1

Teema: Soovitused ehk soovituslikud reeglid

Et reegleid nii palju ei tunduks, lisame sekka mõned "soovituslikud reeglid". :pasun:


  [*]Enne uue teema algatamist uurime alati, ega sarnast teemat juba olemas ei ole. Selleks saab kasutada näiteks otsingut. Kui sarnane teema on olemas, siis uut samasugust me ei tee, vaid jätkame juba olemasolevat.
  [*]Kasutame otsingut kui vaja midagi konkreetset teada saada/leida!
  [*]Teema pealkirja püüame alati kirjutada nii et see väljendaks kõige paremini, mida antud teema endast kujutab. Väga raske on aimata selliste teemade sisu, mille pealkirjaks on kas "Palun abi!", "Üks küsimus" või "Kuidas.." Teinekord on kellelgi huvi konkreetse teema vastu ja siis on üsna tüütu kõik teemad selleks ükshaaval läbi lapata, et teada kas see on just see mida inimene otsib. Pealkiri räägib aga iseeenda eest. Toon ühe näite ka: kui soovite püstitada teema konnadest toituva kassi kohta ning soovite teada kuidas teda sellest kombest võõrutada, siis pangegi pealkirjaks kas "Mure konnade söömisega" või "Konnadest võõrutamine".
  [*]Tsiteerimise kohta ka paar sõna. Üsna mõttetu on tsiteerida teemasse viimasena lisatud postitust, sest on niigi arusaadav et vastus läheb just sellele postitusele.  Viimasel ajal olen seda siin palju täheldanud, kuid see on paha-paha - venitab teemad kole pikaks ja ebamugav on lugeda. Tsiteerimist oleks parem kasutada mitte harjumusest vaid vajadusest - tõesti juhul kui soovitakse esile tuua mõne eelnenud postitaja ütlust või teksti osa ja sellele oma arvamus/vastus lisada. Topelt-tsiteeringud on samuti mittesoovitavad. Pean silmas tsitaati sisaldava postituse tsiteerimist, kus eelvaates on näha mitut üksteise sees olevat tsitaadi-kasti.
  [*]Püüame mitte teemast välja kalduda. Jutumulle puhume jutukas, foorum on asjalikemate teemade arutamise koht.
  [*]Isiklike ja omavaheliste juttude koht ei ole samuti foorumis. Selliseid vestlusi peame privaatsõnumite ehk U2U\'de teel, telefonis, messengeris, jutukas või hoopis kuskil mujal.
  [*]Püüame piltide lisamisega postitustele mitte liiga hoogu minna. Foorumi ruum pole ka piiramatu, nii et mingil hetkel tuleb lihtsalt piir vastu. Samuti peame arvestama ka nende kasutajatega, kelledel aeglasemad arvutiühendused. Piltide laadimine võib võtta hulk aega. Nii et parem lisame need kõige lemmikumad ja ilusamad ning teised lisame pildialbumisse või lihtsalt lingime.
  [*]Ja mis kõige tähtsam - oleme uute kasutajate vastu sõbralikud ning abivalmid! See kehtib muidugi ka vanade olijate kohta.


Loodan et Kassifoorumi kasutajad ei pea paljuks neid soovituslikke punkte järgida. :ingel:

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up 0 Thumbs down