1

Teema: Erinevad vaated kasvatuse alal

Mõtlesin proovida internetis pakutavat kassi WC-le õpetamise treeningkomplekti. Tellisin ära ja hakkasin usinalt oma kahte kassi koolitama. Vana kass polnud sellest kuigi vaimustunud, kuid senikaua, kui oli veel "esimene tase", ta siiski poti peal käis. Nooremal kassil oli täitsa ükskõik.
Kui aga tuli üleminek "teisele tasemele", hakkas vana kass pigem duššinurka tegema. Vahel veel kasutas seda treeningseadet aga siis oli prilllaud ja põrand ka tihtipeale täis lastud.
Ükspäev ilusa ilmaga viisin kassid rihma otsas õue jalutama. Vana kass nuuskis ringi, siis kaevas lume sisse augu ja toimetas oma häda sinna. Järgmine päev läksin jälle jalutama ja taaskord tegi vanake oma hädad õues. Mul polnud selle vastu midagi. Viisingi siis vana kaks-kolm korda päevas õue. Tema ilgelt rahul, tegi oma hädad ära ja mõnikord tegime ka pikemad tiirud hoovi peal. Ma mõtlesin, et igati positiivne olukord. Noor kass teeb hädad WC-potile ja vana õue. Ning olengi liivakastist vabanenud. Lisaks on vana paks päris ülekaaluline ning lootsin, et ehk saab sellise jalutamisega veidi ta figuuri ka korrastada.
Aga siis tekkis elukaaslasega vaidlus. Tema oli väga selle vastu, et ma vanakest õues jalutamas käin. Et kust see aeg võetakse (2-3x10 minutit päevas) ning kuidas see poriste ilmadega välja näeks. Tõsi - vana paks on pikakarvaline ning kuna ta magu ripub ka varsti vaat et maani, siis sopase ilma korral saaks ta tõesti väga mustaks.
Samas mina pole üldse vaimustatud mõttest jälle liivakast tuppa tuua. Paratamatult tekib sellega ka teatavad aroomid korterisse ning korista palju tahad - paljajalu käies leiab ikka mingi liivakillukese päka alla.
Praegu on kolm valikut:
1) Hakkan jälle vana paksuga õues jalutamas käima ning jätkan Pisikese õpetamist potile (see on praktiliselt juba viimasel tasemel)
2) Ostan uue treeningkomplekti ning hakkan nullist pihta. Ehk veidi aeglasemalt tehes harjub ikka Kassu ka sellega ära. See tähendaks ca kahekuulist perioodi, kus ise vetsu minnes tuleb kõigepealt ülearune atribuutika sealt eemaldada.
3) Toon liivakasti tagasi tuppa.
Ise ma valiks pigem esimese. Mida teie valiksite?

Thumbs up Thumbs down