1

Teema: Piinarikas küüntelõikus

Tervitus!
Meie 11 kuune Scottish Straight on hakkanud kategooriliselt küünte lõikusele vastu, olen proovinud maiuse andmist enne lõikust, kratist kinni hoidmist ma ei talu ( seega seda ma ei tee), kass ka mitte. Võtan sülle ja kohe kui küüni välja vajutan on vali kräunumine ja kätte vahelt välja rabelemine lahti.
Küsimus on kiire, kuna kassile vaja ka peigmees üsna pea leida, ja kes see ikka kiskja küüntega mehele läheb?  wink ´
Ettetänades,
ArturR.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Piinarikas küüntelõikus

Kass on 11 kuune ja juba on vaja peigmees leida....mida. Kassil ikka tõupaberid on ja kohtuniku poolt juba aretuskõlblikuks tunnistatud või paneb lihtsalt "raha rattad käima"?

Samuti arvan, et kassil pole vaja küüsi lõigata. Kratsipuust täiesti piisab.

Thumbs up Thumbs down

Kass juba üle aastane, ning "kräunuaeg"  on juba käes.
Ootame uuesti ja siis tahaksine juba peigmeest leida jah. Tõupaberid on kohe käes, kuid seda kohtuniku juttu pole varem kuulnud ehk saaksid selgitada smile

Thumbs up Thumbs down

Ja igakord kui "kräunuaeg" tuleb, hakkate peigmeest otsima?
Kas tõupabareid siis kohe ostes kätte ei antud? Millega sellist viivitust põhjendati?
Kohtuniku jutt on selline, et kohtunik annab omapoolsed hinded ja arvamuse, kas kass peaks "kräunuajal" isast saama või oleks ta mõttekam hoopis ära steriliseerida. Tõukasside puhul on oluline aretada terveid ja tõule omaste tunnustega paberitega tõukasse. Kui kohtuniku arvates on sinu kassil midagi sellist, mida tasuks paljundada, siis ta ütleb seda. Kui ei ole siis...varjupaigad on õnnetuid kassipoegi kapaga täis, ei ole see veel maailma hukk, kui sinu kassil pole põhjust poegi saada. smile

Thumbs up Thumbs down