1

Teema: Vajame kiiret abi :(

Kodus on meil 1,9 aastane highland scottish fold 8 emane-steriliseerimata ) ja ostsime nädal tagasi  4 kuuse briti tüdruku.Tegime kassidele ettevaatlikult tutvust,fold oli rahulik ja uudihimulik,pisike briti tüdruk aga urises,sisises ja kohe kallale suuremale.
Nüüd aga olukord lausa kriitiline,fold käib luusib ja otsib kassipoega taga ja nii kui kätte saab siis kohe ründab ja lausa hammustab saba juures,seljast,kõhust.
Oleme üritanud hoida pisemat võimalikult suuremast eemal aga täna siis juhtusin korra selja keerama ja nii fold kargas kohe köögikapi peale ja brilasele kallale.Korralikud hambajäljed on briti tüdruku seljal,nüüd hingad ta tohutu kiirusega terve päev läbi,Ja ainult on pikali ja magab.
Söömas kassipoeg korra käis ,taga käpad värisesid ja nii ka pissis end täis kohe sealsamas toidukausi juures.
Kassipoeg sai tohutu stressi ja kindlasti tal ka jube valus nüüd... vaatan kuidas hommikul olukord ehk vaja arsti juurde viia-või isegie i tea mis tema seisundist arvata.Hetkel puges peitu ja ei usu et ta sealt enne hommikut välja tuleb.
Endal aga juba hirm suur,et jumala eest kassipojaga miskit hirmsamat ei juhtuks,sest ta ikka oli terve päeva pikali ja lihtsalt hingas tohutu kiirusega-kaasa arvab,et stressist.

Fold on alati olnud ülirahulik kass ja paras magaja.kasvas ta kuni 1.2 eluaastani teiste kassidega koos nii foldide,straightide kui britlastega ja seal ka kassipoegadega.Ei osanud üldse arvata,et ta ei võta omaks nüüd teist kassipoega või lausa teda ära süüa üritaks.

Milliseid nippe saaks nende lepitamiseks kasutada? Ka pisike on paraja iseloomuga,sisieb,uriseb ja kohe kaitseasend sees nii kui suurt näeb... suur aga hiilib ligi ja ründab nagu saaki...
Kas on lootust,et nad üldse rahunevad ja sõbrunevad???

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Vajame kiiret abi :(

Tere!

Arvan samuti, et väikese imelik seis on stressist, kuid igaks juhuks võite viia ka arstile.

Kui ütlete, et fold alguses kassipoega hästi suhtus ja on varemgi teiste kassidega elanud, siis arvan, et probleem on kassipojas.

Olen ka päris palju seda tutvustamise asja kassidel läbi viinud ja praegugi vaja üht vanemat kassi kahe nooremaga sõbraks teha. Kirjeldan, mida ise olen teinud, et kassid sõbraks saaks.

Oluline on, et uus elanik ei oleks KOHE terve elamise peal. Vanem kass on ju ikkagi boss  wink Eraldage kassipojale tuba, sobilik on ka vannituba. Olen näinud/lugenud, et agressiivsemaid kasse tutvustatakse algul läbi ukseprao, et nad saaks teineteist nuusutada, aga mitte rünnata. Ise teen nii, et panen kassid paar korda päevas kokku ainult mõneks ajaks ja kui juba hakkavad kõvasti sisisema/urisema, siis lasen eraldi rahuneda. Hoidke kaasaga mõlemad kasse kindlas haardes süles, aga alguses mitte lähedal vaid eraldi toa otstes, las nad tutvuvad kaugemalt ja nii muuseas võib järjest lähemale liikuda, samas mõlemal on turvaline.
Mõlemal kassil peab olema oma turvaline paik.

See kass, kes alustab agressiivsuse näitamist, peab saama karistatud ja kui ära ei lõpeta, siis eraldada tema kohta.

Olen märganud, et kui vanema kassi nähes rohkem kassipojaga tegeletakse ja teda kaitstakse, tundub, et vanem nagu isegi solvub ja lähebki agressiivsemaks... Ei tea kas kujutan endale lihtsalt ette big_smile Aga soovitan ikka rohkem vanema kassiga tegeleda, kui kassipoeg samas on (vähemalt hoida süleski), sest kassipojal on ilmselt muudki huvitavamat tegemist, aga vanemale kassile on see oluline smile

Kui kassid lähevad juba rahulikumaks ja enam ei ründa, aga sõbrad ka veel ei ole, siis aitab mängimine. Lasta vanemal kassil lihtsalt jälgida, kuidas mängite nooremaga ja vähehaaval üritada ka teda mängu kaasata. Selline huvitav viis kuidas kassipoja kassiga rohkem sõbraks sain oli see, et panin kassipoja karpi ja kui ta seal piuksus ja kraapis, hakkas vanem kass huvi tundma ja läks karpi avama, mängima. (http://unitedcats.s3.amazonaws.com/prof … 208435.jpg)

Loodan, et saate hakkama. Muidugi jääb võimalus kassipojale uus kodu otsida, ta on ju alles noor ja kindlasti veel kohaneks... Aga soovitan siiski proovida järk-järgult kassite tutvustamist.

Kirjutage siis, kuidas Teil läheb.

Thumbs up Thumbs down