1

Teema: Väike terrorist

Ehk oskab keegi anda nõu väikese terroristi taltsutamiseks.

Meil kodus emane 2. aastane toakass. Ta on leitud pesakonna kiisu, kes meile jäi. Iseloomult veidike närviline ja ei lase eriti pai teha, kuigi vahel satub selline nõrkusehetk. Tormab meelsasti ringi ja närib patsikumme. Omab ka ühte karvast mänguõuna, mida ta aegajalt mööda maja ringi tassib ja juttu ajab.

Probleem seisneb selles, et ta on nüüd selle suve jooksul väga ilmelikult käituma. Heast peast hakkab mingi hetk ründama ja ei jäta järele enne, kui toast oled toast lahkunud. See on tavaliselt ühe kindla isiku vastu suunatud ja teisi ei puutu seejuures.

Teine olukord on siis, kui ema hakkab koristama/puhastama kohta, kus kass magab. Siis muutub ta eriti vihaseks ja ei lase emal tegutseda ega ringi liikuda. Ja kedagi teist ta siis ka ligi ei lase. Uriseb ja susiseb. Seda pole varem juhtunud.

Meil on ka teine kass. Too on isane ja vanem (mõlemad on kastreeritud). Seda isast kassi ründab ta kohe, kui to tuppa tuleb (mingi aasta aega olnud nähtus). Isane on aga loomult väga rahulik ja seetõttu vastu ei hakka lööma, kuigi varem on seda ette tulnud. Paneme väikese lihtsalt teise tuppa kinni, et suurem süüa saaks.

Koeraga on lood nii, et ta on juba vana ja seetõttu kolis ta peale isnulti tuppa elama. Kass saab temaga ilusti läbi. Aegajalt isegi hõõrub vastu tema jalgu. Koer vahel joob tema joogikausist, mis aga kassi ei tundu häirivat.

Ma küll ei tea, kas see mingit rolli mängib, aga väike terrorist on paksemaks läinud. Tiine ta kindlalt olla ei saa. Väljas ta ei käi ja suurt kassi ligi ei lase. Lisaks on kastreeritud.

Ema arvas, et asi võib olla selles kuumuses, mis vahepeal oli, aga praeguseks peaks ju juba kosunud olema : /

Ehk oskab keegi nõu anda või soovitada mõnda loomapsühholoogi. Asi hakkab tõesti juba ülekäte minema hmm

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike terrorist

Ründamise vastu soovitaks kasutada veepritsi, psühholoogilist nõu aga ei oska kahjuks anda.
Kui ta ühte inimest vaid ründab, siis äkki on viga selles isikus, maksab äkki kätte millegi eest?
Ilmselt ta siis tõesti ei salli seda vanemat kassi millegipärst, kes nendest kassidest lõpuni ikka aru saab:P.

Soovitan Sul helistada näiteks Haabersti Zoovetkeskusesse ( telefon: 6593160 )ja sealt küsida mõne hea kassipsühholoogi telefoninumbrit!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Väike terrorist

Tere!

Olen foorumis päris uus, liitusin alles täna peale järjekordset kassiprobleemi, mis lõppes sellega, et mu püksid ja jalg on ära retsitud ja ribid said ka kriimustada :murelik:. Ja kuna peale lühikest lugemist ma leidsin selle teema, ning tuleb välja et teistel inimestel on ka agressiivseid kasse, siis ma küsin esialgu siin..et mis te arvate.

Probleem on selles, et mul on umbes 10.a toakass, välja ma teda üksi lasknud ei ole, aeg-ajalt on juhtunud, et ta on kogemata välja pääsenud. Mis lõpeb alati sellega, et ta jõuab kakelda ja läbi tuuseldada kõik kassid, kes ette jäävad, enne kui mul õnnestub ta tagasi tuppa saada.

Kuna kass aga tahab väga välja, siis mul hakkas mingi hetk hale ning ostsin talle traksid. Ja nüüd ongi probleem see, et ühest küljest ta on väljas käies suhteliselt arg, kardab autosid, teisi inimesi, tuult jne, samas mingist hetkest ta läheb täiesti hulluks. Ja minule arusaamatutel põhjustel. Käib normaalselt ringi ja nuusib mingeid lõhnu ja sööb rohtu ja mida iganes, ja ühest hetkest hakkab värisema, läheb kohevile ning hakkab mind eriti kurjalt vaatama, kui ma liiga lähedale satun ning hakkab päris ähvardavat häält tegema. Ja sel hetkel ma üldiselt hakkan teda kartma, kuigi võiks ju arvata et väike loom ja mis ta ikka teeb. Aga asi selles ongi et teeb küll. Ähvardavast häälest on ainult kolm sekundit selleni, kui ta hakkab mul rihma otsas rebima ja minu suunas üles hüppama. Paar korda on näkku hüppamisest päästnud mu kiire reaktsioon, aga point on selles, et ma lihtsalt ei julge temaga enam õue minna. Täna siis käisin taas, ja nagu ikka, kõik oli väga normaalne, kuni selleni et ta hakkas rihma otsas metsikult visklema ning mind ründama, nii et ma olin sunnitud ta lihtsalt lahti laskma. Kuidas ma ta tuppa sain, ma parem ei hakka rääkima, pikaks läheb.

Mure on sad. Toas, kus ta muide ei ole iialgi agressiivne ja on suhteliselt ideaalne kass, mul hakkab hale kui ta oma paluva häälega õue küsima hakkab ja samas õue viies tekib mul mingist hetkest kerge surmahirm :murelik:

Kui keegi oskaks midagi arvata või soovitada, ma oleks väga rõõmus.

Thumbs up Thumbs down