1

Teema: Kassiga üle piiri

Nägin, et siin on reisibüroo all lendamise teema, aga kui autoga tulla, siis mis pabereid peaks kass omama? Kas kassil peab ka oma pass olema? Mingid erilised vaktsiinid tehtud?

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassiga üle piiri

Marutaudivastane süst peab kindlasti tehtud olema. Kass peab olema europassiga ja kiibitud.

Thumbs up Thumbs down

Ohhoo, siis peab vist varakult neid kassi pabereid ajama hakkama. Ei ole see asi nii lihtne...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Teie kiisu peaks selle aja peale olema juba vaktsineeritud. Asi on väga lihtne - panete arsti juurde aja kinni ja ühe arstil käiguga on tal kiip ja pass olemas.
Kuskilt jäi mulle nagu meelde, et te ei ela eestis - kas mõnes naaberriigis?

Thumbs up Thumbs down

Mul jah nii Baltikumi piirid yletada, kui ka Poola, Tsehhi ja Ungaaria...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Alla 3 kuulised kassipojad võivad mõnda riiki reisida ka ilma marutõvesüstita. Aga vanemad kassid peavad olema marutõve vastu vaktsineeritud (NB: ka kordussüstid peavad olema õigeaegselt tehtud!), passi ja kiibiga.

Lugesin kusagilt ka hoiatust, et enne lennureisi ettevõtmist on kasulik uurida, kas lennujaama kiibilugeja vastab kassi kiibile, e. mõnikord loeb kiibilugeja ainult teatud liiki kiipe ja siis võib juhtuda, et kass jääb karantiini...

Omast kogemusest võin öelda, et autoga lõuna Eurroopas piiri ületades ei kontrolli piiril kassi pabereid mittekeegi... Aga parem siiski, kui nad olemas on.

Thumbs up Thumbs down

Oh, see on hea uudis, oleks ju kole kyll, kui me kassi kuskile piiri peale peame jätma? Mis Joulud need siis on... Kuna mu kass on selline tänavakass kah (ainult suuremates mootmetes), siis vaevalt keegi arvab, et me monda haruldust välja vedama oleme hakanud... Aga noh, piiri peal voib koike ette tulla...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Kui küsida tohib, siis millisest riigist sõit Eesti poole ette võetakse smile ?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Rumeeniast

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Ossa :py:!
Väga huvitav!
Kas olete seal puhkusel või juba pikemat aega?
Ja kas plaanite lennukiga, või hoopis autoga tulla?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Ma ei teagi, kui väga aus olla.
Siiani oleme auto soitu vältinud, ikka lennukiga koiki vahemaid katnud, aga nyyd motlesime, et äkki poleks paha seda ka autoga proovida. Muidugi peame leidma kassisobralikud hotellid:pai:

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Panen siia ametliku vastuse kasside üle piiri toomisest:

1. Eeldades et kass tuuakse Eestisse tema omaniku või omaniku poolt volitatud isiku poolt, peavad tuues olema täidetud järgnevad nõuded:
1) Kass peab olema kliiniliselt terve;
2) Kass peab olema identifitseeritav, tal peab olema kas selgelt loetav tätoveering või ISO standardile 11784 või 11785 a lisale vastav mikrokiip;
3) Kassile peab olema kaasas veterinaarsertifikaat, mis on vastav EK otsuses 2004/824/EC näidatud mudeliga;
4) Kass peab olema vaktsineeritud marutaudu vastu, seejuures tuleb jälgida, et esmavaktsineermine oleks tehtud vähemalt 21 päeva ennem Eestisse saabumist. Marutaudi vastase vaktsineerimise kuupäeva ning selle kehtivusaja märgib sertifikaadi väljastanud veterinaararst sertifikaadile. Alla kolme kuu vanused kassipojad ei pea olema vaktsineeritud.
2. Euroopa Liidu liikmesriikidest( Läti, Leedu, Poola ja Ungari) kassi Eestisse tuues peab olema loomal kaasas Euroopa Komisjoni otsuse 2003/803/EÜ lisas toodud näidisele vastav lemmikloomapass, kuhu on ka sisse kantud vaktsineerimised. Sertifikaati sel juhul olema ei pea, küll aga on samuti nõutav, et kass oleks märgistatud( tätoveering või mikrokiip ) ning vaktsineeritud marutaudi vastu samuti nagu on kirjeldatud punktis 1

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Mul tekkis küsimus kus kohast saab selle lemmiklooma passi ja kas see ka midagi maksab?. Mul ka lähitulevikus vaja teha reis kassidega. Samuti oleks tore teada mis vaksiinid peavad olema tehtud soome minnes ehk kas ainult marutaudi vastane või siis midagi veel.

Thumbs up Thumbs down

Europassi (sinine täheringiga) saab ainult loomaarsti juurest ja koos kassi kiipimisega. Ja see pass maksab ka midagi, hind sõltub kliinikust. Kassile oleks mõistlik teha marutaudivaktsiin koos kompleksvaktsiiniga, kui vanus lubab. Kui on esmakordne marutaudivastane vaktsineerimine, siis tuleb Soome minemist oodata 21 päeva peale vaktsineerimist. Enne Soome minekut tuleb kassile arsti juures anda ka prasikvanteeli sisaldavat ussirohtu (kas Cestal cat tablett või Profender täpilahus) ning ussirohu kleeps koos arsti allkirja, rohuandmise kuupäeva ja kellaajaga lähevad ka sinna passi. Ussirohtu saab anda maksimaalselt 1 kuu enne reisile minekut, kuid viimasele minutile ei tasu ka jätta.

Thumbs up Thumbs down

Suured tänud info eest. Sellest on kohe väga palju abi. Mul on kahest marakratist õnneks üks kiibitud seega kulutused ei tohiks väga hulluks minna. Kuid mine sa tea eks need hinnad on ka tõusnud. big_smile

Thumbs up Thumbs down