1

Teema: Kassitoit karvade väljalangemise vastu?

Tean, et kassipidaja suurimaks mureks just kodu korrashoiuga seoses, on meeletu karvade väljalangemine. Ka minu isasel äralõigatud toakiisul on sama jama, et need karvad muudkui tulevad ja tulevad. Kammin ja pesen, aga siiski näib, et midagi ei muutu. Tal on üldse väga tundlik nahk, kuigi tegemist on tavalise segaverelisega. Tal on olnud rasunäärme põletik ja teatud toitudega on tal tundlikkus suurem ning karvad langevad hoogsamalt välja.

Kas kellelgil on olnud sama mure ning on saanud abi kindlast kassitoidust, mida oskab soovitada? Või peaksin siiski loomaarsti poole pöörduma?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassitoit karvade väljalangemise vastu?

Mina pigem väldiks kassi pesemist (v.a siis kui tegu on ravishampooniga), sest see avaldab mõju nahale ning selle tulemusena võib ära tulla veelgi rohkem karvu.

On olemas spets kammimiskindad. Minu arvates võtavad need paremini lahtist karva ära kui tavalised kammid, eriti kui see veel niiseks ka teha.

Kas kass kõõmab ka ohtrasti? Näeb ta hea välja (karv läigib, silmad pole rasused/vesised)?

Thumbs up Thumbs down

Tänud Rosetta hea nõuande eest. Ostan kammimiskindad. Usun, et nendega kammimine meeldib kassile isegi rohkem.

Kõõma ajab ta ka, aga üldiselt on ta väga ilusa karvag ja silmad on terved. smile

Rosetta kirjutas:

Mina pigem väldiks kassi pesemist (v.a siis kui tegu on ravishampooniga), sest see avaldab mõju nahale ning selle tulemusena võib ära tulla veelgi rohkem karvu.

On olemas spets kammimiskindad. Minu arvates võtavad need paremini lahtist karva ära kui tavalised kammid, eriti kui see veel niiseks ka teha.

Kas kass kõõmab ka ohtrasti? Näeb ta hea välja (karv läigib, silmad pole rasused/vesised)?

Thumbs up Thumbs down

Mul on hea meel, et sain aidata.

Võid kirjutada ka, kuidas kindaga kammimine edeneb. Mul näiteks tesimeline kassiplika hakkab kinnast igakord purema, sest arvab, et ma mängin temaga müramist. Sp pean ta alati kätte võtma ja pikaks sirutama nagu harjaks loomanahkset kraed või midagi sellist. smile

Thumbs up Thumbs down