1

Teema: Teine kass kodus - kas sõbrad???

Me võtsime juulis endale kassi, õigemini see kiisu tuli  ise meie juurde. Vaktsineerisime ja steriliseerisime ta ja temast kasvas ilus kõuts. Vanust on tal hetkel ca 6 kuud. Ajapikku tundus meile, et tal on üksi igav ja otsustasime võtta teise kassi talle sõbraks. Teinegi on kodutu, seekord on ta küll varjupaigast pärit. Uue kiisu vanuseks pakuti ca 2 kuud.  Nüüd on uus kiisu meil juba 26 tundi olnud ja selle aja jooksul on ikka päris palju küsimusi tekkinud. Veterinaari juures käisime ära ja kass tunnistati terveks, ainuke asi, mida me jälgima peame, on kõhulahtisus, kui see üle ei lähe 3-4 päevaga, siis hakkab kiisu ravi saama. Kõik muu on aga OK.

Üks peamisi küsimusi on mul see, et kuidas ma aru saan, kas kassid mängivad või nad hoopis kisuvad? Karvu lennanud pole (vist...) ja erilisi kräunatusi  pole ka kuulda olnud. Samas tundub, et ega neil neil eriti sooje suhteid ka pole. Vana kass virutab noorele ikka käpaga pähe, mõnikord kargab turri, aga vägisi kinni hoidmas pole näinud, noh, ükskord tegelikult oli kahtlus, aga kindel pole.  "musi" teevad kiisud ainult siis, kui pisike minu süles on.
Ma tean, et pean kiisudele aega andma, aga mis mind muretsema pani, oli see, et kui ma koju tulin, pistis vana kass jalge vahelt koridori poole, ise oli nii hirmul. Ta on kogu meil elamise jooksul ükskord veel nii teinud, aga siis ei olnud kojutulejaks mina ja seetõttu seda reaktsiooni ei näinud, aga täna tundus kass küll paanikas olevat.

Kohati tundub, et vana kass kardab uut, samas on emotsioon aeg-ajalt ka vastupidine.

Infoks veel niipalju, kui see on oluline, kassidel on ühine liivakast ja jooginõu, söötnud oleme neid hetkel korraga, mõlemad oma nõust ja ise oleme juures ja kokku neid söömise ajal ei lase. Sellel ajal nad üksteist muidugi ei ründa ka, aga kui ühel toit enne otsa saab, pistab nina teise kaussi küll.

Mõlemad siis isased, vana juba kastreeritud, noorel see veel ees.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Teine kass kodus - kas sõbrad???

Sul ju mõlemad veel noored kassid, aga vanem juba sellises eas, kus mängides päris kõvasid jõuvõtteid kasutama hakatakse. Kui väiksem on ise tragi ja kaasa lööb, pole erilist põhjust vist muretseda. Kui üks kassidest näiteks ei julge sööma või kasti minna, kui teine on silmapiiril, siis peaksid küll jälgima nende tegemisi pisut tähelepanelikumalt. Mul on kodus koos 3-nädalased ja 3-kuused ja 5-kuused kassipojad ja pole veel keegi kedagi maha murdnud. Isegi kolmenädalased tatsavad juba rõõmsalt ringi ja ronivad jalgupidi teiste söögikaussi sööma, aga sellele vaatamata suhtutakse neisse üsna aupaklikult, kuigi muidugi aeg-ajalt keeratakse käpaga selili:) Aga kuna erilist hädakisa pole olnud, siis pole isegi kassimamma sekkunud. Kui suuremad omavahel "kaklevad", tuleb vahel küll ka kisa ja susinat ette, aga nagu nõrgem uuesti püsti saab, on kohe ise teisel turjas kinni ja murdmist harjutamas. Söömise ajal kassid enamasti ei kakle, isegi muidu rivaalitsevad isased õues söövad rahulikult kõrvuti ja ei mingit sõda. Ja kui kassid on nõus liivakasti jagama, on ju väga hea, pead ainult ühte kasti puhastama ja liiva põrandal ka poole vähem:) Ma arvan küll, et sul pole põhjust muretseda kumbagi looma pärast, paari päeva pärast on nad suurimad sõbrad ja kõik hirmud unustatud ja sul topelt rõõmu:)

Thumbs up Thumbs down

Mulle tundub ka et kasside omavhaelised mängud ongi sellised kahtlase kakluse varjuga. Meil käib naabri volask kogu aeg külas.. Nii kui kana taha ilmub on Sassil kohe "näpud püsti" ja siis hakkavad nad läbi akna suhtlema omavahel.. Oleme neid siis kokku ka lasknud ja käitumine on inimmõistuse jaoks ikka väga veider. Vahel nad lihtsalt passivad tundide viisi.. Vahel ajavad taga üksteist.. Oma kassi karvatuusti olen ka naabri kassi suust leidnud.. Aga ometi iga kord kui naabripoiss välja ilmub näitab Sass ilmset huvi tema vastu.. Ainult üks asi näib Sassile mitte meeldivat - kui naaber tuppa trügib (seda vastumeelsust jagame ühiselt;) )

Thumbs up Thumbs down

Kasside mäng on vahel tõesti kakluse moodi.Meil suur paneb väikese paika,kui see liiga tüütavaks muutub.Tundub,et Kassust tuleb domineeriv kass.Seda ma küll ei usu,et nad üksteisele liiga tegema hakkavad,kui kord sõprus juba sõlmitud.

Thumbs up Thumbs down