1

Teema: kass murrab linde

Kuidas kassile selgeks teha, et ta kõiki linde maha ei murra, mis kodu ümbruses? Elame linnast väljas oma majas, mistõttu saab mu kass omal soovil ka õues käia vabalt. Viimase paari nädalaga olen avastanud, et ta on hakkanud sageli koju maha murtud linde tooma (2 nädalaga 5-6 lindu). Alles eilegi sain pool elusa linnu ta käest kätte. Oleks, et ta sööks neid siis, aga ei. Varem olid õues ...kuulasid linnulaulu ja nautisid vaikust, nüüd pole muud kui vaikus ja lindudest midagi. Toas teda ka hoida ei saa nii, et ta üldse õue ei saaks. Sel juhul käib mööda tuba ringi, teeb hirmsat häält või kraabib ust.  Või pean siiski välja kannatama selle hirmsa kräunumise ja kraapimise?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass murrab linde

Kassid ongi linnupüüdjad ju.
Kui ta Teil väljas käib, siis on see üsna loogiline, et ta linde murrab.
Mina küll ei tea omast kogemusest siin rääkida (mul kass tubane), aga arvan, et teda linde mitte püüdma harjutada on küll suht keeruline.
Kassid ei söögi tavaliselt linde ega hiiri ära, mida nad maha murdnud on!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kellukesega kaelarihmad on üks variant (kellukese helisemine ei lase kassil märkamatult ligi hiilida). Aga siis peab kass olema harjunud kaelarihmaga.

Aga et kui ta ei ole harjunud, siis tasub ju harjutada igal juhul, sest õues käival kassil on muidu ka parem kui rihm kaelas on. Alguses niisama harjutada ja pärast kelluke ka külge.

Ma tean muidugi, et kassid püüavad linde :wink: .  aga ma ei taha, et ta mul kõik ümbruskonnast kinni püüaks.
Kaelarihm on tal muidu kaelas olemas, sellega ta harjunud. Kelluke sinna panna on päris hea mõte, lähen õhtul poest läbi ja panen kassile kaela. :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Selline ümmargune kuljuse moodi kõliseb vist paremini.

Mu ema kassidel (või õigemini ümberkaudsetel lindudel) pole sellest kellukesest küll mingit tolku olnud:( Kelluke heliseb siis, kui kass kapates linnu suunas jookseb, aga seda vist eriti tihti ei juhtu:D Tavaliselt nad ikka roomavad mööda maad linnuni ja siis ei tee see kelluke mitte üks kõlks kahjuks:(

Thumbs up Thumbs down

Samas võib kellukese helin külakoerad meelitada kassi taga ajama. Mina küll ei julgeks kellukest panna. Tean, et linnukeste püüdmine on taunitav, kuid kui mõni tohmakas ikka kassile kätte jääb, siis on see looduslik valik. Järelikult oleks hukka saanud nagunii. Eks need on ju tavaliselt mõned varblasepojad. Meie hoiukodus on kiisuke nimega Oravake, kes toodi kodust varjupaika karistuseks, kuna murdis kodu lähedal orava maha. No liiga julm karistus ikka, Kass on ju väike kiskja. Siis tuleks teda toas hoida.
Oravake
http://tibu.tele2.ee/varjupaik/main.php?g2_itemId=52240

Thumbs up Thumbs down

no seda muret ei ole eriti, et külakoerad taga saaks hakata ajama. Enamus korralikes aedades või toas või ketis ...   1,5a jooksul mis seal elanud olen kohanud 2-3 koera ja sedagi aint jooksu ajal. Täitsa mõistetav, et looduses tugevamad jäävad ellu ja nõrgad /vigased satuvad nende saagiks.... aga see mul peaaegu iga õhtune vaatepilt kui kass õues või toas linnuga materdab. Tegu ei ole varblasepoegadega, ronga suurused pruunid linnud.... Ega mul mõnest linnust polekski kahju, aga enam ei kuule linnulaulu ... ja eile kui jooksis mulle kätte elus lind hambus siis oli linnust päris kahju kohe sad

Thumbs up Thumbs down

need siis ilmselt hallräästad, kes aias maiustavad. Need küll eriti laulu ei peaks lööma. Laulilinnud istuvad ikka peenikestel oksadel ja sealt küll kass neid kätte ei saa. Nii et laul peaks ikka alles jääma.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Ronja
need siis ilmselt hallräästad, kes aias maiustavad. Need küll eriti laulu ei peaks lööma. Laulilinnud istuvad ikka peenikestel oksadel ja sealt küll kass neid kätte ei saa. Nii et laul peaks ikka alles jääma.

sai järgi uuritud mis linnuga tegu.. musträstas oli see ja raamatu järgi on nemadki head laululinnud

Thumbs up Thumbs down