1

Teema: Kuidas määratakse kassil tõug?

Ütlen kohe ära, et ma ei tea kassidest midagi ja poleks kunagi arvanud, et minust saab kassiomanik.

Leidsime tänavalt 2kuuse kassipoja, algul võtsime korraks tuppa et süüa ja sooja anda, aga juba üsna kiirelt kiindusime kassi ja jätsime ta omale. Käisime arstil ja kõik oli korras ning tundub, et endine omanik ei hooli.

Loomaarstil nägin seinal kassitõugude pilte ja infot. Kodus googeldasin sama tõugu ja leidsin, et kõik kirjeldused klapivad. Ega mulle ei olegi oluline kas ta on paberitega või ilma, armas on ju ikka meile. Aga lihtsalt huvi pärast tahaks teada kas ta on või pole.

Kas tõukassid saavad olla ainult need kelle vanemad on paberitega? Ühesõnaga niisama tänavakassi kohta ei oska keegi öelda kas ta on või pole?

Samas ma saan aru, et see pole üldse reaalne, et tänaval hulgub tõukass, aga no kõik tunnused on 100% paigas tongue

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuidas määratakse kassil tõug?

Aga näidake temast fotot ja millist tõugu arvate olevat smile

On teoreetiliselt võimalik küll, et tõukass - äkki kellelgi kadus ära.

Thumbs up Thumbs down

Jagasime ka aktiivselt infot kassi kohta ja uurisime ka varjupaigast, endist omaniku ei tundu olevat.

Ma siin ei tahaks eriti pilti jagada, aga kas kuhugi asjatundja juurde ei saaks kassi viia?

Thumbs up Thumbs down

Tegelikult kui kassipojal oleksid tõupaberid (sugupuu, vanemad registreeritud registris ja käinud näitustel), siis oleks tal ilmselt ikkagi ka kiip.
Kui kiipi pole, siis ei saa kuidagi tuvastada, mis konkreetse kassiga on tegemist ja seega tõupabereid ei ole talle võimalik saada. Samuti ei ole siis mitte kuidagi võimalik 100% kindel olla, et tegemist on tõukassiga.

Eestis on tegelikult levinud selline asi, et tõukasse lihtsalt paaritatakse ja müüakse tõupaberiteta (ei käida kassidega näitustel, ei läbita terviseuuringuid) odava hinna eest. Siis on küll tõesti tegemist mingi konkreetse tõuga, aga seda teate ainult ise ja kuidagi tõestada (tõupaber) pole võimalik.

No ja üks variant on veel see, et kassipoeg on lihtsalt mingi tõu moodi ja tegelikult täitsa segavereline smile Näiteks siiami kassi moodi on palju segaverelisi kasse, ema võib neil tihti hoopis tavaline musta värvi kass olla.

Aga osad tõud on tõesti spetsiifilise välimusega - nt pärsia kass, abessiinia kass, bobtailid (lühikese sabaga), erinevad rex'id (krussis karvaga), munchkin (lühikeste jalgadega) ja ka karvutud kassid.

Asjatundjaks võib olla mõni kohtunik kassinäitusel, aga isegi kui öeldakse, et on mingi tõug, siis sellest ei muutu midagi, sest tõupabereid Teile ikkagi ei anta.

Huvi pärast võite küsida nt answers.yahoo.com, panete pildi ja küsite inglise keeles, mis tõugu see kass võiks olla ja siis vaatate, kas klapib Teie arvamusega smile

Thumbs up Thumbs down

Mulle ei olegi paberid olulised, tahaks lihtsalt teada tongue

Kuidas siia pilti lisada saab, lisaks pildi siis ikkagi ja tõuks on Norra Metskass

Thumbs up Thumbs down