1

Teema: Uue koduga harjumine?

Tere kõigile.Meil on isane kass nimega Summi,vanust 4.a.sellest elanud meiega 3 aastat.-kasteerimatta,mitte tõukass.Peres on ka 9 aastane poiss.Elanud oleme temaga oma majas,kus sai ta vabalt õues käija.Üldjuhul päeval magas toas,öösel küsis õe,vahel hulkus väljas mõned päevad ja ööd.Väga sõbralik ja tark kass on.Meie kullatükk.Nüüd oleme oma eluga kolinud teise riiki.Kindel oli see et kass tuleb kaasa.Mina oma pereliiget maha ei jäta.Esialgu asusime mehe vanaema juures 3 nädalat.Seal oli võimalus öösel õue saada.Mis talle väga hästi sobis ja kohanes väga ilusti.Elukohaks saime omale üürikorteri.Oli aeg kass siis tuua,esimesed päevad kujunesid üllatuslikult hästi.Ei kippunud õue.Jooksmas on 2 nädal ja kass on kolm järjestikku õhtut,eriti öösel kraapinud meeleheitlikult välisust ja mjäub (vaikselt).Olen temaga siis öösel üleval.Kahjuks ei saa ega tohi siin loomad vabalt väljas käija.Ainult loomarihmaga.Küsimus seisnebki sellest , kas õuekassi on võimalik siseseks kassiks saada?Kuidas see talle mõjub ja kaua see aega võtab.Või peaksin ma iga õhtu temaga väljas jalutamas käima,või teeb see asja veelgi hullemaks,tean et tunniajase väljas käiguga ta nõus pole,hakkab õue tagasi kraapima(järgi proovitud).Kardab autosid ,võõraid tänaval ja koeri.Olen nii nõutu ja koos kassiga õnnetu.Süda ütleb nii ja mõistus naa.Üks võimalus on ta mehe vanaema juurde jättagi,ta ise on nõus,et keegi talle seltsiks.Vahemaa on 12 km.Käime nagunii tihti seal.Aga süda mul ei lase,ikkagi meie teine laps :)Mis oleks talle siis parem.Elu meiega ilma ões käiguta või elu koos vanaemaga õues käiguga?Palun jagage oma kogemusi.Ettetänades.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Uue koduga harjumine?

Minu meelest kassid, kes on terve elu väljas käinud, lepivad kodus elamisega väga halvasti.
Võimalik on see küll. Usun, et lahenduseks võib teoreetiliselt olla juurde kassipoja võtmine - kahel kassil on PALJU huvitavam, nad võivad teineteist mööda elamist taga ajada ja nii palju kui soovivad, mängida.
Rihmas käigud minu meelest kassidele üldse ei sobi, nad tahavad jah kohe tagasi minna ja ikka tunde ja tunde väljas veeta (samas passivad suure osa ajast koha peal).

Nii et mina soovitan Teil võtta veel üks kass smile Ja natuke vaadata, kuidas see praegusele kassile sobib - kui ikka üldse sõbrunemise märke üles ei näita (ta peaks paari päeva möödudes hakkama kassipoega endale järjest lähedamale lubama ja nii järjest rohkem tema vastu huvi tundma) ja nt pidevalt ründab, siis on ju võimalik viia suurem kass vanaema juurde ja endale jätta kassipoeg, kes harjubki alati toas elama.

Thumbs up Thumbs down