1

Teema: tuppa pissimisest ja läbisaamisest

meil on aasta aega olnud üks 5 aastane rahulik kiisu. juunis võtsime kassiabist teise kiisu, 1,5 aastase energilise. mõlemad on lõigatud emased. probleem on nimelt selles, et mingi aja tagant hakkab see noorem tuppa pissima. just koridori, kus on kasvõi spordikott maha jäänud. vana uuega üldse läbi ei saa, uus püüab mängida aga saab siis vana käest molli smile oleme kõik nipid ja trikid läbi proovinud, miski ei aita. kontrollis käidud jne. kas on võimalik, et kuna kassid läbi ei saa siis pissib tuppa? olen tähele pannud, et kui vana õuest tuleb, siis uus pissib koridori. 100% ma kindel ei ole, et nii on aga siiski mõtlesin selle peale täna kui ta taaskord koridori tegi. mida ma sel juhul peaksin tegema? talle uue kodu leidmine oleks väga suur töö ja väga kahju oleks teda ära anda, aga mul on mõistus otsas, mitte midagi ei aita...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: tuppa pissimisest ja läbisaamisest

See näitab ennekõike et see noorem kass on stressis,sellest ka see pissimine,ja stressab ta seetõttu et vanema kassiga läbi ei saa.Mina soovitaks mingi aeg selle nooremaga tegeleda natuke rohkem,teha paisid jne.Ka on olemas müügil kassi õnnelikumaks tegevad pihustid,mingi erilise lõhnaga.Ise seda järgi proovinud pole,olen ainult kuulnud.

Thumbs up Thumbs down

3 Viimati muutis Depsy (04.12.2012 22:01:35)

Vasta: tuppa pissimisest ja läbisaamisest

Ma arvan, et emane kiisu ikkagi tunnab, et vanem tungib tema territoorimile ja kuna uks on koht kust vana siseneb, siis on see koht kuhu märk maha panna (no hoiatus). Pissilõhna saad äädikaga ära pesta. Võibolla tasks kahe kasti süsteemi rakendada, nii et mõlemal on ona liivakast ja ma paneks nooremale selle jiust koridori.  Nõustun eelkõnelejaga, et võik nooremaga rohkem tegeleda, et stressi maandada.

Thumbs up Thumbs down