1

Teema: Pisike scottish tuli koju (käitumine väikeste lastega)

Tere,

eile saabus meile 13-nädalane isane scottish fold (straight kõrvadega). Elame neljatoalises korteris, kaks last on suured (15 ja 17), üks on kuuene ja kirjutan siis pisima ehk pooleteistaastase tõttu, et kuidas on kogemused, kuidas käituda ning kas teen õigesti kõike smile

Koju tulles panime kiisu pesa, liivakasti, toidunõud, mänguasjad kõige vanema lapse tuppa, kes temaga ka terve õhtu tegeles, süüa pakkus, mängis ja kelle juures voodis kiisu terve öö magas. Vahepeal hoiame toa ust lahti, et ta saaks aimu ka teistest ruumidest. Paar korda on kassiga jalutatud ka ülejäänud korteris (süles), aga kui maha panna, jookseb ta nn oma tuppa tagasi. Usun, et see on loomulik ja ok.

Esimene küsimus ongi, et kui kaua see võib aega võtta ja kas me viga ei tee, kui lasemegi tal olla seal ühes toas? V hakkab ta ajapikku ise uudistama tulema?

Söönud ta peale meiletulekut ei ole, õnneks käis liivakastis hommikul. Loodetavasti ta ikka täna sööb.

Aga nüüd siis mu peamine moment.
Kiisu pärineb kodust, kus väikseid lapsi polnud. Kuigi me pooleteistaastane ei ole kõige lärmakam omasuguste seas, on ta liigutused, hääl, müdistamine muidugi kiisule võõras ja hirmutekitav. Praegu oleme neid kokku lasknud vaid kolm korda, me ise oleme seal toas juures ja laps siis räägib, et pai ja pai. Oleme lasknud pai teha ka.

Küsimus ongi, et kuidas olete käitunud väikese lapse kodus olles?

Kardan teha mingit viga, et kass jääbki kartma last. V seda siiski ei juhtu, sest loom kasvab ju nn suureks juba mõne kuuga. Kas peaksin hoidma seda joont, et last sinna tuppa ei lase ja nad kohtuvad vaid, kui kass ise tahab ja julgeb oma toast välja tulla? V peaks just harjutama kassi ka lapsega? Ei oska praegu tõmmata seda piiri.

Kellel kogemusi, palun jagage smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pisike scottish tuli koju (käitumine väikeste lastega)

Ma ei harjutaks mitte kassi lapsega vaid last kassiga, sest lapse valesti käitumine võib kiisule haiget teha või vigastusi tekitada, kuna ei oska nii väikse olevusega arvestada. Kui ma oma koju kassi tõin  (õigemini 2 kassi 3 aastase vahega), siis olid neile kõik ruumid avatud ja liivakast läks sinna kus see saigi olema (vannituppa, aga vb teil saab see olema vanema lapse toas - hiljem hakkavad väljaheited ka natukse rohkem haisema ja ümber harjutada on alati raskem). Uudistas kass kõigerohkem siis kui kedagi kodus polnud ja ca paari nädalaga oli terve korter ise selgeks tehtud endae (kass näeb nagunii kõike teisiti kui inimene).
Lapsega alsutaks talle selgitamisest mida võib kiisuga teha ja mida mitte, söögi ja vetsukülastuse ajal ei segata jne, samuti kassi süllevõtmist saab õpetada, et ta kiisut maha ei pillaks. Kassid kohanevad väga kiiresti smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pisike scottish tuli koju (käitumine väikeste lastega)

Aitäh soovituste eest! smile

Thumbs up Thumbs down