1

Teema: Kassipoja toidud

Mõtlesin, et igaüks võiks kirjutada siia teemasse, et missugune toit on parim kassipojale teie arvetes.
Ja mida kindlasti ei tohiks kassipojale söögiks anda.

Kui sa pead lugu teistest, siis pead lugu endast.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoja toidud

kassipojale osta kassipoja märgistusega toitu, sest täiskasvanu toit võib tema jaoks liiga suurte tükkidena olla ja ebamugav. Kindlasti on ka kassipoegadele mõeldud toidus rohkem kasvavale kassile vajalikke aineid. osta kuivtoiduna royalcanini kassipoja toitu. Muidugi võid anda talle tibake vorsti või hapukoort aga pead arvestama sellega, et inimese toit on kassile soolane ja seda tuleks üldjuhul vältida. Piimaga üle manustada ka ple vaja, sest ka piim ei ole kergesti seeditav. ikka joogiks vett. Võid anda ka kooritud krevette, kala (näiteks soolata keedetud hõbeheiki), kana (soolata keedetud fileed), liha ja muud. Kass ei pea kasvama aint spets kassitoidul ja eks see ole ka tiba vale anda liiga üheliigist toitu.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoja toidud

Kassipojale võiks alguses anda sama toitu mida ta eelmises kodus saanud on.. siis kui ta uues kodus harjunud on, võib hakata toidusedelit juba mitmekülgsemaks muutma. smile Järskudest toiduvahetustest võivad kassipojad ja üldse kassid stressi ja seedehäired saada, seepärast tuleks alati uut toitu alguses vanaga segada. smile

Kuivtoitudest soovitan osta loomakliinikutest- ja poodidest kvaliteetset toitu (nt Hills, Royal Canin, Virbac, Specific jne). Kassipoegadel on eriti tähtis et nad kasvuajal saaksid täisväärtuslikku ja kvaliteetset toitu, kõikide vajalike ainetega. Kui kodutoitu juurde annate siis tuleks kuivtoitu kindlasti vähem ette panna, sest kassipoegadele mõeldud krõbuskad on üsna rammusad. 

Konservidest ka neid kassipoegadele mõelduid ja pigem neid mis on ilma želeeta.

Piima võib südamerahuga ka üldse ära jätta aga kui soovite anda, siis parem mitte suurtes kogustes ja vaadata kuidas kassi keha sellele reageerib. Kui kõht läheb korrast ära siis enam mitte anda. Piim sisaldab laktoosi, mida kassid tegelikult eriti ei talu. Piima asemel võib proovida nt maitsestamata jogurtit ja teisi hapendatud piimatooteid - keefirid, hapukoored jne. 

Kindlasti ei tohiks anda soolaseid ja magusaid toitusid, inimeste maiustusi nt šokolaadi, küpsiseid jne, toidulaua jääke ja muud sellist. Tuunikalaga ei tohiks ka üle pingutada, sest tulemused võivad olla kurvad. sad Kaladest ka pigem valget kala, nagu Greenu juba soovitas, nt hõbeheiki. Kala ei pea kassid tegelikult üldse väga palju saama, rohkem soovitatakse linnu- ja loomaliha.

Loomaliha on üsna lollikindel valik. :wink:
Mina julgeks ka toorest kanaliha soovitada. Oma kassidele ostan kanafileed ja söövad väga kenasti. Poest ostetud liha kvaliteedis võib päris kindel olla.

Ja muidugi värske vesi peab koguaeg ees olema. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoja toidud

Nagu Brazen juba pikalt ja kenasti rääkis, võib kassipojale väga edukalt juba liha anda (meie toimisime täpselt samamoodi), üldjuhul kassidele meeldibki väga kõik toores, sest nad ikka loomtoidulised loomakesed ja peaksid liha (ükskõik kas kala, loomaliha, linnuliha) vahel saama.
Krõbinatest ikka soovitaks kvaliteetkrõbinaid anda (saadaval loomapoodides ja kliinikutes).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg