Teema: Isane poeg pissib viimasel ajal voodisse

Pikem jutt ja alustan algusest, et võimalikult täpne info edasi anda.

Minu kass, väike mees Ats, siis peagi 6-kuune. Minu juurde tuli ta kahe kuuselt. Isane, veel kastreerimata.
Algusest saati on ta harjunud sellega, et peab olema nädalas mõned päevad pikalt üksi (nii südantlõhestav kui see ka väikesena ei olnud), tööpäevad sellised. Kui kassi võtsin, siis elasin veel kahe sõbrannaga, kellega ta samuti kenasti harjus, siis kolisin omaette korterisse kassiga.

Lisaks olen kassi tahtlikult harjutanud juba väikesest peale erinevates kohtades käimisega, sõidab rahulikult mul autos, isegi väga põnev on asju kiirelt möödumas näha! Lisaks olen ööbinud temaga nii nende samade sõbrannade juures ja peika juures. Alati on kaasas ta oma liivakast ja mänguasjad, et oleks kodune. Nii olen teda ka vahel "tädide" juurde hoiule jätnud nädalavahetuseks, kuna ta nendega juba kenasti harjunud. Pole probleeme veel kordagi olnud ja tundus, et kass kenasti sellega harjunud ja kohanenud. smile

Esimest korda aga lasi voodisse peika juures. Arvasin, et ju karistas meid, kuna me olime teda karistanud eelmine päev pideva laual ja köögikappidel käimise pärast. Hoidsime edaspidi magamistoa ust kinni, eemaldasime laudadelt kiusatused ja rohkem probleeme ei olnud.

Teist korda lasi voodisse mõni nädal hiljem sõbranna juures, kui olin ta sinna hoiule viinud, kuna ise läksin reisile (see oli põhimõtteliselt teisel-kolmandal seal oldu päeval, nii kaua on ta ka seal varem olnud ja ei tohiks olla vihast, et ta sinna viisin). Kokku oli ta seal veidi üle kahe nädala ja rohkem sellega probleeme ei olnud selle aja jooksul.

Siis tuli minu kord, kui oli minuga kodus olnud kolmandat päeva. Olin päeval ära ja õhtul koju tulles avastasin, et oli 2x sirtsutanud (+kakanud kõhulahtisusega) minu voodisse, kus öösel magasin. Karistasin seepeale kassi ning korjasin asjad kokku pessu ja madratsi esialgu puhastasin märja rätikuga lihtsalt. Järgnev öö olin teises toas voodis. Hommikul peale hommikusööki tagasi magamistuppa minnes, avastasin et Ats-poiss oli teise voodisse tekile pissinud.

Jooksuaeg et tohiks ju nii noort kassi veel mõjutada? Voodisse tegemine ei tohiks olla ka ju märgistamine, mujale pole ta pahandusi/märgistusi teinud. Liivakast on korras ja puhas (viimaste pahanduste ajal oli ainult liiva veidi õhem kiht, kuna viimasel puhastusel sai liiv otsa). Vabal ajal tegelen kassiga, käime ka rihmaga õues jalutamas tublilt ja süüa saab head-paremat.

Kuna kass on harjunud üksi olemisega ja see paha komme tekkinud viimase pooleteise kuuga, enne väga tubli olnud, siis ma ei oska leida ise põhjust, milles võib asi olla?

Olen aru saanud, et kõige parem lahendus on kassi mure eemaldamisel.. on ehk nõuandeid, mida proovida?? Mille eest võib ta mind karistada või mis võib veel kassi häirida?

Thumbs up Thumbs down