Vasta: Mis on parim kassitoit?

Vot Virbaci kohta olen kuulnud ka ainult kiidusõnu, kuigi Specificut soovitas mu loomaarst ka Virbacist rohkem.

Kusjuures Pro Plani on üks praegustest ja ka varasemad söönud väga hea isuga.

Aga RC-st andsin vahepeal koerale High Energy toitu, mida enam ei müüda. Selle koeratoiduga! oli mu kasside karv ja tervis parimas korras, kui ühegi teise kassitoiduga ja koerale (allergik) sobis ka.

Aga ja RC-ga ei vähenenud oluliselt karvapalliprobleem ega ka karva lahtisus. Siis sain karva koeratoiduga korda ja peale seda talusid kassid RC-d ilusti.

http://devonrex.onepagefree.com/

Aga siis tuleb mul RC asemel midagi muud andma hakata, kui kuuldavasti kvaliteet langenud:(- ega oma pisikesele ikka jama ei taha kaela.
Virbac sobib meile ka, aga seal sarjas puudub eraldi pikakarvaliste toit, mis aitab karvapalle väljutada.
Olen Nutrast ja Nutrost kuulnud.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ma muidugi pead ei anna, aga minu arust kõik Virbaci toidud aitavad karvapalle väljutada, kuigi jah, spets pikakarvaliste toitu neil ei ole. Aga kust neid Nutrasid ja Nutrosid osta saab. Pole nagu kuskil märganud. Võiks vahelduseks ka midagi muud anda Monale.

Thumbs up Thumbs down

mina olen proovinud anda erinevaid toite. järgi olen proovinud: Hillsi (kana, tuunikala), - tuunikala maitses väga, kana sõi pikema hambaga, RC kassipoegadele, sanabella (see anti kaasa kiisuga, pole 100% kindel kas ikka on sanabella), - maitses, nüüd siis Nutro choice, - see meeldib väga. Hillsi kohta õeldi ka Paldiski mnt. Cato Zookeskuses, et kvaliteet langenud, pidavat nüüd teisest tehasest tulema kui varasemalt! Virbacit pole proovinud, kuid proovin selle ka ära, siis vaatan mille juurde jääda. Mul hea katsetada, Sindy sööb kõik ära mida annan, mõnda isukamalt lihtsalt.

Thumbs up Thumbs down

To kristi1:

Peaks klubis Felix olema, nagu Ivika juba mainis.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Mina ostsin Mammule kunagi 10 kilogrammi (Oh My God!!!) RC Indoori, ja talle väga maitseb. Eelistab krõbinaid isegi nendele Gourmet\' kõige pisematele ja maitsvamatele konservidele. Niiet jään truuks Royal Caninile, kuni see kümnekilone kott tühjaks saab tongue

Ega ma ei arva, et Canin halb oleks. Lihtsalt, et sama raha eest saab ka VEEL paremat. Eks ma ikka ostan ka tulevikus vahelduseks Caninit. Nutro ja Nutra jah Felixis Paldiski mnt 67. Mul nüüd täna sai Nutro otsa ja nüüd koha saab ka kassipoja R. Canin otsa ja siis veel pakk Specificut. Aga järgmiseks plaanin ikkagi Nutrot praegu.
Hetkel segasin Caninit ja Nutrot, kuna üks kassipoeg oli ühega harjunud, teine teisega. Ja veel kauss suurtele Caniniga, mida ka kassipojad käisid näksimas.

http://devonrex.onepagefree.com/

Mina ostsin oma kassile sellist toitu nagu Pronature. Suur kott maksis tsipa üle 200 ja arvutasime, et peaks jaguma kolmeks kuuks. Ühesõnaga odav... Umbes poole odavam kui RC. Mis targemad inimesed sellest toidust arvavad? Poemüüja igatahes väga soovitas, see toit pidi nt Soomes müügitabeleid juhtima, olevat naturaalsem kui Hills või RC.

Thumbs up Thumbs down

Kas keegi oskab midagi öelda nii prosta asja kohta nagu need eestikeelsete siltidega kasskonservid (ma ei tea tootjat)? Neid on olemas punase (loomaliha), sinise (kala) ja kollase (kana) sildiga. Sama asutus teeb neid koertele ka.

Thumbs up Thumbs down

kitekäti krõbuskid :clap:

Thumbs up Thumbs down

Kuna mul kõik kolm on tõukiisud - 2 Norra metskassi ja üks Püha Birma, siis ei julge neile KiteKat\'i ega Whiskasi anda. Kõik kolm on titest saati hakanud sööma Royal Canini, vahepeal annan Hills\'i, et oleks mingi erinevus.. Poetoidust saavad nad ainult Sheba kassikonservi. See pole alt vedanud ja ka paar loomaarsti on öelnud, et see pole üldse nii hull, kui KiteKat jne, et seda isegi võib anda.
Igatahel .. Kõik mu kolm kassi saavad erinevat Royal\'it. Missy saab kitten\'ite oma, Haily saab hairballi ja Nelly saab sensible\'d. Loomaarst nimelt palus, et Haily\'le anda hairballi, kuigi ta karvapalle pole.. aga asi nimelt selles, et ta on pikakarvaline, ja tulevikus, seega, kui Missy on aastane, hakkab ka tema hairballi saama.
Aga ostame 2kg kotid alati kõigile, vanemate palgapäeval, ja ühest kotist jätkub kuskil kuuks, või pooleteist kuuks, sest nad söövad üldiselt palju, ja toit on neil ka alati ees.. Kuigi loomaarst ütles, et nad on täielikus normaalkaalus, kusjuures Missy on alakaalus, kuigi sööb kõige rohkem.
Ja konservi saavad nad kord päevas, see on siis, kui koolist tulen. smile

Minu loomaaed! ( L )

Thumbs up Thumbs down

Nii, täna sai vahetatud Sheba Almo Nature vastu, sest see läheb märksa rohkem neile peale. Hind on küll kõrgem, 23.- topsike, sama suur nagu Gourmea oma.. Aga vähemalt kassidel on hea.
Ja seda saavad ka kõik kolm kassi kord päevas, iga päev.

Minu loomaaed! ( L )

Thumbs up Thumbs down

minul endal on praegu pea 3 kuuseks saav kiisupoeg ja olen talle ostnud RC Babykitteni toitu:) sööb väga väga väga heameelega ja aind seda ta tahabki. käisin poes ja võtsid proovipakikese RC Hair and skin..ja see ka super tal. lisasin nats kuivtoitule lisaks. enamvähem kuu mööda juba saamas ja mul pool veel alles kotist:) nii et pikalt jätkub.
miskit muud ta nagu ei söögi.konservidele "sülitab" peale  ja muidugi hakkliha ja sink läheb küll alla:)

kuid nende krõbuskitega siis...    Mina usun et kõik need Hillsid ja muud on ikkagi ka samaväärsed nagu RC. ei usu mina et nende kvaliteet langenud on:) siis meie kiisud ei tahaks ka smile

Thumbs up Thumbs down

Suss sööb Specific\'ut. Pole põhjust nuriseda, isu on Sussil hea ja karv läigib. Karvapallidega pole ka probleemi, olgugi, et Sussil selline pikemavõitu karv on. Seedimine on ka korras, kunagi, kui Kitekat\'i sai, siis oli küll nii ja naa.

Thumbs up Thumbs down

Meie kiisu on toidu suhtes valiv:D

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu on maakass - täielik maakass. Ta vitsutab hiiri mis kole (vahepeal läks paksuks kätte ära, aga õnneks jäi titeootele, nii et tõmbas tagasi), vahel sekka ka mõni loll lind,:kala: maitseb väga (kalamehe kass:)) ja siis ka liha nurub. Tegelikult ta ei saagi poetoitu vaid sööb nagu maakassile kombeks:D

Thumbs up Thumbs down

Kõige parem kassitoit on Pro Plan. Eriti hästi sobivad need toidud kastreeritud või steriliseeritud kassidele. Kõik toidusarja kuuluvad kassikuivtoidud sisaldavad OPTIRENAL segu, mis koosneb spetsiifilistest toitainetest ja antioksüdantidest. See aitab kaitsta neerutalitlust ja urinaartrakti ja aeglustab vananemisprotsessi. Pealegi on need toidud väga kerge seegitavusega. Poetoitudest on kõige kvaliteetsem ja usaldusväärsem Purina ONE. See on ainus superpremium toit, mis on tavakaubanduses saadaval.
Lähemalt saab lugeda siit:

http://kassikas.blogspot.com/2010/03/superpremium-jaemuugis-purina-one.html

Thumbs up Thumbs down

http://ee.zooland.eu/tcat.php?lng=ee&mid=118&sid=204

Lugesin ükskord pikalt nende kohta inglise keelsetest artiklitest. Eestist Orijenist paremat tõenäoliselt ei leia. Canin on vägagi ülehinnatud toit, kuna sisaldab palju täiteainet (40% on vili O.O). Kassidele on vaja liha. Kassid söövad küll ka rohtu, aga siis võiks lihtsalt Orijeni kõrvale panna kaussi veidi rohtu ja kolmandasse vett, mitte osta seda poest kalli raha eest. Muide, ei soovitata kassidele tehislikult töödeldud aineid üldse anda (piim ja kõik piimasaadused, ... üldse kõik tööstuslik), sest kass ei seedi seda päris nii, nagu inimene või koer. Lisaks kui on toidus jäätmed (liha ja saadused, kala ja saadused), siis on tegu juba pooleldi rämpsuga. Tähtis pole mitte hind, vaid sisu.

Kui pakendil on kõrvalproduktid kirjas või "Corn" "Rice" "Wheat" (üks kolmest või mitu), siis on juba kaubas midagi, mida pole vaja. Odavamatel toitudel on see mõistetav, kallistel mitte. Ja mida rohkem on toidus vajalikke aineid kassile, seda vähem ta sööb, sest kass sööb, kuni ta on oma vajalikud ained kätte saanud, mitte ainult energia pärast. Nälg ei kao tal niisama ära.

Soovitatakse lisaks kuivtoidule ka purgitoitu anda, sest kassid üldjuhul väga ei joo. Erand muidugi kinnitab reeglit, endal joovad kassid meeleldi. Kõige parem toit on kassile puhas ja värske liha. Loodus - söövad rohtu teatud põhjustel (ei hakka pikemalt peatuma) ning liha, et vajalikud ained jms kätte saada. Muud pole neile vajagi.

Ei ütle, et Royal Canin kehv on tingimata. Ta on kindlasti parem, kui poetoit, aga oma hinda ta just väga ei vääri.

Lisan: Muidugi kassidele maitseb ka poetoit. Teile maitsevad ka ju pizzad ja hamburgerid (mitte küll kõigile), aga on nad siis kohe parim toit? Mõne inimese ajab roheline toit esialgu põõsa alla, aga ta kohaneb sellega. Kassidega on samamoodi.

Thumbs up Thumbs down

tere.
ma tahaks ka väga uskuda, et ennevanasti said kassid-koerad ilma spets toiduta hakkama, et kuidas siis nüüd ei saa? Aga võibolla ongi siis ka 4-jalgsed kogu maailma saastatusega nõrgemaks jäänud, just nagu inimenegi ja no tomatil pole enam  seda toiteväärtust, mis 30 aastat tagasi jne....hea küll, see selleks smile

mul on väike kassipoeg, u 4 kuune (leitud) ja sööb ta siis praegu Hillsi science plani kassipojatoitu - päris hästi läheb peale, samas aegajalt lisan kitekat juniori krõbinaid ka sekka ja need maitsevad veelgi rohkem - ju vist sama, nagu kartulikõrpsud on sõltuvusttekitavamad kui kartulisalat smile
samas aga, soovides kiisule vaid head, olen andnud whiskasi pehmet toitu, mis aga kõhu lahti lööb. kas kellelgi on veel samamoodi juhtunud?
võibolla on siis parem mitte anda, aga kas 4 kuusel kassipojal pole lisaks kuivtoidule muid sööke vaja?

Thumbs up Thumbs down

70 Viimati muutis rellu (26.09.2010 18:06:49)

ja kumb siis ikkagi parem, ilusam, aromaatsem on, kas RC või Hills?

muuseas, lugeisn äsja, et näiteks Hillsi toidus on sees sool, kas see on normaalne? siiani olen vaid kuulnud lugusid, et kassidele-koertele ikka soolaseid asju ei anta......

Thumbs up Thumbs down

eem, ma ei mäleta nime, see oli vist mingi wishkas see pakikonserv, mis reklaamib kuidas kasss sööb nii, et ei suuda paigalv püsida "seda kassid ostaksid", ja siis oli krõbinad "kassid elavad täiel rinnal!"

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

Tere kassiomanikud!

Olen Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilane ning pöördun Teie poole palvega osaleda kassiomanike eelistuste uuringus. Olete juba päris kirjutanud, millist sööki teie kass sööb, aga mind huvitab, milliseid pakendeid te eelistate kui peaksite ainult pakendi põhjal otsustama (reaalselt sellist olukorda ilmselt vähe, sest kiisudel juba omad eelistused tekkinud, kuid siiski teaduse nimel on vaja ka teoreetilisi uuringuid teha).
Olen kindel, et Teie kassiomanikuna oskate lemmikloomatoidu pakendeid paremini hinnata ja oma arvamust avaldada kui inimene, kellel ei ole kassi. Loodan siiralt teie abile ning hindan väga Teie aega ja abi uuringu läbiviimisel.
Kõigi vastajate vahel, kes sisestavad enda e-posti aadressi läheb loosi 3kg kassitoitu. Loodan väga, et leiate 10-15 minutit ankeetküsitlusele vastamiseks.
Uuring asub siin http://www.hot.ee/lemmikud007

Kõike parimat ja ilusaid kevadpühi teile ja teie kiisudele!

Mariliis

Thumbs up Thumbs down

Kui tahate tõelist kvaliteeti siis Acana või Orijen. Royal Canini, mida paljud kiidavad teeksin maha, sest see on nii kiudaineid täis. Sain teada, et see RC ,mida meil müüakse on Poolas tehtud ja väga halva kvaliteediga, mina tõin Soomest oma kiisule seda, aga siiski vahetasin välja kui kuulsin asjatundjatelt kriitikat.
Orienis näiteks on kiudaineid 0% ja liha seevastu 80%, Acana natuke kergem ja seal liha 65%. On ikka vahe küll, kass võis enne RC ära süüa päeva jooksul 1,5-2 topsi siis nüüd Orijeni süües saab ta kõhu täis palju rutem ja päevas läheb meid 0,5-1tops ainult. Seega kui soovid, et su kass saaks toitu, mida ta vabas looduseski sööks ja oleks terve siis kindlasti soovitan ühte neist kahest.

Thumbs up Thumbs down