1

Teema: Kass sisiseb talle lähenedes

Esmalt tere kõigile uutele ja vanematele liikmetele!

Tekkis siis selline probleem, millele keegi oskab ehk adekvaatselt vastata. Võtsin juba pea kuu aega tagasi varjupaigast kassi (kolme ja poole kuune), kes sisiseb iga kord, kui talle läheneda ja ei anna end kuidagi kätte. Kui ma siis lõpuks pärast mitmeminutilist tagaajamissessiooni ta kätte saan, lööb süles nurru küll, aga muul ajal on üsnagi tõrjuv ja ka sülest pistab kohe putku, kui haarde lõdvemaks lasen.

Tean, et see läheb ilmselt ajaga üle ja kass peaks ise kontakti otsima, kuid kas võib juhtuda, et ta jääbki selliseks kaugeks? Sugulaste kass oli ka algus selline ja nüüd istub ainult kõrgel kapi otsas ning inimeste juures ei käi, kellelgi end puudutada ei lase jm. Kuigi temaga mängiti ka, kui ta kiisupoeg oli, ent miskipärast on tunne, justkui talle ei meeldiks mitte miski.

Varjupaigast päritakse pidevalt, et kas kiisust on juba sülekass saanud. Ei julge neile kirjutada ka, et ma ei saa kassi 24/7 taga ajada, et teda süles hoida.

Kas ma peaksin tõesti ootama, kuniks kass ise külje alla tuleb või meelitama teda enda juurde? Ses suhtes, et ma ei võtnud kassi selleks, et ta kusagil diivani taga kössitaks või minu eest ära jookseks. Ja kurja kassi pidamisel ei ole ka erilist mõtet, kuigi olen eluaeg olnud suur kassisõber. Loom on ikka seltsiliseks, mitte pisarate tekitamiseks või diivanitaguse kaunistamiseks.

PS! Olen siin teisi teemasid ka lugenud, aga otse küsides saab ehk selgema vastuse. smile

Thumbs up Thumbs down