Teema: Kaks pärslast

Ostsime kuu aega tagasi ühe pärslase...eile tõime veel ühe koju..aga tema on palju pisem, kõigest 3nädalane, teine kes on meie juures juba kuu elanud sai 2kuuseks..Suurem tahab mängida ja hüppab koguaeg pisema peale...Pisem saab ju haiget nii...Kuidas neid panna omavahel sõbrustama?? Kuidas neid harjutada?:(

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kaks pärslast

Missassja!? Milline inimene annab uude kodusse imikust kassipoja, teada ma tahaks! mad Kassipoegi loovutatakse 7-8 nädalaselt ja mitte varem. Vot ma kohe hoian end tagasi et mitte üht kurikoledat sõna suust välja ei lipsaks aga see on juba liig mis liig. Sellise kassitite koht peaks olema kassiemme piimaautomaadi küljes ja mitte kuskil mujal. sad
Ma südamest loodan et tegemist on lihtsalt tühipalja kirjaveaga.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Ok. Lugesin su postituse nüüd ka päevavalguses üle. Saan ma õigesti aru? Esimese kassipoja said 4 nädalaselt ja teise võtsid nüüd 3. nädalaselt juurde?
Kas sa enne kassipoegade võtmist siis mingit kirjandust või materjale ei lugenud? Praegu on poodides päris palju erinevaid raamatuid kassipidamisest - soovitan sul kindlasti mõne koju osta ja läbi lugeda. Kõik põhitõed on neis tavaliselt sees k.a. ka kassipoegade võtmise kohta.
Ega siin vist enam midagi teha ei ole. See pisike 3.nädalane tahaks kindlasti veel kassiema piima saada, kuid selle juurde, kellelt sa ta said, ei soovitaks ma teda küll tagasi viia. Tegemist ilmselt vastutustundetu inimesega, kes nn. pärslasi raha nimel paljundab. Ükski tõukassikasvataja oma kasvandikega niiviisi ei käituks.
Mis siis edasi teha? Nüüd tuleks sul hakata seda pisikest veel mõnda aega piimaasendaja ja lutiga toitma, (mõlemat võimalik saada vetapteegist/loomakliinikust). Päris tavalist poe- või lehmapiima kassipoegadele anda ei tohi. Arvatavasti sööb ta sul ka mingit pehmet toitu, et seda siis ka ikka edasi anda aga vähehaaval.
Mis puutub teise kassipoega, siis ära lase tal pisemale liiga teha. Parem oleks kui järgnevad nädalad neid üldse eriti kokku ei lase. 2.kuune on palju hakkajam kassipoeg kui 3.nädalane, kes on põhimõtteliselt täiesti  imik. Päris laste puhul on ju ka nii, et sa ei ikka ei lase päris 7.aastasel põnnil vastsündinuga mürada. Pisem võib sellest stressama hakata.
Olukord on nüüd selline, et kuna ise selle supi sisse sattusid, tuleb seda ka süüa. Mõlemad kassilapsed tahavad sinult nüüd võimalikult palju tähelepanu ja hoolt. Suurem tahab mürada ja mängida, väiksem aga seda et talle ema eest oleksid. Talle soovitan äraoleku ajaks panna pessa ka soojakoti. Et see aitaks teda alajahtumise eest ning oleks justkui emme sooja kõhu asendaja.

Vot. Loodan et minu esimesest emotsionaalsest postitusest ära ei ehmatanud. Usun et saad ka ise nüüd aru et nii varakult kassipoja emast eemaldamine ei olnud päris õige tegu.
Peaksid olema üliõnnelik, et su kiisud ilma ema toeta üldse vastu pidanud on. Ehk said mu jutust ka mõningaid nippe kuidas nende eest hoolitseda.
Ei teeks paha ka loomaarstiga konsulteerida.

Thumbs up Thumbs down

Me olime ise kah päris ehmunud, et nii noor oli...aga see kelle jurest me ta tõime oli selles nii kindel ja ütles, et tema juurest on juba enne meid kiisusid ära viidud..:S Ja et kui me ei võta teda ,siis pidvat siis keegi teine tulema ja ta võtma..

Thumbs up Thumbs down

Seda juttu olen varemgi kusagilt kuulnud. mad See paneb nagu kohustuse et te peate just praegu kohe nüüd kassi kaasa võtma. Tegelikult tahtis ta lihtsalt kiiremini raha kätte saada ning kassipoegadest vabaneda. Mõeldes et ta loovutas kassipoegi juba enne teid, tulevad külmavärinad üle selja. 2. nädalane kassipoeg ilma emata juba ellu ei jääks. Ja see peaks siis loomasõber olema. sad
Kui see salastatud pole siis palju ta teilt kiisu eest küsis?

Thumbs up Thumbs down

Ei ole salastatud..1000kr küsis...Vanem vene naine oli...Tal oli omal kodus 4 suurt kassi..Ja kaks pesakonda kassipoegi...

Thumbs up Thumbs down

vot see on küll kõige pesuehtsam millerlus. ja teie toetasite seda oma 1000 krooniga. väga kurb lugu.

hmmm. Kas see on see tädi, kes Tallinna bussijaama juures halle kasse müüb?

üks kass on hea, kaks veel parem, kolm hädavajalik....

Thumbs up Thumbs down

Nii, nüüd läks vastus teemast mööda. Ma arvan, et väiksem kasvab ruttu ja üldiselt on kassid suht vastupidavad putukad, nii, et küll väiksem hakkama saab. Kui aga on näha, et pisem stressab ja on muidu närb selle mängimise tulemusena siis on ehk õigem neid mõnda aega eraldi hoida .. Kui selleks on ikka võimalus ja lasta tillemal kosuda  wink

Thumbs up Thumbs down

Veel üks post... vaatasin küsimuse kuupäeva ka lõpuks... selleks ajaks on vist küll see küsimus ammu hea lahenduse leidnud, loodan big_smile

Thumbs up Thumbs down

Nii vihale ajavad sellised inimesed, kes niimoodi imeväikeseid kassilapsi uutesse kodusesse sokutavad. Jube ikka kui inimesed muud ei suuda, kui raha peale mõelda!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg