1

Teema: Kuuks ajaks reisile

Tere,

sooviks saada veidi nõu. Nimelt on meil minek ligi kuuks ajaks reisile ning Eestisse jääb tagasitulekut ootama üks kassihärra. Olnud on ta meie juures umbes 4 aastat, võetud turvakodust. Kass iseloomult on selline peamiselt isepäine, aga samas tahab ka vahel suhelda. Süle-ja kaisukass kindlasti ei ole, igasugust autoga sõitu/puure/reisimist üldiselt vihkab.

Nüüd siis peab kass ilma meieta kuu aega hakkama saama. Siin nüüd tahakski nõu- meil on kaks erinevat võimalust, kuidas olukorda lahendada ja tahakski teada, kumb on teie arvates parem.

1) Kass jääks oma koju ning mu ema käiks teda vaatamas, räägiks veidi juttu ja oleks ka vahel mõne öö kassi juures. Suurema osa ajast oleks kass aga ikkagi korteris üksinda. Toitu ja vett kontrolliks kindlasti iga päev või üle päeva.

2) Viiks kassi selleks kuuks ajaks vanemate juurde, kes ei ela väga kaugel- umbes 15 minutilise autosõidu kaugusel. Ta on seal ka varem hoiul olnud (5 päeva) ja end kohapeal hästi tundnud. (Igasugune transport on muidugi temaga väga stressirohkeks osutunud, ta ei armasta puure ega autosõitu). Lisaks on nüüd vanematele tekkinud ka oma kass (tüdruk) ja kahe kassi läbisaamist veel täpselt ei tea. Seal oleks tal aga inimesed alati juures ja ei tekiks üksindust.

Ühesõnaga hoiule viies oleks hea see, et ta oleks inimeste juures ja ei tunneks end üksi, aga võib ehk hakata stressama selle pärast, et teda on veetud nüüd kuskile kodust pikaks ajaks ära mingi teise kassi juurde- et äkki on nüüd jälle maha jäetud. Kui kass jääks koju ja teda käidaks vaatamas, oleks ta oma keskkonnas ja stressivaba, samas ikkagi suurema osa ajast üksinda- äkki tekib üksindus?

Probleem ongi tegelikult selles, et reis on küllaltki pikk. Kui reis oleks nädal aega, siis poleks mingit küsimust- kass jääks oma koju ning talle käidaks seltsis ja söötmas/jootmas.

Ehk siis lühidalt peakski vist küsima, et kumb on kassile parem- kas oma kodu/keskkond olles peamiselt üksinda või võõras kodu võõra kassiga, aga tuttavate inimestega. Toidetud/joodetud/liivakast puhastatud, kass paitatud oleks mõlemal puhul.

Kui kellelgi on olnud sarnane olukord või oskab niisama nõu anda, oleksin väga tänulik smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuuks ajaks reisile

Mina jätaksin pigem kassi koju, oma kodu on ikka oma kodu smile  Ja kui külas ka võõra kassiga vaja kohaneda...äkki nad ei meeldigi teineteisele.

Mul ei ole olnud päris sellist olukorda - reisid on olnud paarinädalased ja kasse kodus mitu, aga nende juures on igapäevaselt käinud hästi tore "kassihoidja" ja põhjust muretsemiseks pole olnud smile

Thumbs up Thumbs down