Teema: mure kassiga

Tahaksin kuulda teie arvamust, kuna pole kindel , et kàitun òigesti oma kassiga.Varsti on meie peresse oodata vàikest tùdrukutirtsu ja seoses sellega otsustasin, et kassi enam meie magamistuppa ei lase.Esiteks sellepàrast,et kui mina nàiteks magan ja ei kuule-nàe midagi, siis àkki kass làheb lapse voodisse ja istub nàiteks lapsele peale, vòi keerab ennast kuidagi nii,et laps ei saa hingata.Teiseks ka sellepàrast, et ta meil jàtab oma karvu igalepoole tohutult.Oma iseloomult on ta veidi armukade kùll ja vahel kui mehega rààgin,hammustab mind jalast  .Samas on selline pugeja, et tahab koguaeg tàhelepanu ja silitamist, siis on ta ònnelik ja lòòb nurru mis kole.Nùùd on juba mitu nàdalat, kui teda magamistuppa ei lase ja see mis ta òòsel teeb on lihtsalt jube  .Mees on magamata ja mina ka.Kraabib ja karjub ukse taga ja nii iga òò.àmm arvas kùll, et ta vòiks ju meie voodi nurga peal mgada, kus ta harjunud oli enne, aga ma ei tea kas saan siis rahulikut magada peale lapse sùndi, vòi istun òòsel ùleval ja valvan last ja kassi korrga.Mis teie teeksite, olete teinud sellises olukorras, kui on kass majas,kes on ka nagu lapse eest ja tahab sama tàhelepanu ja hellitusi, mis vàike laps?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mure kassiga

Kas lapsele oma tuba pole? Et paneks näiteks lapse toa ukse kinni. Kui mingi suur maja just pole, siis peaks lapse nuttu ka kinnise ukse tagant kuulma.
Aga noh, kui laps juba sündinud on, siis oled niikuinii lapse pärast öösel üleval, siis saad samas kassi ka valvata. tongue

Dogs have owners, cats have staff.

mina küll ei kujutaks ette, et vastsündinud laps ei oleks minuga ühes toas. ja ega ma üleüldsegi väga ei tea, et nii tehtaks, et äsjasündinud lapsed omaette toas oleksid.
aga kass PEAKS ju teoreetiliselt lõpuks harjuma. et no eks ta veidi raske ole, eriti, kui on täiskasvanud kass, kes on harjunud kogu tähelepanu endale saama.  samas on chryl selles mõttes õigus, et ega pisikese beebiga nagunii vist eriti magada ei saa, et siis näed ära selle ka, kuidas kass lapsega käitub. peaks ju olema ka täiesti selline variant, et kass hakkab last kartma, ma nagu kusagilt olen midagi sellist kuulnud.

Thumbs up Thumbs down

Ma pole just suurem lapsearmastaja ja omale veel niipea ei planeeri ka, aga mis ses halba on, kui laps oma toas magaks? Korteris nt kõrvuti toad. Ma ei saa aru emadest, kel lapsed veel mitme aastasena nendega koos voodis magavad. igaühel olgu ikka oma voodi. Igatahes, kass on mõnusam, kui laps wink

Eraldi tuppa vastsùndinut muidugi panna ei saa.Seda juba lapse pàrast ja muidugi ka enda pàrast, natuke tahaks oma elu ka ju mugavamaks teha, sest raske saab nagunii olema;)Mitme aastane laps loomulikult vòiks juba oma toas olla, aga pàris beebi, kes òòsel mitu korda àrkab, peaks ikka ema juures olema.Mul on neid beebisid siis kaks jàrelikult, kes kogu mu tàhelepanu endale nòuavad.

Thumbs up Thumbs down

Aga sa ära ette närveeri nii palju, oota ära, mis saab ja kuidas olema hakkab ja vaata siis edasi. Ma muud ei oska soovitada.

Thumbs up Thumbs down

Aga kui kassi edasi magamistoa ukse taga hoiad, siis ta karastab sind juba ette, öösel üleval olemise ja kisaga wink

Meie perre tuli ka väike tüdruk, ootamas 2 kassi. Võtsin asja rahulikult, saagu mis saab, ette muretsema ka ei hakka. Ei saanudki midagi - üks kassidest hoiab algusest mõõdukat distantsi, kuna ta on hästi arg ja kardab kõike mis kahtlast häält või ootamatuid liigutusi teeb. Teine kass aga lapsendas mu tita big_smile. Kui tüdruk nuttis siis oli kass esemesena lapse juures ja sättis ennast ilusti pea kõrvale külitama , ise tõstis veel tagumise jala ka ilusti eest ära, et titt ikka tissi paremini kätte saaks. Ise vaatas mulle sellise näoga otsa, et vaja või maa alla - et mis emme sa selline oled? lased lapsel nutta big_smile Võta rahulikult, küllap nad saavad omavahel hästi hakkama big_smile

üks kass on hea, kaks veel parem, kolm hädavajalik....

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu teeb samamoodi.Alguses panime ta emaga kööki magama,aga sellest ei tulnud midagi välja.Kass tegi sellist hirmsat häält,nagu oleks tall kurgus mingi klomp,või hakkaks ta oksele.Noh,sellepärast ei saanud ema magada ja mina ka mitte.Niisiis otsustasime et las kass magab meie toas,ja mitte midagi ei juhtunud.Minu meelest pole sellest hullu midagi,kui lased oma kassil toas magada.Minu arvates tunneb kass end üksildaselt,kui paned ta kööki või kusagile luku taha.:(Teine võimalus:kui ta õue ei karda minna,siis võib ta enam vähem kassiluugi kaudu suveks öösel välja lasta.Aga talvel...ma ei tea..

Kassid ei tohikski vanemaks saada...

Ma ei ole küll kunagi kuulnud juhtumitest, et kass oleks tite ära lämmatanud või midagi taolist. Mõni väga armukade on küll küünistanud last või siis on see juhtunud mänguhoos, aga üldiselt on loomad taibukad selles osas ja kui nad on saanud olla kogu sündmuste käigu sees ja tunnevad end pere liikmena, siis enamik ikka hoiab ka uusi pisikesi pereliikmeid.
Kui beebi on su enda läheduses, siis saad ju kassil ka silma peal hoida algul, et näha, kuidas ta käitub.

Õnne uue pereliikme puhul! smile

PS! Oleks huvitav teada saada, kuidas teie kiisu käitus, kui väike vääks koju jõudis smile

Thumbs up Thumbs down

Chry: "Igatahes, kass on mõnusam, kui laps"...
Mina arvan praegu samuti:puna:  (psttt- ma loodan, et mu mees siia foorumisse ei satu, muidu oleks kuri-kuri sellise jutu pärast)...:)
Kassid on kõige armsamad ja siis lapsed on ka natuke:wink: armsad.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Issake, ma ei olegi siis ainuke sellise motteviisiga.:laugh:
Siin on vist koik puha kassimammad koos big_smile
Ma ju oma *lapsega* aasta aega kodus, kahju ainult,et kassitoetust ei maksta:D

Aga teemaalgatajale: kui kassi mitte järsku kuhugi tuppa lasta, kus ta tavaliselt vois vabalt kaia, siis ei saa sa arvatavasti öösiti üldse magada, kuna kass karjub lihtsalt ukse taga, eriti kui koik majarahvas seal toas on. Ma arvan et sa voiks kassile ka hasti monusa pesa teha sinna magamistuppa, ja nagu varem mainitud, enamus kasse kardab neid vääksuvaid armsaid olevusi:) Voi siis jookseb kohe kutsuma, et kuule tita nutab ju, mis sa nii aeglane oled?

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

Mina vist ei jätaks kassi ja imikut ilma järelvalveta ühte tuppa. Ei usu et kass beebile meelega liiga teeks aga kunagi ei tea mis juhtuda võib.. Ei taha ära hirmutada aga mul sugulase laps kahjuks läks nii et kass puges talle kaissu sooja ja kogemata lämmatas lapse ära. :cry: Ma arvan et teeksin sama, mis teemaalgataja - ööseks kassi lapsega ühte tuppa ei laseks. Aga soovitaksin võtta kassile teise kassi seltsiks - siis ei tajuks ta nii palju et ta vähem tähelepanu saab ja tal oleks mõnusam olla. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down