1

Teema: kass ja papagoi?

selline huumor et varsti saabub siia 2-kuune kassipoeg ja ta peaks kuidagi suutma eksisteerida ühes korteris koos viirpapagoiga? kas kassil löövad instinktid kohe välja ja ta istub päevad läbi puuri ees ja vesistab ja üritab papagoid kätte saada või on võimalik, et need kaks tüüpi ükstiesega ära ka harjuks?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass ja papagoi?

Kindlasti on võimalik, et ära harjub. Kindlasti aga ei tohiks siis papagoid puurist välja lasta. Kui minu kass väike oli ja mu vanemate juures käisime (neil on viirpapapagoid), siis esimene asi, mis ta tegi, läks otsejoones puuri juurde ja tõesti istus seal ja üritas linde kätte saada. Paar korda ajas ka puuri riiulilt maha. Aga nüüd on veidi ükskõiksemaks muutunud nende suhtes. Võibolla on kaotanud lootuse neid kätte saada.

Dogs have owners, cats have staff.

Ma arvan et on võimalik et kass harjub papagoiga, eriti kui ta titest saadik temaga koos elanud. Iseasi kuidas papagoi kiisusse suhtub. Alguses võib küll keeruline olla. Kassilapsed ju sellised aktivistid ja piisavalt julgust ja vallatust täis, et ma ei oska ette ennustadagi mis trikke ta linnu peale tegema hakkab. Soovitan sul igaks juhuks linnupuuri kuidagimoodi ära turvata, et kass sinna väga lähedale ei pääseks ja et tal ei oleks võimalik seda mänguhoos ümber lükata ega muud moodi lindu häirida.

Ma siin plaanisin ka vahepeal papagoid võtta ja tellisin natuke kirjandust lindude kohta. Sain teada et kassidel on suus selline bakter nagu Pasteurella, mis on papagoidele (vb ka teistele lindudele) mürgine. Seepärast ei tohiks kunagi lasta puurilindudel lahtiselt ringi lennata kui kass samas toas on, isegi kui nad hästi läbi saavad. Ma eriti ei soovitaks neid ka omavahel sõbraks tegema hakata, sest kunagi ei tea millal kassil kiskja instinktid välja löövad...  Ühel hetkel vaatad mujale ja siis käib amps ja juba on hilja. sad

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Riski business.. Kuigi kass võib välja näidata, et siblivad tegelased puuris jätavad ta ükskõikseks ei ole see kunagi lõpuni nii..  Omalik peabväga hoolas olema, et ühel päeval ei juhtuks nii, et linnuke pääseb välja või kass puuri, sest siis.... :support:

Thumbs up Thumbs down

Minu poja pinginaabril on papagoi ja juba kolmandat kuud ka kass. Kuna papagoi oli ennem siis tunneb see suurt monu kassi ärritamisest. Nimelt on puur lae all, kuhu kass minna ei saa. Ja kui ta vabaduses on, istub lae lühtri peal ja vidistab seal, nagu naerdes kassipoja üle.  Ka minu meelest on see ohtlik kooselu, aga noh...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Mul oli kunagi viirpapagoi. Papagoi ei kartnud üldse loomi, tal meeldis seal karvades siblida aga see kahjuks talle saatuslikuks saigi kuna ta oli mul vabalt toas ja üks rumal poiss lasi kassi minu tuppa ja alles siis tuli küsima et kuidas neil omavahel läbisaamine on sad
Ühesõnaga ei soovita proovida, instinktid on instinktid.

Thumbs up Thumbs down