1 Viimati muutis Depsy (16.10.2011 16:15:24)

Teema: Kael paljaks kratsitud

Mure siis selline, et mu pärslane Depsy on oma kaela ja ka pool külge karvast täiesti puhtaks kratsinud ja muudkui kratsib edasi. Näeb nüüd välja nagu paljaskaelne. Lisaks sellele tundub, et tal sügeleb igalt poolt, sest kuhu kratsima ei ulatu sealt lakub meeletult ntks kõhu alt. Vaatasin Kassi üleni üle -  kirpe ei leidnud aga igaks juhuks siiski ostsin kriburohu ka eelmisel nädalal ja panin mõlemale kassile aga muutust pole, ikka jätkab samas vaimus oma kaela kratsimist. Nahk on täiesti puhas. Ka teine pärslane Suslik on viimasel ajal hakanud kratsima end kaelalt ja kõrva tagant. Kas võib olla tegemist sügelistega ntks? Ja kuidas seda ravida? Või mis võib kassi nii hullult sügelema panna???

Tegemist on täiesti tubaste kassidega.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kael paljaks kratsitud

Allergiline mõnele toiduainele äkki?

Thumbs up Thumbs down

Ei oska küll arvata, millest selline kratsimine teil on, aga ühel tuttaval pärslaste omanikul oli ühe kassiga sama mure. Seda kassi andis ta ka kodunt välja, paaritusteks. Arvaski, et äkki on keegi millegi vale asjaga kassi pesnud, ning pesi kassi siis korralikult ära, kuid muutusi ei olnud, siis arvas, et äkki oli kassiga miskit emotsionaalselt toiminud, kiisu käis muidugi ka õues jalutamas. Käidi kiisuga ka arsti juures, kuid ka seal ei leitud sügeluseks põhjust, üks võimalus oli, et kassil on tugev stress. Kass oli samuti end üsna paljaks kakkunud, ma ei mäleta, kas ta ka kratsis ennast, aga kakkus lihtsalt karvu ära. Kui ma hiljem kassiomanikku nägin, ütles, et kiisu suri ära, aga surmapõhjus oli tõenäoliset vanadus, sest tal oli aastaid juba üsna palju.
See minu jutt nüüd Depsyt küll ei aita, aga lihtsalt tuli see juhus meelde. Kas arst muidu sügelislestade kohta on miskit öelnud, või kust need üldse tubasele kassile tulla saaksid.

Thumbs up Thumbs down

4 Viimati muutis Depsy (28.10.2011 23:17:28)

Muutsime nüüd toidu RC pärslaste omaks jälle, vahepeal andsime RC ligtht'i ja steriliseeritud kassidele mõeldud krõbinaid ning wiskasi konservi. Kratsimine on mõnevõrra vähenenud ja paljale kaelale on nädalaga hakanud ka karvad kasvama. Suvel olid Depsy ja Suslik ka mul maal ema juures ca 2 nädalat, võib olla sattusid seal õue kassidelt tuppa kuidagi mingid satikad või sügelislestad. Järgmisel nädalal lähme ka arstile igaks juhuks näitama. Eks siis paistab mis öeldakse. Vb peame RC välja vahetama hoopis kui tõesti allergiaga tegu.
Kahtlustasin juba kärntõbe aga see ei pidavat kassidele nakkama. Loodetavasti Depysl siiski sterssi pole, sest kui kratsimine ja lakkumine välja jätta, siis näib ta õnnelik ja jutukas kass olevat.

Thumbs up Thumbs down

üks kõige kummalisem põhjus kratsimiseks, mis ma olen arstide juures kuulnud ja mis meie ühel kassil diagnoositi, oli pärakapaunade põletik ja olid ka umbes nats. Kõik oli proovitud, kui d kass ikka kratsis. Siiis aitas see.
Muidugi on ka RC toidud kõvasti viimase aastaga ära spolgitud. Palju on lisatud maisi . Olen oma kassid vaikselt Hillsile üle viinud. Ka siin võib põhjus peituda.
Kas kõrvad on puhtad? Kõrvalesta võimalust ei ole. Vatitikuga tõmmata mööda kõrvaõõnsust ja vaata kas jääb sellist kohvipuru moodi sodi tikule. Ka need panevad sügelema.
Ehk on neist mõtetest abi.,

xxx

Kuidas Depsyl on? smile