1

Teema: Andke palun nõu, kuidas teha õige valik

Olen siin täitsa uus liige, aga juba meeldib siinne keskkond.

Kolime mehega uude koju ja otsustasime võtta ka kassi. Kuna mul ei ole kunagi kodus kassi olnud, siis ei teagi, kuidas leida see õige.
Olen natukene uurinud kassitõugude kohta ja leidsin meie jaoks sobivad - Ameerika lühikarvaline; Burmilla (Aasia Shaded); Pikakarvaline Colourpoint; Ragdoll; Tiffanie
Valiku tegin siis selle põhjal, kudas on kassi iseloomustatud. Põhiline oleks, et kass oleks südamik, rõõmsameelne ja rahulik, aga samas ka ikka veidi elavaloomuline.

Nimelt aga ma isegi ei kujuta ette, kas neid on lihtne omale leida ja kuidas.. Sooviksingi teilt nii palju abi ja nõuandeid kui võimalik smile

Ette tänades,
M.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Andke palun nõu, kuidas teha õige valik

Kui on soov kassipoeg Eestist osta, siis vaadake, mis tõugu kiisusid meil pakutakse, näit. soovis või kuldses börsis. Pikakarvaline Colourpoint on eestis registreeritud pärsia kassi nime all. Selle tõu puhul peate valmis olema kassi igapäevaseks kammimiseks. Kui soovite kassi kindla iseloomuga, siis paraku ainult tõu järgi ei saa valikut teha. Ühes pesakonnas võivad pojad olla üsnagi erineva iseloomuga - üks tõeline sülekass, teine aga hoopis iseseisvam. Kui jõuate nii kaugele, et lähete poegi vaatama, siis võite ise ka aru saada, kes otsib rohkem teiega kontakti ja tunneb huvi, või kes hoiab teist üldse eemale. Kindlasti teab ka kassikasvataja öelda, milline iseloom igal kiisul on. Siin on link, kust saab ka mõne kasvatajaga kontakteeruda, http://www.felixclub.ee/www/

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Andke palun nõu, kuidas teha õige valik

Nõustun nurrumuffiga endalgi pärslane colourpoint olemas ja samas ka teine pärslane, kes lumivalge. Iseloomu järgi ei arvaks et tegemist on sama tõugu kassidega, sest nad on nagu öö ja päev smile Kui endale kassi korterisse võtsin, siis teadsin aastaid, et tahan just sellist kiisut välimuse poolest - pärslane colourpoint. Ja minu Depsy on just selline nagu ette kujutasin smile Hiljem talle seltsiks võetud teine pärslane Suslik on samuti võrratu. Iga kass on võrratu kui peremees teda lõputult armastab, ka tavaline kodukiisu nagu minu esimene kass Felix.

Thumbs up +1 Thumbs down