1

Teema: Looma halb kohtlemine Õismäe loomakliinikus

Kolm päeva kestnud õudus pärast Õismäe loomakliiniku külastust kestab edasi…

Juba mõnda aega näitas minu aastase birma kiisupoisi käitumine, et on kätte jõudnud aeg ette võtta steriliseerimine. Olles lugenud siit-sealt internetist lemmikloomakliinikute kohta, otsustasin minna Õismäe loomakliinikusse (Õismäe tee 109), mille kohta oli rohkesti kiitvaid hinnanguid. Väga külma ilma tõttu 3 veebruaril ei kasutanud ma looma transpordipuuri vaid pakkisin oma kiisu suurde fliispleedi ja voodriga spordikotti. Kliinikus võttis vastuvõtulaua töötaja minult kassi koos kotiga ja viis kuhugi tagaruumidesse öeldes, et las olla siin kotis, tal rahulikum. Läksin kassile järele nagu kokku sai lepitud, 5 tunni pärast, kell 16.00. Mulle toodi vastuvõtu ruumi minu kott. Avasin tõmbluku, et kiisukest näha ja samas tundsin teravat uriinilõhna.  Minu näoilmet ja ka tahtmatut võpatust nähes ütles arst, „ jah ta pissis alla pärast narkoosist ärkamist!“  Kodus tõstsin kiisukese kotist välja. Loomakese valge pikk kõhualune karv, käpad ja saba olid läbimärjad, läbimärg oli ka fliispleed ja spordikoti siidvooder. Ma ei pidanud võimalikuks pesta äsja opereeritud ja narkoosist ärganud looma ning kiisuke valis ise, kus ta sai rahus puhata. Tulemuseks on (vaatamata rätikutega katmisele) kassipissiga läbiimbunud veluurkattega diivan, diivani seljatugi ja seda katnud lambanahk (minu kiisu lemmikmagamiskoht), vannitoa vaip, spordikott, fliispleed. Täna, kolmandal päeval pärast steriliseerimist, on kiisu toibunud ja käitub tavapäraselt kuid tunneb end ilmselt halvasti tema kasukast ikka veel leviva pissilõhna tõttu. Puhtust armastav loom üritab end meeleheitlikult lakkudes puhtaks pesta. Uues, piinlikult puhtas, uue mööbliga korteris levib pärast kahepäevast kemikaalidega puhastamist  ja aurupesu kassi pissi hais. Minu tuttavate kassiomanike sõnul lihtne operatsioonikene kujunes minu jaoks täielikuks õuduseks võitluses kassipissiga.
Olen näinud loomakliinikuid, kus „statsionaari“ toibumiseks või järelvaatluseks jäetud loom on soojas puuris puhtal pampersil, mida vahetatakse kui loom on selle määrinud. Jah, aga seda olen näinud televiisoris lemmiklooma saadetes. Tegelikkus Õismäe loomakliinikus on teistsugune: opereeritud loom tõstetakse narkoosist toibuma omaniku kotti, kus ta siis liguneb tundide kaupa oma väljaheidetes. Operatsioonijärgset looma hooldust pole selles kliinikus olemas. Vastuvõturuumi sein on üleni kaetud klaasitud ja raamitud Olga Sjatkovskaja sertifikaatidega. Edev doktor on eksponeerinud kõikvõimalikud väärtusetud tõendid seminaridel osalemiste kohta ja kliiniku koduleht kiitleb tipptasemel aparatuuriga, aga lemmiklooma omanikule tagastatakse uriinist läbimärg loom läbiligunenud tekis ja kotis. Lisaks looma halvale kohtlemisele üllatas ka kliendi teenindamine: ei esitata ei arvet ega maksekviitungit! Jään tülgastusega meenutama seda visiiti paljukiidetud loomakliinikusse, ei lähe sinna enam iialgi ja ei soovita ka tuttavatele.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Looma halb kohtlemine Õismäe loomakliinikus

Õudne!! :S

Thumbs up Thumbs down