1

Teema: Kass ei tule tagasi tuppa!

Tere,

kirjutan seoses suure murega. Nimelt on mul üle aasta vanune emane steriliseeritud triibuline kass, kes käib ka õues. Kiisu võtsin varjupaigast talvel ja väljas hakkas ta käima selle aasta kevadel. Kevadel ega suvel ei olnud probleemi, rõduuks oli meil avatud ja kiisu tuli ise alati tuppa kutsumise peale. Nüüd aga, viimasel kahel korral ei tule meie Milly enam tuppa, vaid kükitab naabrite aias grillmajas või siis nende puukuuri räästa all. Kui ma teda hõikan, siis ta vastab, tuleb vahel ka ukseni, aga tuppa ei tule, kardab, kui lähen talle lähemale, siis ta paneb plehku. Olen käinud ka naabrite aias, sain ta ükskord ka kätte, võtsin sülle ja tõin koju, eile aga käisin seal kolm korda ja nii, kui ma sain talle lähemale, jooksis ta puukuuri räästa alla, kust teda enam kätte ei saa. Naabrid on teadlikud, et see on meie kass, aga ma ei saa aru, mida ta seal aias teeb ja miks ta ei tule kutsumise peale enam tuppa. Tundub, et ka nälg ei aja teda koju tagasi, olen püüdnud teda ka toiduga meelitada, aga asjatult.

Ootan väga Teie kogemusi, tagasisidet ja abi, ehk on veel kellelgi sarnane mure ja oskab aidata, kuidas ta selle lahendas.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass ei tule tagasi tuppa!

Pole välistatud, et kass on nö õue- ja inimestavaba eluga harjunud ja ehk ka natukene metsikuks muutunud ning ei taha enam inimese lähedust. Üldjuhul saavad nad ise hakkama, seepärast peetaksegi kassi isepäriseks loomaks. Omast kogemustest võin öelda et külmaga, kui toit enam nii kättesaadav pole ja õues ikka külmetab, kipuvad nad toasooja magama ja toidu juurde tagasi tulema. Aga kahtlen, et sellisest kiisust enam nö toakassi saab smile Ta hakkab ikka ja jälle õue tahtma.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass ei tule tagasi tuppa!

Hmmm, mismõttes harjunud inimestevaba eluga ja muutunud metsikuks? Me võtsime ta varjupaigast kolme kuusena, ta pole õu elu pidanud elama ega ilma inimesteta. Kindlasti pole ta muutunud ka metsikuks...Igatahes tuli Milly ilusti tuppa tagasi sama päeva õhtul, kui kirjutasin ja kõik on hästi smile Ma siiski arvan,et pigem oli asi selles, et ta tahtis olla pikemalt väljas ja mina hakkasin muretsema ja soovisin, et ta tuleks tuppa.

Thumbs up Thumbs down