1

Teema: kassid ei saa yksteisest aru?

selline probleem, et mul 2 kassi. yks on aastaid mu juures elanud ja teise v6tsin alles teisip2eval juurde. oli kodutu kiisu. probleem on selles et kodutu on noor ja tahab m2ngida.. vana kass ei ole ka v2ga vana ja m2ngiks ka heameelega.. vana kass ei salli uut kassi eirit yldse.. ¹usiseb ja annab k2paga. uus kass j2llegi tahab m2ngida.. aga kardab. vahel hakkab vana kass ka uuega ise m2ngima aga uus kardab ja v6tab kaitse positsiooni sisse.. siis uus kass l2heb ka n2rvi ja 2sad uuele. oeh ja siis vastupidi ka.. noor tahab m2ngida ja vana ei taha.. nad nagu ei saaks yldse aru yksteiseks. ja siis m6lemad m2ngivad kyyntega ja siis yks saab pihta ja l2heb n2rvi ja arvab et teine ryndab teda.  kas ma pean lihtslat kannatama v6i  kuidagi neid ise lepitama? ma ei taha et mu vana kass ei oleks selline enam nagu ta oli... ta oli nii hea kass ju. lasi igast asju teha endaga ja nurrus.. nyyd kykitab kuskil all ja ei tule meie juurdegi. uus kass tuleb ise ja siis vana saab valesti aru et ta pole oluline enam. ma pyyan vana kassi poputada ja anda m2rku et ta o nr1 ikkagi.. aga ta ise ei lase sad mis ma nende kahega peale hakkan? ma ei taha et nad nii k2ituvad ju :S ma tena ets ee v6tab aega aga see ei ole ju 6ige kui vana kass enam mind ei usalda.

Vasta: kassid ei saa yksteisest aru?

hei! mul oli just sama lugu vanem kass on yle viie kuu ja pisike kes tuli meie perre nädalavahetusel on yle kahe kuu. algul nad kaa urisesid ja susisesid aga nyyd on juba vastupidi et väike ajab suurt taga ja suur väikest. pisike vahel kihiseb kaa aga yldiselt saavad hakkama. mei8l suur pissis tuppa kui väikse tõime ja väike oli padja peal öösel ja suurt sinna ei lasknud. aga täna öösel olid mõlemad minu padja peal näiteks;) et varu kannatust mõnel võtab see rohkem aega mõnel vähem.

Thumbs up Thumbs down

jumal t2natud. ma mingi p6desin et mu  vana kass vihkab mind juba:( ta susiseb vahel minu pale ka aga kui ma ei ytlen sisi saab ikak aru et nii ei tohi ja tuleb pugema. aga jah eks ma siis rahulikutl lasen neil oma maade jagamised 2ra teha.. see vist on jah ikka loomulik kulg ja vajab ise lahendumist.
t2nud sulle toetuse eest big_smile

oeh, hetkel tundub et asi läheb hullemaks. nüüd on selline seis meil kodus et vana kass kardab seda uut kassi. uus kass käib ja ahistab vana. hüppab selga, närib ja lutsutab teda. vana kass aga teeb  vihase näo pähe ja laseb endaga kõike teha.  uus kass aga üritab võtta seda paremat positsiooni. kohe näha et võistleb selle pärast. uus aga kükitab kuskil diivani all ja on solvunud. ei tule enam meie juurde ka pai rituaalile. sad muidu oli ikka õhtuti voodis selline pai ja nurru teema. nüüd aga hüppab uus kass voodisse ja vana siis  magab kuskil omaette tugitoolil. ma ei taha et nii oleks. ma eelistan vanemat kassi rohkem sest ta on juba nagu vana sõber mulle ju. ma ei tea mida nende kahega peale hakata. pluss, kas on lootust et uus kass hakkab normaalselt sööma. ta oli ennem kodutu ja ei saandu eriti süüa. müüd on nii et ta sööks ennast lõhki kui võimalik oleks. koguaeg  tuleb kööki ja karjub, et andke süüa. ja kui võimalus siis pistab ka vana kassi söögi nahka. ajab ta lausa eemale vihaselt. pean koguaeg juures olema kui nad söövad. muidu vana ei saagi süüa.  vana kass jäi nüüd haigeks ka. arst ütles et külmetus haigus. ta pole varem haige olnud. ehk on ta imuunsussüsteem stressist nõrgem. Kas ma peaks neid ööseks eraldama, et vana kass enda juurde magamistuppa ja teine üksi? või jätan ma just sellega mulje et ma kaitseks nagu vanemat kassi et ta nagu nõrgem oleks? ma ei kujuta enam üldse ette kuidas nad normaalselt oleks. kas peaks laskma nii minna nagu läheb, et uuest kassist saab see nr1 ja vana siis taga plaanil? või peaks mingid karmimad meetodid kasutusele võtma, et uuele selgeks tegema kuidagi, et teine on see boss. ma ei taha lihtsalt et mu vana kass mu peale nii solvund oleks. üritan teda nagu poputada rohkem aga ta ise ei lase. on ehk kellelgi kogemusi kahe kassiga ?

Meil ka nüüd sama probleem. Tõin aastasele kastreeritud kassipreilile väikese viiekuuse emase sõbra. Ilmselt vanem kass on nüüd solvunud ja täna pissis meile voodisse, koht kuus pisike oli maganud. Kas nüüd hakkabki nii olema? Mida teha? Kas peaks mõelmad kassid ööseks teise tuppa panem? Või siis ainult vanema magamistuppa lubama? Veel soovitusi?

Thumbs up Thumbs down

Kas Sul mõlemad kassid ühest soost? Loen siin foorumit ja enamusel on probleem kasside vahelise läbisaamisega siis kui mõlemad on samasoolised.

Thumbs up Thumbs down