusagil lapse käeulatuses magab rahulikult ja piitsutav suletutt lapse käeulatuses ei ole siis võtab laps kahe käega magava kiisu ümbert õrnalt kinni, paneb pea vastu kassi ja räägib "alli-alli" (loe kalli-kalli). (Laps on samuti 1,5 aastane)

Ehk siis jutu mõte kokkuvõtlikult. Kui laps veel praegu ohtlik on kassile, siis varsti see muutub, sest kass lähebiga päevaga järjest osavamaks ja oskab peitu pugeda. Laps aga saab iga päevaga targemaks ja talle tuleb järjekindlalt seletada kuidas on sobilik loomaga ümber käia.  Ilmselt laheneb probleem ajas ja hetkel tuleb lihtsalt vanematel tähelepanelik olla - ega 1,5 aastast last niikuinii väga rahulikult kusagile üksi jätta ei saa smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: TÕSISELT SUUR MURE!

Kuidas su probleem on lahenenud Samblasass???Kas on juba leppinud omavahel?
Mul oli ka sama probleem oma plikaga.Aina piinas kassi,ja siiani aegajalt teeb haiget.Aga suurest piinamisest saime lahti nö tagasitegemisega.Kui laps kassi sikutas sai ta tutistada,kui tegi muud moodi haiget siis tegime talle samamoodi kas siis näpistas kassi või lõi käega.Muidugi ei teinud me lapsele jõuga haiget,aga kui sa talle juba ytled et nyyd saad sina ka aia ja käe vastu paned siis ta saab aru mis toimub.Olime sunnitud sellist meedodit kasutama kuna ykskord tuli laps oma toast kassiga,ta oli kassile hyppenööri kaela tõmmanud ja siis riputas teda niimodi.Asjad läksid ikka jubedaks.Aga nyyd ta teab et kui on kiisul ai siis on temal ka ai.Ja nyyd on suured sõbrad.Kui laps läheb lasteaeda hakkab kass teda otsima,kui tuleb piiga koju saab esimese asjana kass musi:)

Thumbs up Thumbs down