Vasta: Mis on parim kassitoit?

Ohjeerum, nüüd siin küll esimest korda söön oma sõnu tongue Kohtasin siis lõpuks Seda Õiget loomaarsti, kes oli nii siiras ja veenev, et suutis mulle selgeks teha, kuidas ma pean ikka toakassile kindlasti andma kliiniku kuivtoitu. Et konserv võib vabalt olla poe oma, Darling on täiesti okei, aga et see tekitab ainult täiskõhutunde ja vajalikke aineid ei anna. Rääkis küll samamoodi nagu kõik teised arstid enne teda, aga kuidagi südamlikum lihtsalt oli ja meie kliinikusse viidud rääbaka tänavakassiga, kelle täna koju tõime, oli ka nii sõbralik ja silitas ja toitis teda sealsamas kuivtoiduga, kuigi kass näeb tõesti õudne välja :S

Nüüd mul siis olekski tänu ajupesule küsimus, et milline siis see kõige-kõigem kuivtoit on? Ma ütlen kohe, et ma ei taha meeletult palju maksta ja poes jäi korraks täna silma mingi toit, mille nimi koosnes kahest sõnast, esimene algas s-tähega ja teine sõna oli plan tongue Nimi tervikuna meelde ei jäänud, aga suur kott maksis 199.- ja tundus seepärast vastuvõetav.
Praegu olen aeg-ajalt ju ka ostnud neile ikka kliinikutoitu, aga siis Royal Canini väikeseid pakke, kuna pole kunagi olnud korraga seda 230 krooni välja käia, mis nad suure koti eest tahavad. Kassid nagu rohkem minu projekt on olnud algusest peale, aga kuna ise praegu ülikoolis käin ja nagunii rohkem elukaaslase rahade eest elame, siis ei tahaks panna teda fakti ette, et osta nüüd kõige kallimat. Kassidele muidugi ostaks seda, kuna neile maitseb, aga no see ebamugavustunne teise seljas elamise pärast seab ka veits piire tongue

Thumbs up Thumbs down

Pro Plan äkki?
See on küll hea toit, nii et osta julgelt:).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Minu meelest oli see esimene sõna mingi muu... Aga ega ma päris pead anda ka ei või muidugi.

Thumbs up Thumbs down

Mina ostan iga kord erinevat kuivtoitu: nii on kindel, et saab igasuguseid asju, mis yhes ei ole, on teises ja vastupidi. Onneks pole mu kass ka pirtsakas, sööb koike suure roomuga.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Sama siin, annan erinevaid, kuid RC pärslaste krõninad ei sobi enam kahjuks:(.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Pro Plan on täitsa hea toit ja ei ole see kõige kallim ka wink
Minu kassile maitseb väga.
1.5 kg kott maksab 145 kr.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

anna, kas selle toidu nimi võis olla Science Plan? Meie ostame oma kiisudele Rapla loomakliinukust Hillsi krõbinaid, mille pakile on Science Plan kirjutatud.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

justnimelt see see oligi!
kuidas neil selle hinnaga on üldiselt, ma esimest korda vaatasin neid ühes poes, seal oli see 199.-, aga koti suurust ei mäleta.

Thumbs up Thumbs down

199.- peaks maksma 2kilone pakk. Meie ostame veel poegade toitu, u 225.- on 2kilone. Kui ei ole spetstoit (nt karvapallivastane), siis täiskasvanud kasside Hills on minu mäletamise järgi odavam kui tittede oma.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

Aga nüüd ostsime kassidele hoopiski mingit kollase-oranzhiga  pakendis toitu, mille kolmekilone kott on 149.- ja nimeks Nutra Nuggets. Peal on mingi kiri, et Ameerika loomatoidu organisatsioon või midagi sarnast soovitab, sp arvan, et mingi Ameerika toit vast on.
Sellest on kuulnud keegi midagi? Ka loomapoest ostetud ikka, mitte tavaline poetoit siis, teoorias vähemasti. Kas tegelikult on mingit vahet, vat seda ei tea. Hinnavahe tuli küll kahtlaselt väike võrreldes Friskiese poetoiduga...

Thumbs up Thumbs down

Olen nagu kuulnud küll, minu mäletamist mööda müüakse seda Felixi kassiklubis, aga seal on hind ikka tunduvalt kallim yikes

ohoo, huvitav... me vaatasime just, et näe, loomapoes ka nii soodsa hinnaga toit tongue

Thumbs up Thumbs down

Imelik tõesti, kui seda näitusel ka müüakse, siis vaatan hinna järgi.
Ahjaa, www.cato.ee ---seal on pildid kassiklubist ja sealt peaks Nutra Nuggets`ist pilte ka näha olema big_smile. Kas tegemist on sama toiduga?

sealt ma ei näinud, esiplaanil suuri koera omasid ainult nägin, aga sisestasin google´i pildiotsingusse selle nime ja leidsingi täpselt meie toidupaki ka:

http://www.totalcomenzi.ro/img/mancare%20uscata%20pisici%203kg%20nutra%20nuggets.jpg

Thumbs up Thumbs down

No aga seal müüaksegi umbes samasuguseid :roll:
Ja hind oli kindlasti kallim, kui Royal Caninil.

Väga imelik tongue Kontrollisin igaks juhuks üle ka, et äkki on säilivusaja ületanud ja alla hinnatud, aga ei midagi, täiesti kehtivad. Muidugi olen ise seda täheldanud, et kas või loomakliinikus on toit kallim kui loomapoes (et vast siis klubis ka hinnad soolasemad kui poes), aga siis on tegemist ikka mingi kuni paarikümnekroonise hinnavahega, see on aga Royal Caninist tunduvalt odavam, eriti arvestades seda, et tegu kolmekilose kotiga...

Thumbs up Thumbs down

Variant ju veel muidugi, et ehk oli niisama mingi soodushind, kuigi ühtegi sellist märget seal juures polnud, oli koos kõigi ülejäänud kassikrõbinatega ühes riiulis, soodushinnaga tooted on selles poes alati eraldi tõstetud.

Thumbs up Thumbs down

Hmm, kui ma nüüd meenutan, siis klubis müüdavate krõbinate nimi on vist Nutra Nuggets Gold vms.

Seal Cato lehel nt. on kirjas nii Nutra Gold kui just seesama meie Super Premium Nutra Nuggets, kohe avalehel, muud mai oska öelda.
Aga noh mis tollest kah üldse, huvi tundsin ju üleüldse selle vastu, kas toit ka hea on. Ehk ta siis ikka on wink

Thumbs up Thumbs down

Hmm, aga mul on selline mure, et on vanaema poolt toidetav kass.  Teate küll, nohh, et igasuguse kala ja piima ärakeelamise jutuga saadetakse puu taha. Krõbinaid sööb tavalisi poe omi ja talle kõlbab ainult whiskas. Tahaksin jõulu ajal, kui talle külla lähen, panna kassi mõningaks ajaks soolavabale dieedile, st osta suur pakk spetskrõbinaid. Mure on aga, et äkki ta ei söö neid?? 200 krooni on minu kui tudengi jaoks suur raha, ei tahaks niisama ehku peale kulutada... Seega küsiks, et milline toit kõige kindlamini peale läheks kassile teie arvates? Või ta ilmselt siiski ei söö seda, sest harjunud nö kiirtoitu mugima? (Natuke paksuke ta meil ongi)

Äkki peaks piimanõgese teed peale raputama, või palderjani? (Palderjaniarmastuse geen on tal igatahes olemas, see sai ükskord ülemeelikusehoos kindlaks tehtud) Samas palderjan ei ole vist kassile siiski hea, kui seda liigap alju sisse sööta talle?

Thumbs up Thumbs down

Ma ostsin oma kassile kuivatatud kala (ilma soolata, spetsiaalne kasside maius), mida ta ei nuusutanudki...
Nii, et see risk on jah alati olemas. Aga äkki proovid mone väiksema pakiga eelnevalt? Minu kass sööb küll koike, aga kui monikord krobinad järele játab, siis kallan natuke sooja vett peale ja kui nad pehmemead on, siis segan tema lemmiktoiduga segamini. Ei mingit pirtsutamist! Ja koik süüakse vága hea meelega ära.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Võid osta alguses 400g paki. Usun, et kass sööb küll, sest kvaliteetkrõbinad on ikkagi palju toitvamad ja isuäratavamad wink

Minuga juhtus üks naljakas asi, et ühes loomakliinikus rääkisin kahe erineva loomaarstiga, üks pidas kõige paremaks ja kvaliteetsemaks kassitoiduks Hillsi, teine aga RC-d. Uusun, ert nad on mõlemad sama head, kuid lihtsalt naljakas oli vaadata, kuidas kumbki ilmselt oma kassi lemmiktoitu taevani kiitsid tongue

Mõtlesin, et ütleks ka paar sõna sekka ja tooks ka uued toidu sisse, mida veel nimetatud pole: Specific ja Nutro.

Poetoidu pooldajatele ütlen, et viimaste toiteväärtus on palju väiksem, ning profitoidu puhul on söödavad kogused, mis täidavad kõhu, väiksemad - seega seda kulub väha ja hinnavahe ei tule üldse nii märgatav.

Samas saan aru, et tõesti kõik inimesed ei saa lubada ca 230 krooni maksvat kahekilost kassitoitu per kass kuus. Ja tore, et on inimesi, kes hoolitsevad oma lemmiku eest vastavalt võimalustele ning on neile kodu pakkunud. Ma arvan siiski, et poetoidu kasutajad võiks anda võimalikult palju isetehtud toortoitu kõrvale, ntx esimesel lehel kirjeldatud pasteet tundus asjalik.

Tõukassiomanikkudele aga paneks südamele kvaliteettoidu kasutamise.

Ma nüüd olen suhelnud paljude välismaisete kasvatajatega ning valdav enamus kasutab RC-d. Samas oma Olivia kasvatajalt sain paki Nutrot kaasa ja ta väitis, et Nutro on kõvasti parem, kui Hills ja RC, kuna kasutatakse paremaid tooraineid ja pidi kõige puhtam toit olema. Avastasin siis, et Felixist saab Nutrot osta. 1 kg pakk 110 krooni.

Felixist öeldi, et Nutro (Choice) ja Nutra (Gold) on kvaliteedilt samad.

Hetkel on ostetud koju ka pakk Specificut, kasutusele pole veel jõudnud võtta. Üldiselt soovitavad loomaarstid esimese eelistusena vimasel ajal Specifikut. Äkki neil mingi müügivõistlus? Pidi samuti kõige vähem säilitusaineid olema ja puhtam kui Hills. Hillsi kohta on liikvel info, et kvaliteet on langenud, kuna tehas olla kolinud kuhugi arengumaale, et säästa ressursse ja toidu kvaliteet kohe langenud. Kui võrrelda neid toite RC-ga siis leian, et RC on kõige parim kättesaadavam toit, kuid kliinikusarjadele jääb klassi võrra alla.
Kusjuures oma koera põhjal võin öelda, et Hills vs Specific - siis Hills on parem, kuigi loomaarst väidab vastupidist.

Keila loomapoes on veel mingi suht odav profitoit - nime ei mäleta, mis pidi ka kõvasti parem olema, kui RC. Saksamaalt pidi Linne seda maale tooma. Kilo hind oli 75 eeku, kass sõi ilusti ja kõik oli korras.

Kui aga annan oma kassile vahest poetoitu, läheb selle pakikese peale tal kohe kõht lahti ning karv samuti. Poetoitudest tundub see Pro Plani (Purina) tehase mingi odav poe-variant 300 g -25 eeku vms, Mjau ja Whiskas kõige paremad. Kõige hullemaks liigitaksin Kite-Kati. Need kallimad Friskised (lisanditega) on ka enamvähem. Ehk siis kui toit saab otsa ja sama päev kliinikusse ei jõua.

http://devonrex.onepagefree.com/

Ma olen kuulnud ka RC kvaliteedilanguse kohta. Ise ka alguses andsime RC, kuna nn kvaliteettoitudest kõige kättesaadavam. Praegu aga oleme üle läinud Virbacile ja sellega väga rahul. Kassile maitseb, see on peamine. Hind on nt Toometi kliinikus 1,5kg pakk 205 krooni ja jätkub seda ikka üpris kauaks, polegi täpselt vaadanud kauaks smile
Specificut pole proovinud, aga see pidi olema vist kalapõhine. Pro Plani ostsin, seda kass ei tahtnud eriti süüa.

Thumbs up Thumbs down