1

Teema: kass teeb meeletult pahandust

Lugu järgmine, aastane kurt lumivalge kassipoeg  Yuki teeb nii meeletult pahandust, et enam ei tea, mida ette võtta, toas pole enam ühtegi lille ega ühtegi ilu eset kapite peal,  kuna kass lõhub lihtsalt kõik ära. Kapipeal olevad kööginõud, laudlinad, lillevaasid ja üldse kõik lahtised esemed lükkab ta kapipealt varem või hiljem maha. Keelata teda kõva häälega ei saa, kuna kassike on kurt, seega talle riidlemine korda ei lähe. Eelmine nädal saavutati uus tase, kapi uste lahti tegemine ja sahtlite avamine, hommikul olid kõik 6 köögi sahtlit lahti ja kogu sisu välja kistud ja puruks rebitud. Enam lihtsal ei tea, mida temaga teha.  Kuidas karistada? Olen pannud teda rihma kodus ja wc kinni mõneks ajaks, aga ei midagi, väga ei julge karistada ka pikalt, pärast hakkab tuppa laskma vihaga ja siis on hoopis jama lugu. Praegu igatahes käib kogu elu kodus kassi tahtmise järgi, majas valitseb minimalistlik interjöör.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass teeb meeletult pahandust

Head soovitust küll anda ei ole. Eks ta vanusega hakkab rahunema, aga see võtab aega. Loomadega elamises kõik teevad kompromisse, meil pole ka ei küünlaid ega lilli ega muud purunevat. Kapiuksed on suletavad. Variant oleks võtta teine kass lisaks, aga ega vist keegi garantiid ei anna, et jätaks asjad rahule. Äkki just õpetab teisele ka lollused selgeks tongue

3 Viimati muutis Colorado (13.09.2011 12:43:17)

Vasta: kass teeb meeletult pahandust

5 kuune jack russelli terjer on ka lisaks, kes on üliaktiivne ja nad peaks päeval ennast mõlemad suutma piisavalt tühjaks rahmeldada, aga kassile jääb ilmselt väheks. Kohati tunduks, et ta teeks seda lausa meelega, tassid ta ära, paned rihma 15 mintutit - pool h, vabastad ja siis lähe ikka sinna sahtlite ja kappide kallale. Olen mõelnud, et ei tee väja ehk tüdineb ära, aga EI.
Varem ka kaks kassi olnud, kes elasid mõlemad 10 aastaseks ja sellist massilist märatsemsit küll ei täheldanud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass teeb meeletult pahandust

mis moodi siis ikkagi seda kassikest korrale kutsuda, kahe nädalaga on asi veel ullemaks läinud, mitte ühtegi lahtist asja ei saa mitte kusagile panna, kõik lükkab maha ja katk, närib mööblit ja kisub kapiuksed lahti ja kraabib kõik asjad välja sealt. seda täiesti suvalistel ajahetkedel, vahst öösel, vahset päeval ja isegi siis, kui keegi on kodus ja jälgib teda.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass teeb meeletult pahandust

Kui kassile pakub huvi asju maha lükata ja see on talle põnev mäng, siis ei jäägi muud üle kui need lahtised asjad kõik ära panna või alusele kinni liimida ja loota, et kui ta tükk aega midagi alla lükata ei saa, kaob tal selle vastu huvi. Paljud kassielamised ongi ilma lillede ja nipsasjadeta. Kapiuksed tuleks samamoodi kinni panna, kas paelaga või lapselukkudega. Ilselgelt on noorel kassil liiga palju energiat ja ta ei oska seda muudmoodi maandada, kui inimeste arvates neile kahju tehes. Kui palju te temaga kahekesi mängite (mängimise aja pühendate ainult talle, mitte ei mõtle sajale muule kodusele asjale, mida on vaja teha)? Kui palju on tal lubatud ronimiskohti ja kraapimisvõimalusi ja teda on nende kasutamise eest kiidetud ja premeeritud? Te võiks proovida talle trikke õpetada, vaimne väsitamine on sageli palju tulemuslikum kui füüsiline väsitamine ja kassid pole lollid ning õppimisvõimetud loomad, kuigi seda mõned väidavad smile Kui vähegi võimalik, teeksin ma ühe toa kassikindlaks (koos söögi, vee, vetsu ja ronimis-mängimisvõimalustega) ja jätaks ta sinna ööseks ning üksioleku ajaks, kui pole võimalik silma peal hoida. Teise kassi võtmise peale võib ka mõelda, kaks kassi omavahel mängivad teistmoodi kui kass-inimene või kass-koer. Kui alatiseks teist kassi pole võimalik enda juurde võtta, võiks proovida hoiukodu pakkumise varianti. Ja küsiks igaks juhuks ka, et kui palju kass teie tähelepanu saab nö positiivsetes olukordades? Ka negatiivne tähelepanu on tähelepanu ja kui kass enda arvates muud moodi teie tähelepanu ei saa, kui midagi alla lükates või muud "sigadust" tehes, siis tema vaatevinlikst tasub seda kindlasti teha.

Thumbs up Thumbs down