1

Teema: metsikud kiisud

Niisiis probleem on selline et maal olid kiisul pojad, 3 ilusat kiisut. Seal oleksid nad läinud uputamisele nagu maal ikka, kuid mina ei suutnud seda nii jätta, loomaarmastaja nagu olen ning püüdsin 2 neist kinni, kolmandat ei saanud kätte. Aga kuna need kiisud pole inimestega kokku puutunud, neid pole vist elusees sülle võetud, siis on nad täiesti metsikud. No kohe kohutavalt, nagu väiksed tiigrid. Urisevad, peksavad käpaga, susisevad, lähevad peitu igale poole. Nad on umbes 1 kuu vanad. Nüüd on nad mul saunas, kuid ega nad ligi ei lase, 2 päeva juba on nii.
Mis te arvate, kas mul on üldse lootust neid muuta?Kas kellelgi on selliste kiisudega kogemusi?Kõige suurem probleem on just see et ma pean neile kodud leidma, kuna endal on juba 2 kassi ja ei ole võimalik enam juurde võtta, kuid selliseid metslasi ei taha ju keegi...niisiis oleks kiiresti vaja nad sõbralikuks saada;)Palun andke nõu....ma ei suudaks neid tagasi viia sest tean mis neist seal saab:(

PS!kas keegi soovib oma taltsutamisvõimeid proovile panna ja kiisud enda hoole alla võtta?:P Kiisud on tegelikult imearmsad ja hästi ilusad, usun et neist saaksid armsad kodukiisud kui ainult viitsitaks vaeva näha;)

kes ütles et koer on inimese parim sõber, unustas midagi väga tähtsat lisamata;)
Kiisud on lihtsalt võrratud!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: metsikud kiisud

smile tere!
Mina arvan, et kõige parem on söögiga meelitada enda juurde ja siis vaikselt hakata pai tegema ja nendega võimalikult palju koos aega veeta.. palju mängida.. alguses muidugi nad ei taha, aga näidata, et on ka häid inimesi ja ilusti käitumise eest saavad tasu (maiust).. eks nad siis hakkavad vaikselt leppima. Ma nüüd ei tea, kas neid täitsa ümber saab kasvatada, selles kahtlen.. aga sõbralikumaks küll wink

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down

1 kuu vanused on viimane aeg käsile võtta. Veel ei ole hilja. Ära sa neid sauna peitu jäta. Vaatamata küünistustele võta kassipoeg ikka kinni. Muidugi mitte haiget teha. Kõige parem on riie peale panna ja siis võtta. Kassike arvab, et teda pole näha. Ka sülle võta alguses kassipoeg nii, et ta saab pea kusagile peitu panna - rättikusse, põue vms. Kui pea peidus, siis rahuneb kohe ja saab silitada ja tuleb seejuures rääkida rahuliku häälega sellist ninnu-nännu juttu. Kui juba nurr lahti, siis võib vast ka pea peidust välja võtta, aga esimene korda ei maksaks veel. Ja nii mitu korda päevas. Siis veel, kui süüa tood, siis tuleb ka kiisudega rääkida. Ta peab aru saama, et inimese hääl kaasneb millegi heaga. Aitab ka mängimine. Nad on väga uudishimulikud. Need õnge moodi mänguasjad on selleks väga head. Ja ikka rääkides. Öeldakse, et kui kassike üle 2 kuu ja pole inimesega suhelnud, siis on raske. Aga kuune vajab vaid pisut kannatust.
Edu sulle.
Tee neist pildid ja otsi siis ka kodusid.

Thumbs up Thumbs down

aitähh teile te rahustasite mu natukenegi maha;)

No nad alguses olid minu toas, seal läksid kohe kapi taha kust neid kätte ei saanud ja ei tulnudki välja, isegi mitte sööma. Istusid seal ja karjusid ainult. Siis kuidagi sain nad sealt kätte ja viisin kööki, seal läksid põranda alla, olid seal kogu päeva ja ei kavatsenudki välja tulla, ainult karjusid kogu aeg, neil olid kõhud tühjad ju aga sööma ei julgenud tulla....niisiis võtsime pool põrandat üles et neid kätte saada. Ma mõtlesin et kui nad kogu aeg põranda all on ja ainult öösel tulevad võibolla sööma siis nad ei harju ju kunagi minuga, parem panen sauna kus neil ei ole kuhugi sellisesse peidukohta põgeneda ja tegelen nendega seal. Seal ma ei ole muidugi nii palju kui köögis,  kuid seal on nad lihtsalt sunnitud minuga koos olema, kui nad on põranda all siis ei harju nad ju elusees minuga...võibolla väga pika aja jooksul, kuid mul on ju väga kiire.
Oeh ma loodan et nad kunagi ikka lepivad minuga...:s6ps:

kes ütles et koer on inimese parim sõber, unustas midagi väga tähtsat lisamata;)

Thumbs up Thumbs down

Selles suhtes on Sul küll õigus, et ei saa lasta neil põranda all olla, just praegu oleks õige aeg neid sotsialiseerida.
Ma loodan, et nad hakkavad Sind usaldama ja saavad sõbraks!
Kannatust ja aega!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Muideks, mul juhtus hiljuti maal ka selline olukord, et taheti ära uputada kolm lumivalget kassipoega, aga mul hakkas neist nii hale, et lubasin kiisudele uued kodud leida, kui neid ei uputata wink
Igatahes palju jõudu Sulle!
Kui nad natuke julgemad on, siis võiksid teisi inimesi ka sauna kutsuda, et kiisud harjuksid erinevate inimestega wink

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

aitähh kõigile soovituste ja julgustamise eest, vähemalt siin on inimesi kes on minuga ühel meelel, kõik kodused vinguvad kogu aeg ja keegi ei usu et ma nendega hakkama saan:(

Tänane päev möödus siis saunas istudes ja niipalju edusamme on kiisud teinud, et juba ronivad üle mu jalgade kui ma pikka aega vaikselt lugenud olen:P aga nii kui liigutan, siis susisevad ja põgenevad. Paksude kahekordsete kinnastega olen üritanud ka pai teha aga selle peale lähvad nad päris endast välja, turtsuvad, hammustavad ja küünistavad nii mis jaksavad....ma ei tea kas ma kunagi ilma kinnasteta ka neid puutuda julgen, maal nende püüdmisest on käed täitsa lõhki juba...

Thumbs up Thumbs down

Oijah....see nõuab ikka väga palju energiat ja vaeva. Aga väga tore, et Sul viitsimist on, jätka samas vaimus!
Mida Sa kiisudele söögiks annad?

kiisupoegade kiisueinet ja piima. suurte kiisude krõbinad on ka aga neid nad ei söö. homme ostan värsket kala ka ja hakkan neid sellega endale sülle meelitama;)

Thumbs up Thumbs down

Ikkagi soovitan ma kiisupoja võtta mitte kinnastega, siis hakkab ta käsi kartma, sest need veel eriti koledad ja suured. Kassipoeg tuleb võtta ikka vannilinaga vms-ga. Panna see talle peale ja selle sees võtta sülle. Ja hoida süles ja läbi rätiku silitada. Siis käsi rätiku sisse vaikselt ja silitada ka karva. Pea peaks ikka peidus olema. Olen kümneid kassipoegi sellises vanuses mõne paari päevaga kodustanud. Ei mingeid kriimustusi ega hammustusi.

Thumbs up Thumbs down

oi no siis sa oled osav...nad küünistavad hullult, ma kardan neid isegi kinnastega....no ma üritan siis täna.
aitähh abi eest kõigile:)

Thumbs up Thumbs down

Ta ei saa ju läbi riide sind küünistada ega hammustada. Samuti teevad arstid kliinikus metskuvõitu kassidega. Tekike pea peale ja nad rahunevad kohe. Või need kassipojad ei ole 1 kuu vanused vaid 1 aastased smile

Thumbs up Thumbs down

Need kassipojad tunduvad jutu järgi tõesti vanemad, kui 1 kuu. Sest 1kuu vanused kassipojad on veel väga abitud ja ei oska veel õieti joosta, turnida ega hüpata. Pealegi peaksid nad veel üsna pisikesed olema ja eriti tugevasti küünistada ja hammusta pole võimelised.

no võibolla 1 ja poole kuused aga rohkem kindlasti mitte. No täielikud tiigrikesed on nad. nende ema on ka metsik, äkki sellepärast?

Thumbs up Thumbs down

nonii aga nüüd kui nädal aega on möödas, on kiisud juba täitsa enam-vähem:P sülle eriti ei taha aga muidu on ok:)
aitääh kõigile abi ja julgustamise eest ja kui keegi teab kedagi kes kiisut tahaks siis andke minu meil;):D

Thumbs up Thumbs down

Tore, et asi juba edeneb!
Kiisud on väga armsad smile

nii armasad väikesed sinisilmad..:)

Thumbs up Thumbs down