Teema: Kass kaasas

Ega ma Sossuga palju rännanud ei ole - peamiselt ikka arsti juurde. Kui veel maal elasime, käisime suvel päris tihti jalutamas. Siis oli ta suur trakside sõber, seisis vaikselt paigal ja kannatas, kuni traksid peale said. Nüüd istume traksidega rõdupeal - jahime tuvisid ja linde:D. Ka arsti juures käisime esimestel kordadel traksidega. Aga nüüdseks on Sossu juba ammu liiga jäärapäine, et temaga saaks rahulikult traksidega ühistranspordis sõita. Ja oleme seega puuri peale üle läinud.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Aga mul on asi nii: sõidame igal nädalavahetusel autoga vanemate juurde ja tagasi. Puuri meil pole. Algul oli kõik OK - jalutas autos ringi ja vaatas ilma, eriti meeldis armatuuri peal olles eest aknast välja vaadata.
Nüüd oleme teda autoga mitmeid kordi ka arsti juurde viinud ja ongi häda käes!
Esiteks pean toas tegema nägu, et midagi pole erilist, kõik on nii nagu peab, mina lähen tööle ja jätan kassi koju (nii peab Froti arvama vähemalt), siis paneb elukaaslane jalanõud jalga, mina kraban kassi ja annan elukaaslase kätte, kes viib ta autosse ja siis saan ise ka järgi minna.
Siis autos ta kräunub (mitte kogu aeg ja mitte tervet teed), aga alati on selline tunne, et tal on midagi hirmsat juhtunud. Veel trambib autos ringi, üksinda on kole paha sõita temaga nii.
Ei tea, kas ta jagab ära, et võidakse arsti juurde viia või mida ta kardab, aga igatahes nii see asi on.
Ise mõtlesin, et kui ostaks talle puuri, et oleks kiisul üks kindel koht, kus autos olla, aga kas ta jällegi harjub sellega?!
Muidu spordikotis meeldib talle küll olla, toas põrandal nimelt, autosse pole proovinud sellega teda viia.

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Meie meelitasime teda alguses hea paremaga puuriga sõbraks saama;)
Ja hoiame puuri koguaeg lahtiselt põrandal(ust ei ole ees, seda ta võõristab), et puuril kassi lõhn juures oleks. smile Eks ta natukene ikka protesteerib, aga vähemalt toast välja minemiseks ei ole vaja kavalust kasutada - puuri läheb ta üsna rõõmsalt.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Mõtlesin, et hakkan esialgu traksidega proovima, need said nüüd parajaks (tegin mõned augud juurde). Ehk on siis ka meil see autosse minek parem (muidu kipub plehku pistma autost). Aga kui talle autosõit ikka enam üldse ei meeldi, siis pean puuri ostma, sest kuigi talle ilmselt ka puuris sõit ei meeldi, ei takista ta enam ehk autojuhti sõitmast. Nii võib ju veel õnnetus juhtuda!

Eks täna näis, kuidas me Froti autosse saame.

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Proovisin eile kassile trakse selga aretada, aga ei õnnestunud. Isa hoidis kinni ja mina sain esimese pandla kinni (selle, mis ümber kaela käib), hakkasin teist rihma ümber kere sättima ja kass pani jooksu! Rohkem ei tahtnud teda traumeerida. Ei teagi, mis nüüd saab... Ei taha kassi kiusata kogu aeg, samas lahtiselt tahab kogu aeg jooksu panna...
Tuleb kätte võtta ja see puur ikka vist ära osta.... Ei teagi.. sadyikes

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Esimene kord arstile minnes võtsin kassi lihtsalt lahtiselt autosse, kräunus küll hirmsamat moodi. Arstile jõudes selgus, et lähim aeg on alles tunni aja pärast. Ootama ei hakanud, aga sealt anti meile järgmise päevani üks transpordi kast, et ma ei peaks kassi niimoodi süles pigistama, et ära ei jookseks. Ja no see oli täiesti katastroof, ta tõmbas autos omal küüned ribadeks vastu seda puuri resti. Mul oli täitsa valus vaadata, ja niimoodi rabeles ja lõhku seal. Ilmselt oli muidugi ka asi selles, et topiti järsku mingisse võõra lõhnaga puuri, aga pärast seda juhtumit pole nagu julgend kassile puuri osta. Need on üsna kallid ka ja jama, kui niisama seisma peaks jääma. Kass on üsna rabeleja ja temperamentne ka, et kahtlen, kas suudaksin sellega teda harjutada.
Autos oleme ka teda lahtiselt sõidutanud, üksi juhtides ei tule see muidugi kõne allagi, aga nii küll, et ma hoian kassi kinni ja elukaaslane juhib siis autot. Mõnikord on isegi magama jäänud autos mul süles, kui koju tagasi sõites seiklustest väsinud on. Tundub, et hakkab harjuma smile

Dogs have owners, cats have staff.

Vasta: Kass kaasas

siis kui ma näiteks pikemaks ajaks maale lähen siis võtan loomad kaasa,koera kassi ja merisea.meriseapuuri panen enda kõrvalistmele koer ka seal:D
noh ja oma kiisu võtan sülle ja kõik on rahulikud ,...

Jänkud ja kiisud. ^^

Vasta: Kass kaasas

Tupsule panin kandepuuri maha ja siis ta käis ja nuuskis ja harjutas vaikselt...paari päeva pärast läksime reisule,natuke näugus aga enamasti istus rahulikult ja elas 1,5 tunnise sõidu õnneks bussis üle...aga kui välja sai, siis vaatas küll tänuliku näoga otsa big_smile

Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Mina panin oma Boy puuri juba väikesest peast, kui kusagile oli vaja sõita. Eks see esimene kord oli natuke hirmus talle, aga hiljem harjus ära. Tavaliselt lasen ka kassi lahtiselt autosse, kuid peale ühte korda (kui sõites kass mulle sülle hüppas) ma enam autos üksi olles ei lase tal lahtiselt olla. Aga tavaliselt võtab Marius kohe koha taha armatuurlauale sisse, seal talle meeldib kõike jälgida. Aga looma ja enda turvalisuse huvides peaks ikka loom vist autos kinni olema.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass kaasas

njaa.. või siis sinu enda turvalisuse huvides ka.. et nt. kui pidurdama hakkad ja kass on pedaali all, siis missa teed?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Ostsime siis Frotildale sügisel puuri, et kui ta "vanaema juurest suvitamast" uuesti linna tuleb, oleks puur olemas ja nädalavahetuseti mugavam kassi sõidutada. Algul panime puuri tuppa maha, uks lahti, et kass saaks harjuda. Kõik teised loomad - vanemate juures olevad 2 kassi ja koer, tundsid väga huvi selle puuri vastu, Rotu-Liisu mitte eriti... Esimesed...arvan, et 5 korda oli sinna puuri panek ka täitsa suur pingutus, ta ajas puuri ukse peal kõik neli käppa laiali ja kuidagi sisse ei mahtunud tongue
Nüüd on puuri minek juba OK, aga puuris sõita talle ikkagi eriti ei meeldi - kipub samamoodi nagu chry rääkis, et kraabib küüntega puuriseinu ja näub südantlõhestavalt. Vahel oleme puuri ukse ka lahti teinud sõidu ajal, et ta saaks tahtmise korral ringi käia. Siis ta käib tiiru autos ära ja lõpuks läheb ikka ise puuri tagasi.
Ükskord juhtus ka õnnetus - kass kraapis puuri seestpoolt ja ilmselt liigutas sellega puuri istme peal kuni ühelt maalt kukkus puur tagaistmelt istmete vahele. Aga meie kiisul on selline komme, et kui miski teda ehmatab, siis kohe pissi tuleb :wink:
Kui ma kassi kodus puurist välja lasin (õnneks juhtus see pea-aegu kodu juures), oli ta üleni märg ja haises smile
Sellegipoolest läheb ta puuri praegu suhteliselt hea meelega, aga sõita meeldib talle ainult nii, et ta aknast välja näeb.

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

vaatan siin Mannu lisatud pilti ja vägisi kipub pähe mõte, et eskimod kasutavad selliseid kasse koera pähe big_smile väga ilus kass!

Meil on ka kodus kassipuur... seisab põrandal uks praokil ja kass käbi seal ka aeg-ajalt magamas. Kui reisiks läheb, siis ta sinna väga vabatahtlikult sisse ei taha minna, aga saame hakkama... seal sees on ta küll väga rahulik ja kunagi ühegi reisi ajal tema ainsatki piiksu ei tee... keerab puuri magama ja on igati väga ideaalne reisiloom :pai:

Aga traksidega meil pole suhted sugugi nii head. Asi pole ka ilmselt traksides, vaid pigem selles, et traksidega minnakse kohtadesse, mida tema nagu kardab... hirmus huvitavad kohad, aga jubehirmutavad ka tongue Seega jalutamas käime me haruharva... lepime oma tubase olekuda, vaatega aknast ja rahuldamata uudishimuga :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

sai siis ka Mürsikule puur ostetud, et lihtne maal käia. Terve tunniajase sõidu kräunus ja kraapis kõike, mis ette jäi :vs: mõtlesin, et äkki siit saab nõuandeid, mis teha, aga vist paratamatus see kräunumine. harjumise asi, ta on nii pisike ja see oli esimene kord ka seal puuris olla. ehk peale paari korda rahuneb maha... :wink:

Mürsik on siis selline:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Mürsik on äärmiselt armas.
Aga pilt tee väiksemaks.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass kaasas

Meie ikka reisime ainult kassi transpordikastis. Oleme ka väga pikkasid otsasid sõitnud (ida-virumaale tallinnast ja ka hiiumaale mitmeid kordi, seal veel praamiga sõit ka). Kass on rahulik. Kasti panek on meil alati raske - nimelt sinna sisse ta minna ei taha, kui aga sisse saame kassi, viskab sinna pikali ja jälle hea olla.
Väiksena tegi kohutavat kisa reisimisel, nüüd on vana rahu ise.
Trakside koha pealt on samamoodi. Näitan trakse - peidab kass end kohe ära (kuhugi kapi taha või diivaninurka). Aga kui traksid peal, siis on kõik ok.
Ei tea miks selline käitumine - ju siis talle ikka ei meeldi see rändamine aga vahest lihtsalt peab ja teisiti ei saa smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Vahel sõidame Rubyga Tartust-Tallinna-Kuusalusse...
Ega see eriti meeldiv ei ole tema jaoks, kuid samas maal meeldib talle küll metsas ringi joosta.

Kast minekut ta üldse ei pelga (läheb sinna heameelega). Mul on see kast kapi otsas, ta käib seal magamas, siis ta teab, et keegi ei tule teda kiusama Beauty sleep\'i ajal
:wink: Kuid bussis ta läheb küll endast täiesti välja - hakkab ust kraapima, nii et kõik küüned on purud. Siis kui ma ta sealt välja võtan rahuneb maha.

Trakside vastu tal ka midagi ei ole. Ma käin temaga iga õhtu jalutamas. Siiis ta teab, et saab õue...ning laseb heameelega endale need külge panna... 
wink

Müün kassiteemalisi ehteid- http://www.pildialbum.org/user/bast

Vasta: Kass kaasas

Tartus Tallinna on ikka päris pikk maa, ei teagi, kas Marius nii pikka sõitu välja kannataks. Saaremaa sõit on meil kõige pikem olnud.
Sa oled ikka väga tragi Bast, et iga päev temaga traksidega väljas jalutad.
Meie käime ikka päris tihti väljas, kuid mitte nii tihti:D- aega pole.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass kaasas

trakse kasutame meie õues käimiseks ja puuri transpordiks arsti juurde sest mujal me kassidega väga käinud pole.meil sipsuga on lihtne.. ta trakse ei karda.. nii kui näeb teab et saab õue ja pole väga probleem neid panna, aga lihtsalt ta on nii ähmi täis sellest et ta õue saab ja siis on ta ju nii püsimatu.puuriga pole ta kohe üldse mitte sõber,ju tal on siis halvad mälestused..kui ta haige oli siis pidi ta selle puuriga ikka korduvalt edasi tagasi käima arstide juures.aga saame hakkame ja väikse utsitamise peale läheb ikka puuri ka.

tupsuga on natuke raskem,kuna ta meil suht argpüks.trakse ei lasnud kohe üldse panna kui õue tahtsin teda esimest korda viia..( see õueskäik oli paar minutit,sest ta oli ikka täiesti paanikas) ja puuri ta ka minna ei tahtnud üldse kohe mitte.. ja kui lõpuks arstil olime ei tulnud ta sealt kohe kuidagi välja..

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Eks need kurvad kogemused mängivad tõesti oma rolli.
Me just käisime Mariusega paar päeva tagasi salongis ja talle kohe üldse ei meeldi sellised reisid (sest ta ju ei salli kammimist).
Homme on pärslaste kokkutulekule minek, ma loodan, et tal hirmu puuri ees ei ole:).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass kaasas

Mida rohkem kassi autoga sõidutada, seda paremini hakkab ta end seal tundma. Meie näiteks käime üsna tihti Hiiumaal. Oleme ka Paldiskis, Rakveres ja Avinurmes kassiga käinud, viimane sõit, mis kestab ligi kaks tundi, on ta kenasti üle elanud ja ka Hiiumaale suvilasse käigud, mis ei ole just lühiksed sõidud (ajaliselt umbes neli tundi, millest praami sõit 1,5 h) praamis ka magab nagu vana rahu ise. Et mida rohkem harjutada, seda kindlamalt kass end tunneb.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

Kissa on autos vägagi rahulik, aga võõras kohas läheb närvi ja kardab :support:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Vasta: Kass kaasas

Algselt postitas: Rachelle
Tartus Tallinna on ikka päris pikk maa, ei teagi, kas Marius nii pikka sõitu välja kannataks. Saaremaa sõit on meil kõige pikem olnud.

Ehhe, kui te Saaremaal olete käinud temaga, siis Tartus Tallinna on ju köömes. Vähemalt buss sõidab Tallinna ja Tartu vahel 2,5 tundi, Tallinna ja Kuressaare vahel 4 tundi.  (Olen ise tihe sõitja nendel marsruutidel, küll ilma kassita).

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kaasas

:puna: no kui köömes, siis on hästi:P (egas jah, nende kohtade vahe ju kuskil 10 km), siis võime isegi selle teekonna ette võtta, kuigi ei tea- Saaremaa sõidu ajal oli ta mul lahti autos, enam aga lahtiselt me ei sõida.
Taga armatuurlaual lebotada talle meeldis, aga praegu nii pikka maad puuris sõita:?
100 km järjest sõitu Mariusele on puuris ka täitsa talutav.
Kui sõita tuleb, siis tuleb, pole midagi teha.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg