1

Teema: Tere kõigile

Mina olen Soomlane 1995 aastal sündinud tüdruk. Liitusin siia lehele seetõttu, kuna ma armastan kasse. Ja ma tulin siia foorumile, sest eesmärk peaks õppima rohkem Eesti keelt ja rääkida kassidest Eestiks. Eesti keelt olen rääkinud umbes kaks aastat, nii et vigu tuleb veel kindlasti. Lisaks sellele, et ma armastan kasse, mulle olulised asjad on; pere, loodus ja muusika. (Muidugi neid on teisigi, kuid need tulid esimesena pähe). smile Basskitarri ma olen mänginud rohkem alates 2007, mil ma sain oma bassi.

Äike on minu ainus kass. Ma sain selle mu õde sõbralt 21.8.2012. Äike on must-valge ja poeg. Iseloomult on ta on uudishimulik, mänguline ja tark. Igal ööl Äike tuleb minu kõrvale magama. Tundub, et Äike on alati seal kus on palju inimesi ega talle meeldib üksi olla. Mulle meeldib mängida Äikega iga päev. Kui ma olen arvutil, Äike tuleb juurde vaatama et mis seal ekraanil on. Mulle meeldib Äike väga palju, ta on mulle hea sõber.

Enne Äiket, peres oli kaks kassi; Amanda ”Manta” ja Misu. Mõlemad olid tüdrukud. Manta oli täiesti valge, Misu oli must-valge. Misu oli vaid 8-aastane, kui ta haigestus. Me viisime selle loomaarstile, kes tegi kõik võimalikud katsed. Loomaarst ütles, et ei tea, mis kassi vaeva ja see tuleks lõpetada. Veelgi mõtlesin, mis see haigus oli. Ebakindlus on paha tunne ja mõtlen, et eks Misu oleks kuidagi võinud päästa…
Manta koos veetsin kogu minu oma elu, sest Manta oli peres juba, kui ma sündisin. Ta suri 5.8.2012, 19-aastaselt. Ma armastasin neid kasse tõene palju. Kasside surma pärast mõtlesin, et ma ei võta kohe kassi endale, kuid on kuidagi mõnusam, kui mul on kass.

Äike lisaks peres on Pomeranian koer ja 3 liivahiired.

Thumbs up +1 Thumbs down

Vasta: Tere kõigile

Tere!
Eesti keel on sul küll jua väga hästi selge, vigu on tekstis väga vähe! Miks tahad eesti keelt õppida? Kas elad nüüd Eestis?

Äike tundub väga tore kass! Kirjuta kindlasti temast veel.
19 aastat kassi jaoks on palju, sul vedas, et said ühe kassiga nii kaua elatud. Kas sul Mantast pilte ei ole?

Thumbs up Thumbs down

3 Viimati muutis JanLai (07.02.2013 22:11:42)

Hmm...Eesti keel on väga ilus keel. smile Ma olen kuulnud seda palju (ka omas koolis, sest meie koolis oli paar eestlast õpilast). Ma ei tea et miks see mulle nii palju meeldib aga ma tahaksin seda õppida rääkima veel palju paremini. Ma elan Soomes. Kahjuks ma ei ole veel kunagi Eestis käinud aga see oleks väga tore näha ise et milline Eesti on. (Ainult olen piltidel näinud).

Oi, ma kirjutan Äikest veel. smile Tore kass ta on, täna tuli minu süles istuma kui ma loeksin lehte. Nüüd juba 5 tundi maganud minu voodis. Ta on vist väsinud sest kogu päeva jooks ja mängis.

Sest Manta oli nii vana ta magas palju viimastel aastatel jooksul. Ma leidsin ühe pildi Mantast. (See on paar aastat vana pilt): http://tinypic.com/r/314bbr7/6

Thumbs up Thumbs down

Manta nägi ka nii kõrges vanuses väga hea välja! Pildi järgi oleksin arvanud, et tegu on noore kassiga smile

Kirjuta kindlasti edaspidigi, kuidas teil läheb!

Thumbs up Thumbs down

Olen sama meelt ja luban kirjutada. smile

Thumbs up Thumbs down

Kas Äikest ka rohkem pilte ei ole? smile

Ma leidsin ühe pildi: http://tinypic.com/r/aktjf7/6    smile

Thumbs up Thumbs down

Alguses on kindlasti raskusi uue keelega, aga kindlasti Sa saad veel soome keelega hästi hakkama, seda peab vaid rääkida ja õppida. Ma soovin Sulle edu soome keele õpingutega! smile
Ma ise olen eesti keelt natuke alla 4 aastat juba õppinud ja mul on ikka veel raskusi sellega... big_smile

Äike tänab! Ta on jah armas ja nüüd juba suur poiss! smile

Thumbs up Thumbs down

9 Viimati muutis hedonism (22.03.2015 22:35:54)

JanLai: väga tore on, et välismaalaseid ka siit foorumist leiab ja veel toredam, et nad eesti keelt soovivad õppida. ma tahan ka eesti keelt õppida believe it or not, aga ma olengi eestlane. ma lihtsalt ei ole viimase 10a+ ühelgi eesti saidil või foorumis käinud regulaarselt st. eestlastega suhelnud või eesti keelt lugenud. ei ole lihtsalt midagi huvitavat olnud, minu jaoks. nüüd ma püüan eesti keelt uuesti meelde tuletada, niiöelda. see selleks, see on mu isiklik tragöödia juba wink)

äike on nagu väike päike. väga kena kiisu sul. smile

edit: mida rohkem ma Äikest sinu avatari kujul näen, seda rohkem ta mu eelmist kassi (Kitty) meenutab st. väga sarnased on isegi näo poolest, värvi koha pealt identsed st. sellepärast ma alguses nägin kohe  sarnasust,aga see on paljude kassidega,sest selline värv ei ole midagi haruldast vms iseenesest ju.

Thumbs up Thumbs down

Oi deem, see on juba päris karm kui oma emakeel hakkab meelest ära ununema...:o big_smile Niii, ma kah otsisin netist mingi huvitava foorumi millega ma liitusin et keelt õppida. Õnneks sattusin siia kassifoorumile. smile Heh, ma olen ka pannud tähele et kui keelt eriti väga ei kasuta, siis ununeb see päris kiiresti meelest ära. Eriti praeguses elus, uusi sõnu tuleb koguaeg...Ma kah soome keeles kõiki asju kindlasti ei teaks big_smile (Mu emakeel on ju soome keel).

Äike tänab Su kommentaari eest. Ta on tõesti nagu väike päike. smile

Ma vaatasin ka Su kassi pilte siit. Väga armas kiisu on Sul ka. smile Aga kahjuks ma selles probleemis aidata ei oska....(Kirjutasid et kass enam oma lemmiktoitu ei söö).

Thumbs up Thumbs down

see on tõesti võimas 'probleem'. niisama kirjutasin, et oleks nagu midagi mida küsida tarka vms big_smile mul on siiralt ükskõik, mis toitu kass eelistab, peaasi, et ta midagi sööb st tervislikult toitub.

Thumbs up Thumbs down

No jah, nii ta on. smile

Thumbs up Thumbs down