1

Teema: PALUN AIDAKE!

Tere!

Mul selline mure, et 1,5a aastane kass sai nüüd 1.oktoobril 2012 pojad. Poegadel juba silmad lahti ja roomavad ringi, aga kass ise muutub aina närvilisemaks. Tassib poegi koguaeg ringi nii kööki söögikausside juurde, teisele ja kolmandale korrusele jne. Tegime talle veidi privaatsemasse kohta uue pesa. Ka sealt ta hakkas poegi ära tassima. Niisiis ta lihtsalt tassib mööda maja poegi ringi.

Muret teeb aga see, et olen kuulnud, et noored kiisuemmed ei oska veel oma poegi ilusti sealt kaelapealt tassida. Seda on ka näha- kui tahab poega tõsta siis lõug väriseb ja üritab ikka mitu minutit kuni lõpuks saab ilusti kinni temast. Olen lugenud, et kuna nad ei oska õieti tassida, võib see kassipoega vigastada.

Küsimus siis et miks kass tassib neid päevast päeva ühest kohast teise ja kas ta tõesti võib neile haiget teha enda oskamatusega? mida teha?

Suur tänu!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PALUN AIDAKE!

See on jah, täitsa tavaline nähtus, et kass tassib oma poegi. Enamasti aitabki see, kui jättagi talle pesakoht sinna, kuhu ta oma pojad on kolinud.
Aga teie kiisubeebid saavad peagi 3-nädalaseks, nad hakkavad juba ise ringi tatsama, pesast välja, ning emme võib selle üle ainult toriseda. See poegade tassimine on üsna lühike aeg, arvan, et peagi ta loobub sellest. Võite juba varsti pesa kõrvale panna pojakestele ka pissimise aluse liivaga, sest umbes 3-nädalaselt nad hakkavadki proovima iseseisvalt pissida-kakada.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PALUN AIDAKE!

Minu kass hakkas ka kõige rohkem poegi ringi tassima siis, kui nad juba ise roomama hakkasid. Närviliseks teeb teda see, et tal ei ole enam nende üle nii head kontrolli ja ta otsib kohta, kus neil oleks turvalisem. Kui see ringitassimine Teile ei sobi, proovige ise leida koht, kus kassipojad ei saa emast kaugele ronida (piiratud ala, aga samas mitte liiga väike karp näiteks, sest siis tunneb kassiema, et on rohkem ruumi vaja).
Vaevalt, et ta pojakestele viga teeb turjast kinnivõtmisega. Aga kui ta neid korruseid pidid tassib, siis on see küll natuke ohtlik. Võib-olla suur ala ei olegi nii hea, siis tal on rohkem kohti kuhu kassipoegi tassida.

Thumbs up Thumbs down